Nawigacja

 • DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

  DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

  Karnawał w tym roku był, dla uczniów naszej szkoły, wyjątkowo krótki. W styczniu trwał wyścig o oceny, w związku z podsumowaniem pierwszego półrocza nauki, zaś na większość lutego przypadły ferie zimowe. Nie mniej, dzięki szybkiej i zdecydowanej pracy uczniów wchodzących w skład Samorządu Uczniowskiego, w miniony wtorek (25.02.) zorganizowano dyskotekę karnawałowo-walentynkową!

  Pomimo początkowych problemów ze sprzętem audio (brawo Eryk za szybką interwencję!), dyskoteka przebiegła bez zakłóceń. Stosunkowo kameralnej atmosfery (na tle minionych lat), niemal wszystkich uczestników zabawy udało się ściągnąć na parkiet. Tam hity z list przebojów przeplatały się z klasykami jak „Macarena” a nawet „Kaczuchy”, zatem każdy miał możliwość znaleźć coś dla siebie. Niezmiennie, największym zainteresowaniem cieszyło się oczywiście odtańczenie „belgijki” oraz smakołyki przygotowane w sklepiku.

  Samorząd Uczniowski

 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

  W środę 5 lutego 2020r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III. Do konkursu przystąpiło 11 dzieci. Jury w składzie pani dyrektor Małgorzata Skoneczna, pani Beata Brzozowska i pani Dorota Skrzypińska- Rzońca po długich obradach wyłoniło trzech laureatów i przyznało trzy wyróżnienia. Laureatkami zostały: Nadia Kruszyńska z klasy IIIa, Nadia Chorążewicz z klasy Ia oraz Natasza Borowik z klasy IIIa. Wyróżnienia zdobyli: Karina Kędroń z klasy Ia , Kacper Szczygieł z klasy IIa oraz Wiktor Walentynowicz z klasy IIIa. Nagrodzeni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji miejsko-gminnych Małego Konkursu Recytatorskiego w Trzebiatowie. Gratulujemy i życzymy powodzenia !

  Sandra Bemsz-Mickiewicz, Anna Przeździecka

 • Apel profilaktyczny

  Apel profilaktyczny

  W trosce o bezpieczeństwo uczniów dnia 5 II 2020r w naszej szkole odbył się apel profilaktyczny, podczas którego panowie Piotr Worwa- ratownik medyczny i Adam Dąbrowski- strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie omówili zasady bezpiecznego zachowania się w czasie zbliżających się ferii zimowych.

  Ferie są po to abyś drogi uczniu odpoczywał, bawił się, realizował swoje zainteresowania, na które w okresie nauki brakuje Ci czasu.

  Jeśli będziesz bawić się poza domem – pamiętaj!!!

  - KLUCZE do mieszkania chowaj pod ubraniem,

  - NIE podawaj nikomu swojego adresu zamieszkania,

  - NIE opowiadaj o wyposażeniu domu i zasobach majątkowych rodziny,

  - NIE ufaj osobom obcym,

  - NIE bierz od nich proponowanych słodyczy,

  - NIE korzystaj z ich zaproszenia na spacer lub do domu,

  - NIE wsiadaj do samochodu osób nieznajomych,

  - BAW się tylko w miejscach przeznaczonych do zabawy,

  - NIE rzucaj śnieżkami w pieszych, samochody lub okna,

  - NIE ślizgaj się na zamarzniętym stawie lub rzece,

  - NIE zjeżdżaj na sankach na ulice i torowiska,

  - NIE doczepiaj sanek do samochodu,

  - NIE oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów.

                                                                                                                             Baw się i bądź bezpieczny!

                                                                                                                                                            Zespół profilaktyczny

 • Nasza szkoła SZKOŁĄ PROMUJĄCĄ ZDROWIE

  Nasza szkoła SZKOŁĄ PROMUJĄCĄ ZDROWIE

  Z przyjemności informujemy w imieniu Wojewódzkiego Koordynatora ds. Szkół Promujących Zdrowie, że decyzją Wojewódzkiego Zespołu ds. Szkół Promujących Zdrowie w dniu 23 stycznia 2020 r. nasza szkoła została przyjęta do Zachodniopomorskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. W związku z tym w szkole powstał Zespół ds. Promocji Zdrowia, który opracowuje plan pracy na cały rok. W realizacji planu uczestniczyć będą wszyscy uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy administracyjni. Do współpracy zaprosiliśmy już specjalistów z obszaru profilaktyki i promocji zdrowia, pielęgniarkę szkolną, terapeutów, firmy szkoleniowe. Program będzie realizowany co najmniej przez dwa lata. O wszystkich szczegółach dotyczących realizacji planu pracy będziemy informować na bieżąco. Informacje będzie można przeczytać w zakładce na stronie internetowej szkoły.

