Z wizytą w Warsztacie Terapii Zajęciowej

„Świeć gwiazdeczko, mała świeć, do Jezusa prowadź mnie...”

tak rozśpiewani uczniowie naszej szkoły – klasy Oa oraz ZET PS ,9 stycznia 2013r wyruszyli z bożonarodzeniowymi jasełkami do zaprzyjaźnionego Warsztatu Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

Widowisko przypomniało widzom zdarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Występ maluchów wzbudził wzruszenie, sprawił, że na twarzach zgromadzonej publiczności zawitał  radosny uśmiech.

Po występach dzieci zwiedzały pracownie oraz podziwiały przepiękne, ręcznie wykonane przez uczestników WTZ prace artystyczne.

Wizyta zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez kucharzy z pracowni gospodarstwa domowego.

Następnie wyruszyliśmy z kolędą do Publicznego Przedszkola, przy ulicy Waryńskiego w Trzebiatowie. Młodzi artyści z wielkim przejęciem prezentowali swoje role. Był to dla nich najpoważniejszy występ w życiu. Trzeba przyznać, że dzieci wykazały się naturalnym profesjonalizmem. Nie było widać u nich tremy, a świąteczny repertuar odtwarzały z ogromnym zaangażowaniem. Zostało to docenione przez przedszkolaków i nagrodzone gromkimi brawami. Na pożegnanie wszyscy razem zaśpiewaliśmy pastorałkę.

Również ta wizyta, radosna i słodka od cukierków na długo pozostanie w pamięci małych artystów.

Bardzo dziękujemy pracownikom i uczestnikom WTZ oraz Paniom i przedszkolakom z Przedszkola w Trzebiatowie za miłe i pełne wzruszenia przyjęcie.

Dorota Czyż, Iwona Kleina