• Światowy Dzień Orderu Uśmiechu
     • Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

     • Dnia 21 września obchodzimy Światowy Dzień Orderu Uśmiechu, czyli jedynego odznaczenia przyznawanego przez dzieci od ponad 50 lat.

      Order Uśmiechu jest to odznaka, którą dzieci przyznają dorosłym za okazywaną im pomoc, troskę, zainteresowanie. Dlatego jest taka szczególna i wyjątkowa.

      Uczniowie naszej szkoły noszącej imię Kawalerów Orderu Uśmiechu w różny sposób obchodzili to święto. Przedszkolaki wspólnie ze swoimi Paniami wyklejały i malowały symbol naszego patrona. Najmłodsze klasy obejrzały film związany z historią odznaki. Dowiedziały się kto może otrzymać taki order oraz w jaki sposób odbywa się ceremonia dekoracji wręczenia Orderu Uśmiechu. Następnie na boisku szkolnym rysowały kredą uśmiechnięte słoneczka i ordery uśmiechu. Niektórym udało się przerobić nawet logo szkoły. Starsi uczniowie również włączyli się do obchodów i narysowali ogromne słońce na szkolnym patio. Wszyscy miło spędzili czas.

      Dorota Filipowicz

    • SPRZĄTANIE ŚWIATA
     • SPRZĄTANIE ŚWIATA

     • Sprzątanie świata w czasie pandemii? Możliwe? Ciągle jeszcze konieczne. 21 września uczniowie klas ósmych „uzbrojeni” w rękawiczki i worki przeczesali las wzdłuż plaży po zachodniej stronie Regi w poszukiwaniu śmieci, pozostawionych przez niefrasobliwych „miłośników przyrody”. Smutne jest to, że pomimo wzrastającej świadomości na temat zagrożeń dla naszej planety wciąż       w lesie rosną „śmieciowe kwiatki”, karmione głupotą i brakiem wrażliwości.  Mimo wszystko sprzątanie było przyjemne, humory dopisywały a lekcje … przemijały. Po pracy czekała nagroda- ognisko i pyszne kiełbaski, które własnoręcznie upieczone smakowały wyśmienicie. Dziękujemy                p. Pawłowi Poluszyńskiemu za gościnę, poczęstunek i upominki.

                                                                                               Dorota Skrzypińska- Rzońca i Natalia Obuchowicz

    • AKCJA „JESTEM WIDOCZNY, JESTEM BEZPIECZNY”- ŚWIECIMY PRZYKŁADEM
     • AKCJA „JESTEM WIDOCZNY, JESTEM BEZPIECZNY”- ŚWIECIMY PRZYKŁADEM

     • Używanie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie. Dlatego też noszenie odblasków przez pieszych powinno stać się nawykiem. 

      W tym roku o bezpieczeństwie rozmawialiśmy 22 września od godziny 10” uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji „JESTEM WIDOCZNY, JESTEM BEZPIECZNYrozszerzonej o część online. Scenariusz emitowanego na żywo programu powstał w oparciu o wielośrodowiskową współpracę. W projekcie uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych i sanitarnych, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz instytucji kultury i sportu.

      Uczniowie przypomnieli sobie zasady ruchu drogowego, pochwalili się elementami odblaskowymi, a na zakończenia wyruszyli na ulice Mrzeżyna, aby utrwalić bezpieczne poruszanie się po drogach.

      D. Czyż

    • Dodatkowe dni wolne w r. szk. 2020/2021
     • Dodatkowe dni wolne w r. szk. 2020/2021

     • Dyrektor SPzOI w Mrzeżynie informuje, że w bieżącym roku szkolnym dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (na podstawie § 5 rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 oraz z 2019 r. poz. 318 i 1093)) będą nastepujące dni:

      1. 12 i 13 listopada 2020 r.- czwartek i piątek po Święcie Niepodległości
      2. 4 i 5 stycznia 2021 r.- poniedziałek i wtorek przed świętem Trzech Króli
      3. 25, 26, 27 maja 2021 r. – wtorek, środa i czwartek- dni egzaminu ósmoklasisty (z wyłączeniem uczniów klas VIII)
      4. 4 czerwca 2021 r.- piątek po święcie  Bożego Ciała 

      Małgorzata Skoneczna- dyrektor szkoły