BIWAK INTEGRACYJNY W REWALU

Jesteśmy szkołą integracyjną dlatego wszystkie nasze działania i zamierzenia powinny zmierzać do takiego kształtowania postaw, aby integracja rozwijała się prawidłowo. Chyba najlepszym sposobem na kształtowanie postaw pro integracyjnych u uczniów, ale także dorosłych są podejmowane wspólne działania, przedsięwzięcia. W dniach 30 i 31 maja 2012 roku uczniowie zespołów edukacyjno – terapeutycznych oraz uczniowie Koła Plastycznego pojechali na wspólny biwak integracyjny w Rewalu. Podczas biwaku czas uciekał niepostrzeżenie wśród zabaw, spacerów po Rewalu i okolicy, wśród czynności, które doskonalą zaradność życiową każdego z nas. Uczniowie samodzielnie przygotowywali posiłki, sprzątali, chodzili po zakupy do sklepu spożywczego. Podczas jednego ze spacerów brzegiem morza urządziliśmy plener artystyczny. Uczestnicy zbierali wszelkie naturalne surowce typu muszle, kamienie, patyki i układali według wzoru kompozycje, które wzbudzały zainteresowanie przechodzących turystów. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka spotkaliśmy się w kawiarni na pysznym deserze. Mieliśmy również okazję zwiedzić szkołę
w Rewalu, gdyż uczęszczaliśmy tam na obiady. Wieczorem graliśmy w różne gry stolikowe, bawiliśmy się. Nie było żadnych różnic czy wzajemnych niechęci. Królowała życzliwość
i wzajemna pomoc. Wszyscy wróciliśmy do domów zadowoleni i zrelaksowani.
Dzisiaj możemy powiedzieć, że takie działania szczególnie przyczyniają się do budowania prawdziwej integracji. Warto w naszych wspólnych przedsięwzięciach kierować się myślą zawartą w słowach Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka „Patrzcie na innych tak, jak chcielibyście, żeby patrzono na Was i traktujcie ich tak samo, jak chcielibyście być traktowani. Pamiętajcie, że naszą rzeczywistość tworzymy wspólnie i taki będzie nasz świat, na jaki sobie pozwolimy…”.

M. Kamińska, M. Sereda, R. Szwemin

zdjęcia w albumie fotograficznym