• 2 listopada- dzień dyrektorski
     • 2 listopada- dzień dyrektorski

     • Przypominam, że dzień 2 listopada br. (wtorek) jest dniem dyrektorskim. W związku z tym, że rodzice nie zgłosili potrzeby zapewnienia dzieciom opieki w szkole, w tym dniu nie będą organizowane zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze.

      M. Skoneczna- dyrektor szkoły

    • Lekcja fizyki
     • Lekcja fizyki

     • Fizyka jest przedmiotem niełatwym i wymagającym dobrze ugruntowanych wiadomości, a przez to często zniechęcającym do poznawania jej sekretów. Stąd, w ramach lekcji pokazowej postanowiłem powiązać realizowaną bieżąco tematykę budowy i właściwości materii (a konkretniej cech substancji w różnych stanach skupienia) z lekką i nastawioną na zabawę formułą doświadczenia.

      Uczniowie klas siódmych stanęli wobec tego, w poniedziałek (25 X), przed zadaniem stworzenia własnej cieczy nienewtonowskiej, czyli substancji, która w naturalnych warunkach zachowuje się jak gęsta ciecz, natomiast pod wpływem działania siły (uderzania, ugniatania itp.) – jak ciało stałe. Rozrobioną masę mieli następnie zbadać pod kątem właściwości wewnętrznych i cech tej substancji (m.in. twardość, lepkość, plastyczność). Natomiast w ramach podsumowania zajęć i utrwalenia wiadomości, uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, której hasła odnosiły się do cech substancji.

      Siódmoklasistom bardzo spodobały się zajęcia. Fascynacji szczególnie nie było końca, kiedy misternie ulepiona kula w kilka sekund zmieniła się w gęstą breję ściekającą powoli między palcami. Nie zabrakło również zawodów czyja kulka szybciej zamieni się w ciecz oraz pomiaru jak długo zajmie jej oderwanie się od ręki, a to tylko ułamek tego jakie ciekawe rzeczy można z tą masą wyczyniać!

      Wytworzenie tego rodzaju cieczy nienewtonowskiej nie jest trudne i jeżeli chcecie pobawić się nią w domowym zaciszu, wystarczy (w przybliżeniu):

      • 1 szklanka mąki ziemniaczanej (skrobi),
      • 0,5 szklanki wody
      • Barwnik spożywczy – jeśli chcemy nadać naszej masie wyjątkowy kolor.

      Proporcje należy dobrać samodzielnie na podstawie tego jak zachowuje się nasza masa:

      • Jeśli jest zbyt sypka, należy dodać niewielką ilość wody;
      • Jeśli jest zbyt rzadka (wodnista), należy dodać niewielką ilość skrobi.

      Gotową masę na koniec zabawy wystarczy zalać wodą i dobrze przemieszać, aby całkowicie rozpuściła się w wodzie!

      Fizyka może być zabawna! Zachęcam do eksperymentowania!

      A. Kamiński

    • Dzień otwartej szkoły- spotkania z nauczycielami
     • Dzień otwartej szkoły- spotkania z nauczycielami

     • Zapraszamy rodziców na spotkania z nauczycielami i wychowawcami w ramach dnia otwartej szkoły. Czekamy na Państwa w najbliższy czwartek, 28 października br., w godz. 16.00-18.00.

      Małgorzata Skoneczna- dyrektor szkoły

    • „Zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie” ~ Vernon Howard
     • „Zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie” ~ Vernon Howard

     • Po trudnym i wymagającym roku nauki zdalnej, zarówno my, jak i nasi nauczyciele wracamy powoli do szkolnej normalności: hałasu na korytarzach, wygłupów na lekcjach czy odpisywaniu pod schodami pracy domowej z języka niemieckiego (tu akurat raczej tylko my…). Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którego przypadło nam przygotowanie, postanowiliśmy przypomnieć naszym koleżankom i kolegom jak powinno wyglądać szkolne życie.

      Apel rozpoczął się od części oficjalnej, w której przypomnieliśmy w telegraficznym skrócie historię polskiej oświaty na przestrzeni wieków. Następnie wysłuchaliśmy przemówienia pani Dyrektor, którego ukoronowaniem było wręczenie jubileuszowych podziękowań wieloletnim pracownikom. Wszystko na tle wspaniałych dekoracji przygotowanych pod kierunkiem pani Renaty Jankowskiej.

