• Jak poradzić sobie ze stresem przed egzaminem gimnazjalnym? Część III

    •           Nawet się nie obejrzałeś, a trzy lata szkoły minęły tak szybko. Czas napisać egzamin sprawdzający twoją wiedzę na poziomie trzech lat szkoły gimnazjalnej.       Co jeśli nie powtarzałeś materiału na bieżąco? Spokojnie, nie jest to jeszcze katastrofa. Jak już zapewne wiesz, test składa się z zadań zamkniętych. Pytania często zadawane są na podstawie tekstów źródłowych  i ogólnej wiedzy, nie zmienia to jednak faktu, że coś wiedzieć się powinno. 

     Nie wkuwaj na ostatnią chwilę!
                Wkuwanie dzień przed egzaminem niema jakiegokolwiek sensu, nawet, jeśli   nie powtarzałeś wystarczająco materiału pamiętaj, że w szkole miałeś go, co dzień!. Tego dnia postaraj się zrelaksować i przygotować swój mózg na myślenie. Wyjdź na spacer, wybierz się na przejażdżkę rowerem lub po prostu zostań w domu i rób to,    co sprawia Ci przyjemność.

     Stres jest również pozytywny!
                 Stres do pewnego momentu jest dla nas pozytywny, gdyż pobudza nasz organizm do działania. Pamiętaj jednak, aby nie przekroczyć tej granicy oraz starać się myśleć pozytywnie. 

     Przygotuj się!
            Dzień przed egzaminem, połóż spać się wcześniej, pozwól, aby twój organizm nabrał siły. Przygotuj wszystkie rzeczy, takie jak ubranie czy przybory, zrób to już wieczorem. Rano wstając nie będziesz panikował. 
      

     Pamiętaj o śniadaniu!
             Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. Nie zapomnij zjeść śniadania zanim wyjdziesz, musisz dostarczyć organizmowi niezbędnej energii. Pamiętaj, że czeka Cię długi dzień, a ty potrzebujesz energii na myślenie                     i funkcjonowanie. Jak zjeść? Objadanie się przed egzaminem nie jest najlepszą metodą, w trakcie pisania, możesz poczuć się niekorzystnie, co z pewnością odbiłoby się na wynikach twojego testu. Do śniadania można wypić kakao, lub zjeść dwie kostki czekolady, dodadzą Ci energii oraz poprawią humor!  

     Pamiętaj!
     Tego egzaminu nie da się oblać! Nastaw swój mózg na pozytywne obroty, uwierz w siebie, że jesteś w stanie napisać to pozytywnie. Każdy z nas jest wyjątkową osobą, wstając rano powiesz to sobie wprost:

                                  JESTEM WYJĄTKOWY, DAM SOBIE RADĘ !

     Wszystkim piszącym życzę POWODZENIA, oraz jak najlepszych wyników!

                                                                                         Anna Prętka, psycholog

      

      

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   • (91)3866273 (91)3866254
   • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych