• MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT W RAMACH IMS

     • W dniu 21 stycznia bieżącego roku na Hali Widowiskowo – Sportowej Gryf Arena odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gryfickiego w Ramach IMS, Piłki Ręcznej Dziewcząt. W meczu zagrało ze sobą pięć drużyn w systemie każdy z każdym. Wydarzenie sędziował Powiatowy Koordynator ds. Sportu Mariusz Dąbrowski, który na koniec spotkania wręczył puchar zwycięskiej drużynie .

      Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: BANASIAK MARTYNA, BOGDANIK WIKTORIA, BUCZKO NATALIA, CZAJKA GABRIELA, FILIP JULIA, FILIP KLAUDIA, JELEŃ GABRIELA, MICHALSKA WIKTORIA, MICHNIEWICZ JULIA, KOSTUŚ MAGDALENA, ŚWIERCZEK LIWIA, WARCHOLAK PAULINA, WNUKIEWICZ JULIA, WNUKIEWICZ DOMINIKA.

      Drużyna z naszej szkoły w ogólnej klasyfikacji zajęła miejsce III

      Dalszych sukcesów sportowych życzy opiekun drużyny

      Agata Bacic

    • Dzień bez Opakowań Foliowych
     • Dzień bez Opakowań Foliowych

     • Czy wiedzieliście, że w kalendarzu świąt ekologicznych jest Dzień bez Opakowań Foliowych? Wydarzenie to ma na celu uświadomienie ludziom na całym świecie, jak mała plastikowa torebka może zaśmiecić i zniszczyć nasze środowisko.

      Uczniowie naszej szkoły przygotowują się do tej akcji tworząc papierowe torebki śniadaniowe oraz torby wielokrotnego użytku.

      Podejmij wyzwanie:

      • Postaraj się zrezygnować z proponowanej foliówki nie tylko 23 stycznia, ale zawsze, kiedy masz możliwość. Noś ze sobą wielorazową torbę – zakupy robimy prawie codziennie, zwłaszcza jeśli staramy się na bieżąco kupować świeże produkty w małych ilościach.
      • Jeśli jeszcze nie masz, wykonaj własnoręczną wielorazową torbę na zakupy. Warto obdarować swoim dziełem również bliską osobę, którą taki prezent może przekonać do porzucenia nawyku brania foliówek.

      Przyłącz się do nas!

      D. Czyż, A .Przeździecka

    • LEKCJA O ZDROWYM ODŻYWIANIU I STYLU ŻYCIA
     • LEKCJA O ZDROWYM ODŻYWIANIU I STYLU ŻYCIA

     • Dnia 14 i 15 stycznia w klasach I-III odbyły się zajęcia na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie zapoznali się z nową piramidą żywienia i jej obecną nazwą, która w całości brzmi: ,,Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży. Prowadząca zajęcia  korzystając z prezentacji multimedialnej przypomniała zasady zdrowego odżywiania, omówiła wartości odżywcze poszczególnych produktów, a także zwróciła uwagę na konieczność aktywności fizycznej, mycia zębów, odpowiedniej ilości snu, ograniczenia oglądania telewizji, korzystania z komputera i innych urządzeń elektronicznych oraz  systematycznej kontroli masy ciała.

      Uczniowie chętnie dzielili się swoimi wiadomościami na omawiane zagadnienia, brali aktywny udział w dyskusji, zadawali pytania. Później wszyscy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w przygotowanych grach i ćwiczeniach interaktywnych.

      Zadaniem domowym uczniów było przygotowanie przepisu na zdrowe danie. Ze zgromadzonych przepisów powstanie szkolna książka kucharska, którą będzie można znaleźć w kąciku czytelniczym na naszym korytarzu.

      Zajęcia przygotowała i prowadziła  Sandra Bemsz-Mickiewicz.

    • Podziękowanie dla Szkolnego Klubu Wolontariatu w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie
     • Podziękowanie dla Szkolnego Klubu Wolontariatu w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie

     • Nasza szkoła już od kilku lat współpracuje z UNICEF realizując różne akcje charytatywne i programy edukacyjne. W listopadzie i grudniu nasze działania były skierowane na pomoc dzieciom w Nigrze. Sytuacja dzieci w tym kraju jest dramatyczna. Z powodu braku środków, 60% dzieci cierpiących na skutek ciężkiego ostrego niedożywienia nie otrzymało pomocy. UNICEF z pomocą ludzi dobrej woli wie jak im pomóc, a my postanowiliśmy wesprzeć te działania. Za zaangażowanie w działania pomocowe UNICEF, zorganizowanie zbiórki charytatywnej i przekazanie darowizny na rzecz pomocy dzieciom w Nigrze otrzymaliśmy podziękowanie. Dzięki przekazaniu środków możemy pomóc w zakupie miesięcznej terapii leczenia niedożywienia (90 porcji ratujących życie żywności terapeutycznej dla umierającego z głodu dziecka w Nigrze).

      Szkolny Klub Wolontariatu

    • MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT W RAMACH IGRZYSK DZIECI 2019/2020
     • MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT W RAMACH IGRZYSK DZIECI 2019/2020

     • W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gryficach 12 grudnia 2019 r. rozegrano drużynowy turniej tenisa stołowego dziewcząt w kat. Igrzyska Dzieci.

      Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Gryficach. Naszą szkołę i gminę reprezentowały: Julia Filip z klasy VIIa i Maja, Kasprowicz z klasy Vb. Turniej rozegrano w duchu sportowej rywalizacji.

      Nasze dziewczęta zajęły II miejsce, za co otrzymały dyplomy.

      Gratuluję i życzę dalszych sukcesów sportowych.

                                                                                   Opiekun grupy Agata Bacic