      Po części oficjalnej, przeszliśmy do części humorystycznej, podzielonej na trzy części. Na pierwszy ogień poszedł skecz „W pokoju nauczycielskim”, który ukazywał (niewidoczne dla nas często) aspekty pracy nauczyciela. Kolejna scenka –  „Kod Di Caprio”, opowiadała o nowym uczniu, którego w tajniki szkolnego survivalu wprowadzają starsi koledzy. Aż wreszcie, postanowiliśmy sprawdzić jak dużo udało się nam dotychczas nauczyć. W tym celu Aleks wcielił się w rolę prowadzącego teleturnieju „Miliarderzy” – Norberta Turbańskiego! Z przygotowanymi wcześniej pytaniami przyszło się zmierzyć (w drodze autentycznego losowania!) Zuzi Myśliwej (IV a), która finalnie doszła do przedostatniego pytania, za co otrzymała gromkie brawa oraz słodką nagrodę.

      Na zakończenie apelu, podobnie jak wcześniej pani Dyrektor, złożyliśmy uroczyste życzenia sobie nawzajem, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, po czym rozeszliśmy się do domów, by kontynuować obchody Dnia Edukacji Narodowej – każdy na swój ulubiony sposób…

      Uczniowie klas VII a oraz VII b
      wraz z wychowawcami

    • SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE DLA RODZICÓW
     • SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE DLA RODZICÓW

     • 30 września odbyło się spotkanie rodziców z psychologiem Jackiem Pawłowskim. Tematem spotkania były, tak ważne, emocje dzieci i dorosłych. Czas pandemii, izolacji wpłynął na wszystkich negatywnie a szczególnie na dzieci i dorastającą młodzież. Dlatego tak ważne jest wiedzieć, jak emocje wpływają na zachowanie nasze i naszych dzieci. Celem spotkania było zwiększenie wiedzy i kompetencji rodziców w rozpoznawaniu problemów emocjonalnych swoich dzieci oraz sposobów radzenia sobie z nimi.

      Dziękujemy rodzicom, którzy przybyli na spotkanie.

      Zespół profilaktyczny

    • Wizyta w 36. dywizjonie rakietowym OP w Mrzeżynie
     • Wizyta w 36. dywizjonie rakietowym OP w Mrzeżynie

     • Dnia 01 października 2021 r. grupa SOWY (5-latki) z oddziału przedszkolnego w SPzOI uczestniczyła w uroczystych obchodach 10. rocznicy powstania 36 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Mrzeżynie. Na placu apelowym dzieci zobaczyły paradną musztrę wojskową, odśpiewały Hymn Polski, oraz zaprezentowały wiersz "Gdy żołnierze idą" Marii Terlikowskiej. W trakcie wizyty dzieci miały okazję odwiedzić namiot przygotowany przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Nałęcz z Trzebiatowa, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Ciekawym punktem wizyty była próba musztry wojskowej w wykonaniu dzieci oraz nieodzowna kiełbaska wojskowa z grilla.  

      Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły obdarowani balonami.

      Dziękujemy Pani kapitan Marcie Karcz za opiekę w trakcie wizyty na terenie Dywizjonu. 

      Danuta Miętka, Agata Borowa-Pasiecznik 

    • Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie profilaktyczne z policją
     • Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie profilaktyczne z policją

     • W pierwszym tygodniu października 2021 r. w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", odbyło się spotkanie uczniów klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych z panią A. Podgórską z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.

      Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Funkcjonariuszka policji przypomniała dzieciom zasady prawidłowego poruszania się po drogach, zachęcała do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegała najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Poruszono także kwestie dotyczące zasad bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi, w przypadku gdy dziecko zostanie samo w domu lub zgubi się podczas zakupów.

       Akcja „Bezpieczna droga do szkoły'' jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych: do rodziców, nauczycieli, do kierujących pojazdami.

      Rodzicu:

      • dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,
      • zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących,
      • ucz i przypominaj zasady prawidłowego poruszania się po drodze,
      • wyznacz dziecku jedną bezpieczną drogę z domu do szkoły/ze szkoły do domu,
      • w samochodzie zapewnij dziecku fotelik i pasy zgodnie z przepisami.

       Nauczycielu:

      • odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,
      • przez zabawę ucz dzieci zasad prawidłowego poruszania się po drodze, 

      Kierujący pojazdami:

      • w rejonach szkół zachowajcie szczególną ostrożność, unikajcie wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.

      D. Czyż

    • Kartka dla Blanki
     • Kartka dla Blanki

     • Blanka Lipowska to mała dziewczynka z woj. małopolskiego, która dopiero skończyła 4 latka. Zdiagnozowano u niej glejaka pnia mózgu, który jest bardzo agresywny i trudny do wyleczenia. Jednak rodzice dziewczynki nie tracą nadziei i walczą o jej życie.

      Blanka miała niezwykłe życzenie urodzinowe. Nie prosiła o pieniądze potrzebne na leczenie lecz chciała dostać jak największą ilość kartek urodzinowych z dinozaurami. Jej historia wzruszyła nas bardzo i postanowiliśmy przyłączyć się do spełnienia marzenia dziewczynki. Dzieci z naszej placówki z Oddziałów Przedszkolnych oraz Szkoły Podstawowej wykonały dla Blanki piękne kartki, które już do niej dotarły. Z artykułów w mediach społecznościowych wiemy, że spłynęła do niej ogromna liczba kartek i innych upominków z całej Polski. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej szczytnej akcji. Dobro powraca.

