• Zebrania z rodzicami
     • Zebrania z rodzicami

     • Informuję, że do odwołania zebrania z rodzicami będą odbywały się w formie kontaktów online przez e-dziennik Librus lub w formie kontaktów telefonicznych. Szczegóły ustalą z Państwem wychowawcy. Zachęcam do kontaktów przez Librusa ze wszystkimi nauczycielami.

      M. Skoneczna- dyrektor szkoły

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • 14 października 1773 roku powstała Komisja Edukacji Narodowej – pierwszy w Polsce centralny organ władzy oświatowej. Dla uczczenia jej znaczenia oraz pracy nauczycieli i pracowników oświaty w dziejach naszej ojczyzny dzień ten obchodzimy co roku jako święto edukacji. To właśnie w tym dniu składamy szczególne podziękowania naszym drogim pedagogom i wszystkim pracownikom szkoły.

      Dziękujemy Wam, że jesteście z nami, za uśmiech, życzliwość, mądre słowa, troskę, cierpliwość, a nawet za wymagania, jakie przed nami stawiacie.

      Dla naszych Kochanych Nauczycieli oraz wszystkich Pracowników szkoły przygotowaliśmy krótkie muzyczne życzenia, które znajdują się pod poniższym linkiem.

      https://www.youtube.com/watch?v=iOaootYP_Wg&feature=youtu.be

      Uczniowie klasy VIIA

    • BohaterON – włącz historię!
     • BohaterON – włącz historię!

     • BohaterON – włącz historię!j to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma za zadanie edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

      Nasi uczniowie kolejny raz włączyli się w tę akcję, chcąc pamiętać o historii naszego kraju, o bohaterach- Powstańcach Warszawskich. Uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących Powstania Warszawskiego, podczas których zwracaliśmy szczególną uwagę na postawę Polaków podczas tak ważnych momentów w historii naszej Ojczyzny. Przygotowaliśmy laurki  z życzeniami dla uczestników walk o stolicę. Wszystkie zostaną wysłane do Fundacji Rosa i Sensoria we Wrocławiu i za ich pośrednictwem zostaną dostarczone adresatom. Przygotowanie kartek z życzeniami, rozmowy o tragicznych wydarzeniach, fragmenty filmów przedstawiające historię naszego kraju były lekcją żywej historii.

      Ewa Idzi.

    • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Znajomość tabliczki mnożenia to jedna z podstawowych umiejętności, które powinien opanować śmiałek walczący o przychylne oko „Królowej Nauk”. To umiejętność, którą można zdobyć na wiele sposobów. Można przecież dodawać wielokrotności danej liczby, obliczać na palcach, dzielić liczby na zbiory, stosować mnemotechniki (rysunki, rymowanki), korzystać z liczmanów, tabelek, ściągawek… albo zwyczajnie nauczyć się  jej na pamięć. Sposobów jest mnóstwo, a cel jeden – szybkie i sprawne liczenie.

      Andrzej Grabowski, matematyk ze Szczecinka (i twórca bardzo fajnych kart!) postanowił pochylić się nad problemem, że nie wszystkim nauka tabliczki mnożenia przychodzi łatwo. W tym celu przez wiele lat organizował „Mistrzostwa Polski w Tabliczce Mnożenia”, które z czasem przerodziły się w akcję edukacyjno-społeczną o zasięgu globalnym - w „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”, którego dziesiątą edycję obchodziliśmy 2 października.

      Na ten dzień nasi nauczyciele matematyki przygotowali kilka wyjątkowych atrakcji zarówno dla uczniów i pozostałych nauczycieli. W wybranych punktach szkoły, a także na patio, ulokowały się tajemnicze ławki, za którymi siedzieli wyrwani z podręczników do historii m.in. Pitagoras i Tales z Miletu. Korytarze zostały oklejone humorystycznymi rymowankami z tabliczką mnożenia w tle, zaś w pobliżu pracowni matematycznych pojawiły się dekoracje nawiązujące do tego święta.

      Na uczniów, gotowych podjąć rękawicę i stanąć w szranki z obliczeniami, czekały tego dnia różnorodne konkurencje w ramach lekcji matematyki: egzamin na „eksperta ds. tabliczki mnożenia”, rajd matematyczny oraz creme de la creme… Mistrzostwa Szkoły w Tabliczce Mnożenia, podczas których uczniowie musieli w ciągu dwóch minut rozwiązać jak najwięcej działań. Dość powiedzieć, że aby wyłonić zwycięzcę turnieju potrzebna była dogrywka, a i ona nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Jak się bowiem okazuje, tabliczka mnożenia (i najwyraźniej dzielenia) nie mają tajemnic przed Wiktorem Wojarskim (7a) oraz Dawidem Jędrzejczykiem (8b), którzy dwukrotnie okazali się bezbłędni w obliczeniach. Najszybsze trampki i najczulsze oko ma natomiast Liwia Świerczek (8b), która zdążyła rozszyfrować swoje zagadki nieco powyżej dwóch minut, co jest absolutnym rekordem wszechświata w tej konkurencji!

      Podczas oficjalnego podsumowania akcji (14 października br.) laureaci poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni drobnymi matematycznymi i słodkimi upominkami.

      B. Świątek i A. Kamiński

      PS. Indywidualne wyniki w poszczególnych konkurencjach dostępne są dla uczniów na tablicy przy sali 123.

    • Ratujmy Ziemię!
     • Ratujmy Ziemię!

     • To hasło przewodnie dla wydarzeń związanych z kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody wśród uczniów klas I-III. Mali ekolodzy, którzy akcje rozpoczęli od sprzątania świata zwrócili  uwagę na współczesne zagrożenia dla istnienia Ziemi. Zaapelowali do wszystkich dzieci o ekologiczny rachunek sumienia. Podczas krótkich spotkań profilaktycznych uczniowie omawiali przygotowane plansze, dzielili się spostrzeżeniami na temat segregacji odpadów. Układali wierszyki dotyczące ekologii. Kolejnym etapem edukacji ekologicznej będzie samodzielne tworzenie prac plastycznych do hasła: Co zagraża ludziom i przyrodzie?

                                                                                                                       D. Czyż, S. Bemsz-Mickiewicz

    •    Wiktor znów na podium!
     • Wiktor znów na podium!

     • ,Kolejne zawody i kolejne sukcesy naszego ucznia, Wiktora Wojarskiego. Tym razem karatecy z klubu sportowego Morote Głowaczewo wzięli udział w IX Ogólnopolskim Turnieju Karate w Świeciu. Wiktor był niepokonany. Wygrał wszystkie walki w kategorii młodzików U13, zdobywając tym samym złoty medal. Walczył również w kategorii U15, zdobywając brąz.

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

      Ewa Idzi