• TYDZIEŃ ZDROWIA

• Zdrowie to nieoceniona wartość. Dlatego bardzo ważnym elementem profilaktycznym jest  nauka zachowań prozdrowotnych już od najmłodszych lat. W związku z tym, w klasach 1-3 zorganizowany został tydzień zdrowia. Uczniowie wzięli udział w klasowym dniu sportu, w którym mogli spróbować swoich sił w różnych konkurencjach i ćwiczeniach, samodzielnie przygotowywali zdrowe surówki, sałatki i koktajle, a także wzięli udział w konkursie wiedzy o zdrowiu. Tydzień zdrowia zorganizowany został w ramach programu ,,Szkoła Promująca Zdrowie”.

FILMIK_DZIEN_SPORTU(2).avi

Sandra Bemsz-Mickiewicz

• Egzamin ósmoklasisty

• Od 25 maja przez kolejne trzy dni uczniowie klas ósmych będą pisali egzamin na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Każdego dnia egzaminy rozpoczynają sie o godz. 9.00, a uczniowie mają obowiązek być w szkole już ok 8.30.

Życzymy powodzenia!

• PODZIĘKOWANIA

• Zakończyliśmy w naszej szkole zbiórkę pomocy dla rodziny poszkodowanej w pożarze.

Miło nam ogłosić, że zebraliśmy bardzo dużą ilość ubrań, obuwia, ręczników, pościeli, środków czystości oraz sporą sumę pieniędzy, tj. 680 zł.

Paczki zostały przekazane do Szkoły Podstawowej w Drzonowie, a pieniądze wpłacone na internetową zbiórkę.

Dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

• Nauka hybrydowa od 17 maja

• Od najbliższego poniedziałku uczniowie klas IV- VIII wracają do nauki w szkole. Lekcje będą odbywały się wg planu. Szczegółowe informacje przekażą wychowawcy (są też e-dzienniku Librus). Autobusy będą kursowały wg harmonogramu dowozów, który obowiązywał we wrześniu i jest zamieszczony na stronie szkoły (prawe menu).

• SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU DLA KLAS I-III

• Serdecznie zapraszam uczniów klas I-III do udziału w szkolnym konkursie wiedzy o zdrowiu. Konkurs jest organizowany w ramach programu ”Szkoła Promująca Zdrowie”

REGULAMIN KONKURSU:

CELE KONKURSU:
            Propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia.
            Nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków.
            Wspomaganie rozwoju dziecka w przyjaznym i zdrowym środowisku;

TERMIN KONKURSU: 20.05.2021r.

TEMATYKA KONKURSU: Zasady zdrowego odżywiania i stylu życia, składniki pokarmowe: rola w organizmie, występowanie w pokarmach, piramida zdrowego żywienia,

ADRESACI KONKUSU: Uczniowie klas I- III

FORMA KONKURSU: Test pisemny

WARUNKI UCZESTNICTWA: Zgłoszenie chęci udziału w konkursie do p. Sandry Bemsz-Mickiewicz do dnia 17.05.2021r.

NAGRODY: Uczniowie, którzy uzyskają trzy najwyższe wyniki z testu otrzymają nagrody i dyplomy za zajęcie odpowiednio: I, II, III miejsca.

Organizator konkursu: Sandra Bemsz- Mickiewicz

• Sukces w sportach motorowych

• W dniach 8-9 maja 2021r., w Kaliszu Pomorskim, odbywały się zawody Cross Country o Puchar Polski III i IV Runda. Miło nam powiadomić o sukcesie naszego ucznia z kl. VIa – Filipa Korzeniowskiego, który w klasie Junior 85 w klasyfikacji indywidualnej zajął 2 miejsce.  Był to bardzo dobry debiut Filipa, który tę dziedzinę sportu szlifuje w Klubie Miłośników Motoryzacji SM Enduro-Motocross Gryfice – EMG Arena.

Gratulujemy, Filipie!

Wychowawca, W. Matiaszowska

• ŻYCZENIA Z KENII

• W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy podjętą w 2018 roku akcję ,,Adopcja na odległość”. Polega ona na przyjęciu do naszego życia dziecka z Kenii i zapewnienia mu możliwości wyżywienia i edukacji.

Mimo trudnej sytuacji udało się nam zebrać fundusze i opłacić uczniowi kolejny rok nauki. Dlatego tak bardzo cieszą każde informacje z Kenii. Tym razem, choć spóźnione, to szczere życzenia świąteczne od ucznia oraz list od Misjonarzy.