  Zespół ds. promocji Zdrowia

 • Kampania "Wyłącz HEJT! Włącz SIEBIE!

 • WARSZTATY DLA RODZICÓW

 • MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT W RAMACH IMS

  W dniu 21 stycznia bieżącego roku na Hali Widowiskowo – Sportowej Gryf Arena odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gryfickiego w Ramach IMS, Piłki Ręcznej Dziewcząt. W meczu zagrało ze sobą pięć drużyn w systemie każdy z każdym. Wydarzenie sędziował Powiatowy Koordynator ds. Sportu Mariusz Dąbrowski, który na koniec spotkania wręczył puchar zwycięskiej drużynie .

  Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: BANASIAK MARTYNA, BOGDANIK WIKTORIA, BUCZKO NATALIA, CZAJKA GABRIELA, FILIP JULIA, FILIP KLAUDIA, JELEŃ GABRIELA, MICHALSKA WIKTORIA, MICHNIEWICZ JULIA, KOSTUŚ MAGDALENA, ŚWIERCZEK LIWIA, WARCHOLAK PAULINA, WNUKIEWICZ JULIA, WNUKIEWICZ DOMINIKA.

  Drużyna z naszej szkoły w ogólnej klasyfikacji zajęła miejsce III

  Dalszych sukcesów sportowych życzy opiekun drużyny

  Agata Bacic

 • Dzień bez Opakowań Foliowych

  Dzień bez Opakowań Foliowych

  Czy wiedzieliście, że w kalendarzu świąt ekologicznych jest Dzień bez Opakowań Foliowych? Wydarzenie to ma na celu uświadomienie ludziom na całym świecie, jak mała plastikowa torebka może zaśmiecić i zniszczyć nasze środowisko.

  Uczniowie naszej szkoły przygotowują się do tej akcji tworząc papierowe torebki śniadaniowe oraz torby wielokrotnego użytku.

  Podejmij wyzwanie:

  • Postaraj się zrezygnować z proponowanej foliówki nie tylko 23 stycznia, ale zawsze, kiedy masz możliwość. Noś ze sobą wielorazową torbę – zakupy robimy prawie codziennie, zwłaszcza jeśli staramy się na bieżąco kupować świeże produkty w małych ilościach.
  • Jeśli jeszcze nie masz, wykonaj własnoręczną wielorazową torbę na zakupy. Warto obdarować swoim dziełem również bliską osobę, którą taki prezent może przekonać do porzucenia nawyku brania foliówek.

  Przyłącz się do nas!

  D. Czyż, A .Przeździecka

 • LEKCJA O ZDROWYM ODŻYWIANIU I STYLU ŻYCIA

  LEKCJA O ZDROWYM ODŻYWIANIU I STYLU ŻYCIA

  Dnia 14 i 15 stycznia w klasach I-III odbyły się zajęcia na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie zapoznali się z nową piramidą żywienia i jej obecną nazwą, która w całości brzmi: ,,Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży. Prowadząca zajęcia  korzystając z prezentacji multimedialnej przypomniała zasady zdrowego odżywiania, omówiła wartości odżywcze poszczególnych produktów, a także zwróciła uwagę na konieczność aktywności fizycznej, mycia zębów, odpowiedniej ilości snu, ograniczenia oglądania telewizji, korzystania z komputera i innych urządzeń elektronicznych oraz  systematycznej kontroli masy ciała.

  Uczniowie chętnie dzielili się swoimi wiadomościami na omawiane zagadnienia, brali aktywny udział w dyskusji, zadawali pytania. Później wszyscy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w przygotowanych grach i ćwiczeniach interaktywnych.

  Zadaniem domowym uczniów było przygotowanie przepisu na zdrowe danie. Ze zgromadzonych przepisów powstanie szkolna książka kucharska, którą będzie można znaleźć w kąciku czytelniczym na naszym korytarzu.

