Nawigacja

Co słychać w szkole... Szkoła z pasją Tydzień Edukacji Globalnej Centrum Edukacji Obywatelskiej Klub szkół UNICEF Dostrzec innych VII ztot szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Humanitarna Mikołajki w cerkwi Sprawozdanie WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA VIII Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu BIWAK INTEGRACYJNY W REWALU Kampania edukacyjna WWF:KOMPENDIUM WIEDZY DLA NAUCZYCIELI Kampania edukacyjna WWF „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły” 1 Kampania edukacyjna WWF „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły” 2 USŁYSZEĆ AFRYKĘ Z wizytą w Warsztacie Terapii Zajęciowej Pasowanie na czytelnika 2013 „Dzień Dobrych Uczynków” w naszej szkole 2013 CERTYFIKAT SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ PLACÓWKI DZIEŃ ZMIAN RAPORT - DZIEŃ ZMIAN Baw się i bądź bezpieczny STOP DOPALACZOM II EDYCJA PROGRAMU "Baw się i badź bezpieczny" MALI uczniowie idą do szkoły – projekt edukacyjny UNICEF Szkoła bez przemocy Szkoła bez przemocy- mozliwe czy nie? Dzieciństwo bez przemocy CERTYFIKAT V edycja Szkoły bez przemocy Podsumowanie V edycji Szkoły bez przemocy Jesteśmy w VI edycji Szkoły bez przemocy AKCJA „KIBICUJĘ FAIR PLAY” NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PROJEKT NAIKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - informacje o programie NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - postanowienia ogólne NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA I SEMESTR W SZKOŁE PODSTAWOWEJ NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA I SEMESTR W GIMNAZJUM NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA II SEMESTR W SZKOLE PODSTAWOWEJ NAUKA KLUCZEM DO PRZEYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA II SEMESTR W GIMNAZJUM NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - zdjęcia z realizacji projektuu

Projekty i inne działania

„Dzień Dobrych Uczynków” w naszej szkole 2013

Mrzeżyno, 22.05.2013 r.

 

 

„Dzień Dobrych Uczynków” w naszej szkole

 

            Dzień 19.05 obchodzony jest corocznie jako Dzień Dobrych Uczynków. Akcję tę promuje i jej patronuje fundacja ekologiczna Arka.

My również pamiętamy, aby Dzień Dobrych uczynków w naszej szkole był dniem szczególnym (nie oznacza to, że codziennie nie staramy się być dla siebie mili, dobrzy i serdeczni). Dlatego też klasa IVa z wychowawcą, p. Lidią, psychologiem, p. Anną i gośćmi (uczniami ZET PG ) Damianem, Martą i Agnieszką i ich wychowawcą p. Mariolą postanowili świętować i celebrować dobre uczynki.

Zaczęło się od sadzenia drzewka: wybraliśmy odpowiedni jego gatunek i przygotowaliśmy miejsce do posadzenia. Ewa wygrabiła miejsce posadzenia, Jakub wykopał dół, a Dominik umieścił drzewko w przygotowanym miejscu. Agnieszka zadbała, aby miejsce w którym rośnie było odpowiednio nawilżone. Martynka przypięła do drzewka pamiątkową wizytówkę z mottem M. Twaina: „Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem Twojego życia.”

Posadzenie drzewka było dobrym uczynkiem, który spełniliśmy dla szkoły dbając o jej wizerunek, dla środowiska wzbogacając je o nową roślinkę i dla nas samych budując w nas pozytywne emocje i dobre samopoczucie.

Następnie udaliśmy się do naszej klasy, w której czekało upieczone przez mamy ciasto. Mniam była to prawdziwa uczta dla podniebienia. A później później to dopiero była zabawa!!! Nasze starsze koleżanki z klasy III PG – Sandra i Ania - nauczyły nas fantastycznego tańca – Belgijki. Mimo, iż taniec jest bardzo skoczny wzbudził w nas bardzo dużo radości i uśmiechu. Chętnie uczyliśmy się kroków i chcieliśmy go tańczyć jeszcze raz i jeszcze raz. Taniec ten bardzo naszą klasę zintegrował i pokazał, że bycie dobrym wcale ale to wcale nie jest trudne.

Nauczyliśmy się jednej rzeczy, nie wystarczy być dobrym dla innych, ważne jest też abyśmy potrafili być dobrym dla samego siebie.

Samych serdeczności.

Anna Prętka

 

Aktualności

Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
    ul. Tysiąclecia 32
    72-330 Mrzeżyno
  • (91)3866273
    fax (91)3866254

Galeria zdjęć