• SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE DLA RODZICÓW
     • SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE DLA RODZICÓW

     • 30 września odbyło się spotkanie rodziców z psychologiem Jackiem Pawłowskim. Tematem spotkania były, tak ważne, emocje dzieci i dorosłych. Czas pandemii, izolacji wpłynął na wszystkich negatywnie a szczególnie na dzieci i dorastającą młodzież. Dlatego tak ważne jest wiedzieć, jak emocje wpływają na zachowanie nasze i naszych dzieci. Celem spotkania było zwiększenie wiedzy i kompetencji rodziców w rozpoznawaniu problemów emocjonalnych swoich dzieci oraz sposobów radzenia sobie z nimi.

      Dziękujemy rodzicom, którzy przybyli na spotkanie.

      Zespół profilaktyczny

    • Wizyta w 36. dywizjonie rakietowym OP w Mrzeżynie
     • Wizyta w 36. dywizjonie rakietowym OP w Mrzeżynie

     • Dnia 01 października 2021 r. grupa SOWY (5-latki) z oddziału przedszkolnego w SPzOI uczestniczyła w uroczystych obchodach 10. rocznicy powstania 36 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Mrzeżynie. Na placu apelowym dzieci zobaczyły paradną musztrę wojskową, odśpiewały Hymn Polski, oraz zaprezentowały wiersz "Gdy żołnierze idą" Marii Terlikowskiej. W trakcie wizyty dzieci miały okazję odwiedzić namiot przygotowany przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Nałęcz z Trzebiatowa, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Ciekawym punktem wizyty była próba musztry wojskowej w wykonaniu dzieci oraz nieodzowna kiełbaska wojskowa z grilla.  

      Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły obdarowani balonami.

      Dziękujemy Pani kapitan Marcie Karcz za opiekę w trakcie wizyty na terenie Dywizjonu. 

      Danuta Miętka, Agata Borowa-Pasiecznik 

    • Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie profilaktyczne z policją
     • Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie profilaktyczne z policją

     • W pierwszym tygodniu października 2021 r. w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", odbyło się spotkanie uczniów klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych z panią A. Podgórską z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.

      Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Funkcjonariuszka policji przypomniała dzieciom zasady prawidłowego poruszania się po drogach, zachęcała do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegała najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Poruszono także kwestie dotyczące zasad bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi, w przypadku gdy dziecko zostanie samo w domu lub zgubi się podczas zakupów.

       Akcja „Bezpieczna droga do szkoły'' jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych: do rodziców, nauczycieli, do kierujących pojazdami.

      Rodzicu:

      • dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,
      • zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących,
      • ucz i przypominaj zasady prawidłowego poruszania się po drodze,
      • wyznacz dziecku jedną bezpieczną drogę z domu do szkoły/ze szkoły do domu,
      • w samochodzie zapewnij dziecku fotelik i pasy zgodnie z przepisami.

       Nauczycielu:

      • odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,
      • przez zabawę ucz dzieci zasad prawidłowego poruszania się po drodze, 

      Kierujący pojazdami:

      • w rejonach szkół zachowajcie szczególną ostrożność, unikajcie wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.

      D. Czyż

    • Kartka dla Blanki
     • Kartka dla Blanki

     • Blanka Lipowska to mała dziewczynka z woj. małopolskiego, która dopiero skończyła 4 latka. Zdiagnozowano u niej glejaka pnia mózgu, który jest bardzo agresywny i trudny do wyleczenia. Jednak rodzice dziewczynki nie tracą nadziei i walczą o jej życie.

      Blanka miała niezwykłe życzenie urodzinowe. Nie prosiła o pieniądze potrzebne na leczenie lecz chciała dostać jak największą ilość kartek urodzinowych z dinozaurami. Jej historia wzruszyła nas bardzo i postanowiliśmy przyłączyć się do spełnienia marzenia dziewczynki. Dzieci z naszej placówki z Oddziałów Przedszkolnych oraz Szkoły Podstawowej wykonały dla Blanki piękne kartki, które już do niej dotarły. Z artykułów w mediach społecznościowych wiemy, że spłynęła do niej ogromna liczba kartek i innych upominków z całej Polski. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej szczytnej akcji. Dobro powraca.

      Anna Kamińska, Jolanta Kamińska, Danuta Miętka, Agata Borowa-Pasiecznik, Mariola Kamińska

    • Dzień Przedszkolaka
     • Dzień Przedszkolaka

     • W naszym przedszkolu miało miejsce ważne wydarzenie. Obchodziliśmy dzień wszystkich przedszkolaków. Z tej okazji wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej akcji organizowanej przed Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie pt. "DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA TO WAŻNE ŚWIĘTO, UCZCIJMY JE RAZEM TAŃCEM I PIOSENKĄ". Akcja polegała na odśpiewaniu piosenki pt. "Życie przedszkolaka" oraz wykonanie układu tanecznego zaproponowanego przez organizatora. Po znakomitym wystąpieniu, dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i małym upominkiem.

      https://www.facebook.com/groups/185984642244943/?multi_permalinks=1005371573639575

      Anna Kamińska, Danuta Miętka, Jolanta Kamińska, Agata Borowa-Pasiecznik

    • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny “Z kulturą mi do twarzy”
     • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny “Z kulturą mi do twarzy”

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z nieskrywaną radością dołączyli do wyjątkowej inicjatywy: Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego “Z kulturą mi do twarzy”.
      Głównym celem projektu jest wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie.
      Projekt jest zgodny z Podstawą Programową oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/22.

      Z_kultura_mi_do_twarzy_PLAKAT_2021_PDF.pdf

      Dorota Skrzypińska- Rzońca

    • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Od jedenastu lat z inicjatywy szkół na całym świecie, na przełomie września i października obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jego inicjator – Andrzej Grabowski, matematyk ze Szczecinka, chciał w ten sposób zachęcić i spopularyzować poprzez zabawę, trening jednej z najbardziej podstawowych umiejętności matematycznych.

      Tegoroczne obchody, pomimo protokołów sanitarnych, obfitowały w atrakcje. Korytarzami przechadzały się patrole matematyczne, które sprawdzały znajomość mnożenia i dzielenia wśród uczniów, nauczycieli oraz pracowników obsługi. W klasach, na uczniów czekały przygotowane wcześniej stacje zadaniowe, gry karciane oraz zagadki interaktywne. W najbardziej niecodziennych miejscach natomiast, poukrywano zadania do matematycznych podchodów, których rozwiązanie przybliżało uczniom sylwetkę i osiągnięcia Kartezjusza w dziedzinie matematyki. Stałym, kluczowym punktem programu był egzamin z tabliczki mnożenia, składający się w tym roku z 20 przykładów, na których rozwiązanie adepci matematyki mieli tylko lub aż 2 minuty!

      Uczniowie bardzo ochoczo przystąpili do wszystkich zaplanowanych atrakcji i z wypiekami na twarzach pokonywali kolejne stawiane przed nimi zadania, udowadniając, że tabliczka mnożenia nie musi polegać wyłącznie na wkuwaniu!

      B. Świątek, A. Kamiński

     • HYBRYDOWE CZYTANIE NA PRZERWIE – podsumowanie

     • I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”

      W ubiegłym roku, w październiku 2020 odbyło się wielkie międzynarodowe święto czytelnicze, do którego dołączyła również nasza szkoła. To był trudny czas różnych obostrzeń, ale byliśmy silni i nie poddaliśmy się. Rekord został pobity!

      Uwaga! Uwaga!

      Już za kilka dni przystąpimy do kolejnego bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Przygotujcie ulubione książki!

      D. Czyż, N. Obuchowicz, S. Bemsz-Mickiewicz

    • Dni dyrektorskie w r. szk. 2021/2022
     • Dni dyrektorskie w r. szk. 2021/2022

     • Informuję, że w roku szkolnym 2021/2022 dyrektor SPzOI w Mrzeżynie ustalił następujące dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:

      1. 2 listopada 2021 r.- wtorek po Wszystkich Świętych
      2. 12 listopada 2021 r.- piątek po Święcie Niepodległości
      3. 7 stycznia 2022 r.- piątek po święcie Trzech Króli
      4. 2 maja 2022 r.- poniedziałek przed świętem 3 Maja
      5. 24, 25, 26 maja 2022 r. – wtorek, środa i czwartek- dni egzaminu ósmoklasisty (z wyłączeniem uczniów klas VIII)
      6. 17 czerwca 2022 r.- piątek po święcie Bożego Ciała

      W wyżej wymienione dni będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na prośbę rodziców.

      Małgorzata Skoneczna- dyrektor szkoły