• WESOŁYCH ŚWIĄT
     • WESOŁYCH ŚWIĄT

     • Niech blask gwiazdy betlejemskiej pomoże Wam odnaleźć spokój, ciepło i wrażliwość na piękno otaczającego świata. Niech Boża Dziecina przyniesie Waszym rodzinom wiarę, nadzieję i miłość, a Nowy Rok niech zwiastuje powodzenie i szczęście w 2020 roku.

      Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy SPzOI w Mrzeżynie

    • Sukces naszych uczennic
     • Sukces naszych uczennic

     • Z dumą i radością informujemy, że uczennice naszej szkoły uzyskały kwalifikacje do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty: Hanna Soroka z języka polskiego i Julia Filip z języka niemieckiego.

      Gratulujemy i życzmy powodzenia w etapie wojewódzkim.

    • „Jeśli obok Ciebie jest ktoś cierpiący, płacz razem z nim. Jeżeli jest ktoś szczęśliwy, śmiej się wraz z nim. Miłość patrzy i widzi, nasłuchuje i słyszy. Kochać to uczestniczyć – całkowicie – całym swym jestestwem. Kto kocha, ten odkrywa w sobie nieskończone pokłady pocieszenia i chęci współuczestniczenia w dobrych i złych przeżyciach”.		   Bruno Ferrero
     • „Jeśli obok Ciebie jest ktoś cierpiący, płacz razem z nim. Jeżeli jest ktoś szczęśliwy, śmiej się wraz z nim. Miłość patrzy i widzi, nasłuchuje i słyszy. Kochać to uczestniczyć – całkowicie – całym swym jestestwem. Kto kocha, ten odkrywa w sobie nieskończone pokłady pocieszenia i chęci współuczestniczenia w dobrych i złych przeżyciach”. Bruno Ferrero

     • Czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia to czas wypełniony licznymi obowiązkami, zakupami, odświętnym przygotowaniem naszych mieszkań. Podobnie w szkole- uczniowie wspólnie z nauczycielami byli bardzo zaangażowani w liczne akcje i przedsięwzięcia. Obecnie jest czas na podsumowanie naszych działań. Szkolny Klub Wolontariatu był koordynatorem kiermaszu podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Trzebiatowie oraz kiermaszu szkolnego. Odbyła się akcja zbiórki materiałów papierniczych do szpitala w Gryficach oraz  akcja zbierania słodyczy dla dzieci z domu dziecka. Podsumowano akcję zbiórki  żywności dla potrzebujących  I Ty możesz zostać świętym Mikołajem oraz zbiórkę karmy dla zwierząt w schronisku w Kołobrzegu i do punktu pomocy bezdomnym zwierzakom w Trzebiatowie. Wszystkie podjęte działania charytatywne pozwoliły pomóc osobom, które tej pomocy potrzebowały najbardziej. TO WSZYSTKO NIE BYŁOBY MOŻLIWE, GDYBY NIE ZAANGAŻOWANIE RODZICÓW I ICH DZIECI ORAZ NAUCZYCIELI. TO DZIĘKI WAM, KOCHANI, ŚWIATEŁKO NADZIEI DOTARŁO DO SAMOTNYCH I POTRZEBUJĄCYCH.

      Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem: możemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka”.                                                                                                                                                        Wolontariusze

    • Szkolne śpiewanie kolęd i pastorałek
     • Szkolne śpiewanie kolęd i pastorałek

     • W czwartek 19 grudnia 2019r. w naszej szkole zaśpiewały chóry anielskie. Koncert pod hasłem „Do szkoły przyleciały anioły” wprowadził nas w radosny, świąteczny nastrój. Dzieci z klas I-III przebrane w białe stroje, błyszczące aureolki i pierzaste skrzydełka zaprezentowały ulubione kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Oprócz pięknych kolęd i pastorałek zgromadzeni uczniowie, nauczyciele i rodzice wysłuchali informacji nt. tradycji świątecznych w Polsce, którą przybliżyli zebranym konferansjerzy – uczniowie klasy Ia. Niezwykłego klimatu dodała uroczystości piękna dekoracja  i ciekawa prezentacja multimedialna, związana ze Świętami Bożego Narodzenia.

      Na zakończenie kolędowania wszyscy razem zaśpiewaliśmy „Gwiazdeczkęz repertuaru Arki Noego.

      „Zaprowadź mnie prosto do Betlejem, zaprowadź tam, gdzie Bóg narodził się”  

      D. Czyż, S. Bemsz-Mickiewicz

     • WARSZTATY PIERNIKOWE

     • Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nasze pierwszaki  udały się do firmy „Klimatex” w Kołobrzegu na warsztaty piernikowe.  Tam zamieniły się w znakomitych cukierników i podjęły się bardzo pracochłonnego zadania, jakim jest wypiek tradycyjnych pierników. Dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe pierwszaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały pierniczki.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków. Po upieczeniu pierniczków pierwszaki pięknie je przyozdobiły, wykazując przy tym wielkie zaangażowanie i zdolności plastyczne.

      Anna Przeździecka, Sandra Bemsz- Mickiewicz

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ HERBATY
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ HERBATY

     • Pierwsze święto herbaty odbyło się w Nowym Delhi (Indie) 15 grudnia 2005 roku. Dziś, pijąc swoją ulubioną herbatę, warto zastanowić się nad drogą, jaką przeszła, zanim trafiła na nasz stół. W związku z tym 16 grudnia klasa Ia świętowała Międzynarodowy Dzień Herbaty. Pierwszoklasiści dowiedzieli się kiedy i przez kogo zapoczątkowany został Międzynarodowy Dzień Herbaty, poznali jej właściwości zdrowotne, a także ciekawostki dotyczące tego napoju.

      Następnie w grupach obejrzeli różne rodzaje herbat, których później mieli okazję spróbować. Degustacja wzbogacona była informacją o tym, czym się różnią między sobą herbaty: czerwona, czarna, zielona, owocowa i prawdziwa indyjska, podawana z mlekiem.

      Na koniec zajęć każdy uczeń przygotowywał herbatę według własnego pomysłu, dodając do niej wybrane produkty: miód, konfitury, cynamon, pomarańcze, cytryny, goździki, sok z aronii. W sali unosił się piękny zapach. To był naprawdę „pyszny” dzień. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

      Sandra Bemsz-Mickiewicz, Anna Przeździecka

    • TY TEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!
     • TY TEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

     • W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia organizujemy w szkole zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. Przyłącz się do nas!!!

                                                                                                               Szkolny Klub Wolontariatu

     • Warsztaty plastyczno – techniczne pt. „KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

     • W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, 12 grudnia w klasie I a odbyło się spotkanie warsztatowe, w którym wzięli udział uczniowie klasy oraz ich rodzice. Zarówno dzieci jak i dorośli wykonali wspaniałe kartki świąteczne. Prace wykonywane były różnymi technikami, przyozdobione na różne sposoby według indywidualnych gustów uczestników warsztatów. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością, a dobiegające z głośników kolędy wprowadziły wszystkich w niepowtarzalny, pełen ciepła i radości nastrój świąteczny.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność.

      Zajęcia przygotowały p.Sandra Bemsz-Mickiewicz i p.Anna Przeździecka

    • Dzień otwartej szkoły
     • Dzień otwartej szkoły

     • Zapraszamy rodziców naszych uczniów w dn. 16 grudnia br. w godz. 16.30-18.30 na spotkania z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów. O 16.30 w holu szkoły rozpocznie się krótkie spotkanie z psychologiem, p. Jackiem Pawłowskim.

    • JESTEM BARDZO GŁODNY
     • JESTEM BARDZO GŁODNY

     • Robi się co raz chłodniej. Ubieramy ciepłe kurtki, czapki i szaliki. Bezdomne zwierzęta nie mają nic. Nie mają schronienia, nie mają co jeść. Wiele z nich nie przetrwa zimy. W związku z tym organizujemy zbiórkę karmy suchej i mokrej (zwłaszcza mokrej) dla bezdomniaków. Karmę należy przynosić do szkoły do dnia 19 grudnia 2019 r.

      POMÓŻ GŁODNYM ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ TEN TRUDNY CZAS!!!

      Szkolny Klub Wolontariatu

    • CHARYTATYWNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
     • CHARYTATYWNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

     • Tradycyjnie w Trzebiatowie na początku grudnia odbywa się Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny. Nasza szkoła również uczestniczy w tym przedsięwzięciu. W tym roku wybór wszelkiego rodzaju wyrobów rękodzielniczych był naprawdę bardzo duży. Choć pogoda nie  była sprzyjająca dobry nastrój nas nie opuszczał. Podczas miejskiej imprezy odbywały się także występy artystyczne uczniów i grona pedagogicznego. Zwieńczeniem spotkania była wizyta świętego Mikołaja i  zapalenie świątecznej choinki na miejskim rynku. Kwota, którą zebraliśmy podczas kiermaszu zostanie przekazana w całości na cel charytatywny.

                                                                 B. Kuligowska, W. Matiaszowska, M. Kamińska, M. Ziółkowski

    • Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu
     • Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu

     • Reprezentanci Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w III Zachodniopomorskim Forum Wolontariatu, które odbyło się 3 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem pełnili: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego pan Olgierd Geblewicz, Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska –Kulesza. Tegoroczne hasło forum brzmiało: „Wybieram Wolontariat”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z 20 szkół. Podczas forum prezentowali oni działania wolontariackie prowadzone w swoich placówkach i wzięli udział w szkoleniach. Spotkania te są bez wątpienia doskonałym wydarzeniem do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych znajomości, poszerzenia swoich umiejętności.

      Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

      Opiekunowie SKW

    • ”Zainspiruj nas 2”
     • ”Zainspiruj nas 2”

     • Jakiś czas temu poprosiliśmy mamę naszego kolegi – Szymona, panią Kingę Ringert, aby opowiedziała nam o swoim niecodziennym hobby jakim jest praca z ceramiką. Nie sposób jednak wyrazić naszego zaskoczenia, kiedy zamiast pani Kingi w progu świetlicy stanęły… dwa kartony wypełnione akcesoriami do pracy (farbkami, pędzlami, obrotowymi podstawkami oraz jasnoróżowymi, ceramicznymi kubkami i miseczkami.

      Jak się szybko okazało, akcesoria te miały posłużyć nam do samodzielnej pracy przy ozdabianiu ceramiki, którą po wypaleniu w specjalnym piecu, dostaniemy z powrotem na własność. O działaniu takiego pieca oraz innych garncarskich ciekawostkach, pani Kinga opowiadała między udzielaniem kolejnych wskazówek, a odpowiadaniem na liczne pytania ciekawskiej grupy.

      Po krótkim czasie kubki i miseczki zapełniły się niepowtarzalnymi kształtami i kolorami, a my musieliśmy pożegnać panią Kingę (oraz Szymona przy okazji). Zajęcia były bardzo ciekawe i nie możemy doczekać się kolejnego pomysłu ich organizatorki. Dostaliśmy bowiem zapewnienie, że ma ich jeszcze wiele.

      Pan Adam i Świetliki

      Zajęcia przeprowadzono w ramach Programu Marszałkowskiego „Społecznik” na lata 2019-2021.

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear". Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

      Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych  sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci i rodzice. A na dowód przyjaźni z misiem uczniowie klas I-III zaprezentowali swoje ulubione maskotki podczas Dnia Piżamowego, którego głównym bohaterem był miś. Dzieci  przyniosły  swoje pluszowe przytulanki: małe, duże, bure, kolorowe. Zupełnie nowe, lub troszeczkę starsze- po rodzicach, rodzeństwie.

      Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej atmosferze. Na zakończenie spotkania dzieci zgodnie przyznały, że świat bez pluszowych przyjaciół byłby bardzo ubogi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.                                                                                                                                

      D. Czyż, A. Przeździecka

    • MŁODZIEŻOWY STRAJK KLIMATYCZNY
     • MŁODZIEŻOWY STRAJK KLIMATYCZNY

     • Młodzieżowy Strajk Klimatyczny jest międzynarodowym ruchem uczniów i studentów, którzy w czasie swoich zajęć edukacyjnych protestują przeciwko zmianom klimatu i globalnemu ociepleniu wywoływanym przez człowieka. Pomysłodawczynią ruchu jest Greta Thunberg. Strajk klimatyczny ma na celu uświadomienie ludziom i politykom, jak duże zagrożenie niosą gigantyczne zmiany klimatu. Z badań naukowych wynika, że za około 20 lat Ziemia zmieni się nie do poznania. Podniesie się bardzo poziom wód w morzach, oceanach i rzekach. Ziemia będzie pustynnieć. Nawiedzać nas będą straszne susze i powodzie. To jest przyszłość, która czeka nas wszystkich. Jeśli nie zaczniemy działać, skończy się to dla nas bardzo źle. Straszna wizja, której trzeba zacząć przeciwdziałać. W dniu 29 listopada w ogólnopolskiej akcji wzięły udział 24 miasta, w tym również Trzebiatów. Naszą szkołę reprezentowała grupa wolontariuszy. Motywem przewodnim akcji młodych w Trzebiatowie było hasło: „Dość słów, teraz czyny!”. Strajk rozpoczął się przed ratuszem miejskim. Uczniowie odczytali swoje postulaty, a następnie przemaszerowali ulicami miasta. Jednym z postulatów skierowanym do mediów jest żądanie, aby właśnie one wzięły na siebie odpowiedzialność za uświadamianie społeczeństwa o bezpośrednich zagrożeniach związanych z kryzysem klimatycznym.

      op. M. Kamińska

    • WIZYTA W SZPITALU
     • WIZYTA W SZPITALU

     • Kolejna akcja za nami. Przez ostatnie 2 tygodnie zbieraliśmy gry, zabawki, artykuły papiernicze, które wczoraj przekazaliśmy gryfickiemu szpitalowi. Gry, puzzle, książki i przybory plastyczne dostarczyliśmy na oddział dziecięcy, natomiast zabawki i pluszaki na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Wszystkim sprawiliśmy niebywałą radość, a nasi wolontariusze spędzili cudowne popołudnie.

      Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły za przyłączenie się do akcji, bo WARTO POMAGAĆ!

       Szkolny Klub Wolontariatu