      Anna Kamińska, Jolanta Kamińska, Danuta Miętka, Agata Borowa-Pasiecznik, Mariola Kamińska

    • Dzień Przedszkolaka
     • Dzień Przedszkolaka

     • W naszym przedszkolu miało miejsce ważne wydarzenie. Obchodziliśmy dzień wszystkich przedszkolaków. Z tej okazji wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej akcji organizowanej przed Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie pt. "DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA TO WAŻNE ŚWIĘTO, UCZCIJMY JE RAZEM TAŃCEM I PIOSENKĄ". Akcja polegała na odśpiewaniu piosenki pt. "Życie przedszkolaka" oraz wykonanie układu tanecznego zaproponowanego przez organizatora. Po znakomitym wystąpieniu, dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i małym upominkiem.

      https://www.facebook.com/groups/185984642244943/?multi_permalinks=1005371573639575

      Anna Kamińska, Danuta Miętka, Jolanta Kamińska, Agata Borowa-Pasiecznik

    • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny “Z kulturą mi do twarzy”
     • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny “Z kulturą mi do twarzy”

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z nieskrywaną radością dołączyli do wyjątkowej inicjatywy: Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego “Z kulturą mi do twarzy”.
      Głównym celem projektu jest wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie.
      Projekt jest zgodny z Podstawą Programową oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/22.

      Z_kultura_mi_do_twarzy_PLAKAT_2021_PDF.pdf

      Dorota Skrzypińska- Rzońca

    • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Od jedenastu lat z inicjatywy szkół na całym świecie, na przełomie września i października obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jego inicjator – Andrzej Grabowski, matematyk ze Szczecinka, chciał w ten sposób zachęcić i spopularyzować poprzez zabawę, trening jednej z najbardziej podstawowych umiejętności matematycznych.

      Tegoroczne obchody, pomimo protokołów sanitarnych, obfitowały w atrakcje. Korytarzami przechadzały się patrole matematyczne, które sprawdzały znajomość mnożenia i dzielenia wśród uczniów, nauczycieli oraz pracowników obsługi. W klasach, na uczniów czekały przygotowane wcześniej stacje zadaniowe, gry karciane oraz zagadki interaktywne. W najbardziej niecodziennych miejscach natomiast, poukrywano zadania do matematycznych podchodów, których rozwiązanie przybliżało uczniom sylwetkę i osiągnięcia Kartezjusza w dziedzinie matematyki. Stałym, kluczowym punktem programu był egzamin z tabliczki mnożenia, składający się w tym roku z 20 przykładów, na których rozwiązanie adepci matematyki mieli tylko lub aż 2 minuty!

      Uczniowie bardzo ochoczo przystąpili do wszystkich zaplanowanych atrakcji i z wypiekami na twarzach pokonywali kolejne stawiane przed nimi zadania, udowadniając, że tabliczka mnożenia nie musi polegać wyłącznie na wkuwaniu!

      B. Świątek, A. Kamiński

     • HYBRYDOWE CZYTANIE NA PRZERWIE – podsumowanie

     • I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”

      W ubiegłym roku, w październiku 2020 odbyło się wielkie międzynarodowe święto czytelnicze, do którego dołączyła również nasza szkoła. To był trudny czas różnych obostrzeń, ale byliśmy silni i nie poddaliśmy się. Rekord został pobity!

      Uwaga! Uwaga!

      Już za kilka dni przystąpimy do kolejnego bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Przygotujcie ulubione książki!

      D. Czyż, N. Obuchowicz, S. Bemsz-Mickiewicz

    • Dni dyrektorskie w r. szk. 2021/2022
     • Dni dyrektorskie w r. szk. 2021/2022

     • Informuję, że w roku szkolnym 2021/2022 dyrektor SPzOI w Mrzeżynie ustalił następujące dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:

      1. 2 listopada 2021 r.- wtorek po Wszystkich Świętych
      2. 12 listopada 2021 r.- piątek po Święcie Niepodległości
      3. 7 stycznia 2022 r.- piątek po święcie Trzech Króli
      4. 2 maja 2022 r.- poniedziałek przed świętem 3 Maja
      5. 24, 25, 26 maja 2022 r. – wtorek, środa i czwartek- dni egzaminu ósmoklasisty (z wyłączeniem uczniów klas VIII)
      6. 17 czerwca 2022 r.- piątek po święcie Bożego Ciała

      W wyżej wymienione dni będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na prośbę rodziców.

      Małgorzata Skoneczna- dyrektor szkoły

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
    • (91)3866273 (91)3866254
    • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych