„Dzień Dobrych Uczynków” w naszej szkole 2013

Mrzeżyno, 22.05.2013 r.

„Dzień Dobrych Uczynków” w naszej szkole

Dzień 19.05 obchodzony jest corocznie jako Dzień Dobrych Uczynków. Akcję tę promuje i jej patronuje fundacja ekologiczna Arka.

My również pamiętamy, aby Dzień Dobrych uczynków w naszej szkole był dniem szczególnym (nie oznacza to, że codziennie nie staramy się być dla siebie mili, dobrzy i serdeczni). Dlatego też klasa IVa z wychowawcą, p. Lidią, psychologiem, p. Anną i gośćmi (uczniami ZET PG ) Damianem, Martą i Agnieszką i ich wychowawcą p. Mariolą postanowili świętować i celebrować dobre uczynki.

Zaczęło się od sadzenia drzewka: wybraliśmy odpowiedni jego gatunek i przygotowaliśmy miejsce do posadzenia. Ewa wygrabiła miejsce posadzenia, Jakub wykopał dół, a Dominik umieścił drzewko w przygotowanym miejscu. Agnieszka zadbała, aby miejsce w którym rośnie było odpowiednio nawilżone. Martynka przypięła do drzewka pamiątkową wizytówkę z mottem M. Twaina: „Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem Twojego życia.”

Posadzenie drzewka było dobrym uczynkiem, który spełniliśmy dla szkoły dbając o jej wizerunek, dla środowiska wzbogacając je o nową roślinkę i dla nas samych budując w nas pozytywne emocje i dobre samopoczucie.

Następnie udaliśmy się do naszej klasy, w której czekało upieczone przez mamy ciasto. Mniam była to prawdziwa uczta dla podniebienia. A później później to dopiero była zabawa!!! Nasze starsze koleżanki z klasy III PG – Sandra i Ania - nauczyły nas fantastycznego tańca – Belgijki. Mimo, iż taniec jest bardzo skoczny wzbudził w nas bardzo dużo radości i uśmiechu. Chętnie uczyliśmy się kroków i chcieliśmy go tańczyć jeszcze raz i jeszcze raz. Taniec ten bardzo naszą klasę zintegrował i pokazał, że bycie dobrym wcale ale to wcale nie jest trudne.

Nauczyliśmy się jednej rzeczy, nie wystarczy być dobrym dla innych, ważne jest też abyśmy potrafili być dobrym dla samego siebie.

Samych serdeczności.

Anna Prętka