  Zajęcia przygotowała i prowadziła  Sandra Bemsz-Mickiewicz.

 • Podziękowanie dla Szkolnego Klubu Wolontariatu w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie

  Podziękowanie dla Szkolnego Klubu Wolontariatu w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie

  Nasza szkoła już od kilku lat współpracuje z UNICEF realizując różne akcje charytatywne i programy edukacyjne. W listopadzie i grudniu nasze działania były skierowane na pomoc dzieciom w Nigrze. Sytuacja dzieci w tym kraju jest dramatyczna. Z powodu braku środków, 60% dzieci cierpiących na skutek ciężkiego ostrego niedożywienia nie otrzymało pomocy. UNICEF z pomocą ludzi dobrej woli wie jak im pomóc, a my postanowiliśmy wesprzeć te działania. Za zaangażowanie w działania pomocowe UNICEF, zorganizowanie zbiórki charytatywnej i przekazanie darowizny na rzecz pomocy dzieciom w Nigrze otrzymaliśmy podziękowanie. Dzięki przekazaniu środków możemy pomóc w zakupie miesięcznej terapii leczenia niedożywienia (90 porcji ratujących życie żywności terapeutycznej dla umierającego z głodu dziecka w Nigrze).

  Szkolny Klub Wolontariatu

 • WESOŁYCH ŚWIĄT

  WESOŁYCH ŚWIĄT

  Niech blask gwiazdy betlejemskiej pomoże Wam odnaleźć spokój, ciepło i wrażliwość na piękno otaczającego świata. Niech Boża Dziecina przyniesie Waszym rodzinom wiarę, nadzieję i miłość, a Nowy Rok niech zwiastuje powodzenie i szczęście w 2020 roku.

  Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy SPzOI w Mrzeżynie

 • Sukces naszych uczennic

  Sukces naszych uczennic

  Z dumą i radością informujemy, że uczennice naszej szkoły uzyskały kwalifikacje do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty: Hanna Soroka z języka polskiego i Julia Filip z języka niemieckiego.

  Gratulujemy i życzmy powodzenia w etapie wojewódzkim.

 • „Jeśli obok Ciebie jest ktoś cierpiący, płacz razem z nim. Jeżeli jest ktoś szczęśliwy, śmiej się wraz z nim. Miłość patrzy i widzi, nasłuchuje i słyszy. Kochać to uczestniczyć – całkowicie – całym swym jestestwem. Kto kocha, ten odkrywa w sobie nieskończone pokłady pocieszenia i chęci współuczestniczenia w dobrych i złych przeżyciach”. Bruno Ferrero

  „Jeśli obok Ciebie jest ktoś cierpiący, płacz razem z nim. Jeżeli jest ktoś szczęśliwy, śmiej się wraz z nim. Miłość patrzy i widzi, nasłuchuje i słyszy. Kochać to uczestniczyć – całkowicie – całym swym jestestwem. Kto kocha, ten odkrywa w sobie nieskończone pokłady pocieszenia i chęci współuczestniczenia w dobrych i złych przeżyciach”.		   Bruno Ferrero

  Czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia to czas wypełniony licznymi obowiązkami, zakupami, odświętnym przygotowaniem naszych mieszkań. Podobnie w szkole- uczniowie wspólnie z nauczycielami byli bardzo zaangażowani w liczne akcje i przedsięwzięcia. Obecnie jest czas na podsumowanie naszych działań. Szkolny Klub Wolontariatu był koordynatorem kiermaszu podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Trzebiatowie oraz kiermaszu szkolnego. Odbyła się akcja zbiórki materiałów papierniczych do szpitala w Gryficach oraz  akcja zbierania słodyczy dla dzieci z domu dziecka. Podsumowano akcję zbiórki  żywności dla potrzebujących  I Ty możesz zostać świętym Mikołajem oraz zbiórkę karmy dla zwierząt w schronisku w Kołobrzegu i do punktu pomocy bezdomnym zwierzakom w Trzebiatowie. Wszystkie podjęte działania charytatywne pozwoliły pomóc osobom, które tej pomocy potrzebowały najbardziej. TO WSZYSTKO NIE BYŁOBY MOŻLIWE, GDYBY NIE ZAANGAŻOWANIE RODZICÓW I ICH DZIECI ORAZ NAUCZYCIELI. TO DZIĘKI WAM, KOCHANI, ŚWIATEŁKO NADZIEI DOTARŁO DO SAMOTNYCH I POTRZEBUJĄCYCH.

  Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem: możemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka”.                                                                                                                                                        Wolontariusze

 • Szkolne śpiewanie kolęd i pastorałek

  Szkolne śpiewanie kolęd i pastorałek

  W czwartek 19 grudnia 2019r. w naszej szkole zaśpiewały chóry anielskie. Koncert pod hasłem „Do szkoły przyleciały anioły” wprowadził nas w radosny, świąteczny nastrój. Dzieci z klas I-III przebrane w białe stroje, błyszczące aureolki i pierzaste skrzydełka zaprezentowały ulubione kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Oprócz pięknych kolęd i pastorałek zgromadzeni uczniowie, nauczyciele i rodzice wysłuchali informacji nt. tradycji świątecznych w Polsce, którą przybliżyli zebranym konferansjerzy – uczniowie klasy Ia. Niezwykłego klimatu dodała uroczystości piękna dekoracja  i ciekawa prezentacja multimedialna, związana ze Świętami Bożego Narodzenia.

  Na zakończenie kolędowania wszyscy razem zaśpiewaliśmy „Gwiazdeczkęz repertuaru Arki Noego.

  „Zaprowadź mnie prosto do Betlejem, zaprowadź tam, gdzie Bóg narodził się”  

  D. Czyż, S. Bemsz-Mickiewicz

 • WARSZTATY PIERNIKOWE

  Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nasze pierwszaki  udały się do firmy „Klimatex” w Kołobrzegu na warsztaty piernikowe.  Tam zamieniły się w znakomitych cukierników i podjęły się bardzo pracochłonnego zadania, jakim jest wypiek tradycyjnych pierników. Dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe pierwszaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały pierniczki.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków. Po upieczeniu pierniczków pierwszaki pięknie je przyozdobiły, wykazując przy tym wielkie zaangażowanie i zdolności plastyczne.

  Anna Przeździecka, Sandra Bemsz- Mickiewicz

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ HERBATY

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ HERBATY

  Pierwsze święto herbaty odbyło się w Nowym Delhi (Indie) 15 grudnia 2005 roku. Dziś, pijąc swoją ulubioną herbatę, warto zastanowić się nad drogą, jaką przeszła, zanim trafiła na nasz stół. W związku z tym 16 grudnia klasa Ia świętowała Międzynarodowy Dzień Herbaty. Pierwszoklasiści dowiedzieli się kiedy i przez kogo zapoczątkowany został Międzynarodowy Dzień Herbaty, poznali jej właściwości zdrowotne, a także ciekawostki dotyczące tego napoju.

  Następnie w grupach obejrzeli różne rodzaje herbat, których później mieli okazję spróbować. Degustacja wzbogacona była informacją o tym, czym się różnią między sobą herbaty: czerwona, czarna, zielona, owocowa i prawdziwa indyjska, podawana z mlekiem.

  Na koniec zajęć każdy uczeń przygotowywał herbatę według własnego pomysłu, dodając do niej wybrane produkty: miód, konfitury, cynamon, pomarańcze, cytryny, goździki, sok z aronii. W sali unosił się piękny zapach. To był naprawdę „pyszny” dzień. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

  Sandra Bemsz-Mickiewicz, Anna Przeździecka

 • MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT W RAMACH IGRZYSK DZIECI 2019/2020

  MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT W RAMACH IGRZYSK DZIECI 2019/2020

  W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gryficach 12 grudnia 2019 r. rozegrano drużynowy turniej tenisa stołowego dziewcząt w kat. Igrzyska Dzieci.

  Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Gryficach. Naszą szkołę i gminę reprezentowały: Julia Filip z klasy VIIa i Maja, Kasprowicz z klasy Vb. Turniej rozegrano w duchu sportowej rywalizacji.

  Nasze dziewczęta zajęły II miejsce, za co otrzymały dyplomy.

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów sportowych.

                                                                               Opiekun grupy Agata Bacic

 • TY TEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

  TY TEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

  W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia organizujemy w szkole zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. Przyłącz się do nas!!!

                                                                                                           Szkolny Klub Wolontariatu

 • Warsztaty plastyczno – techniczne pt. „KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

  W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, 12 grudnia w klasie I a odbyło się spotkanie warsztatowe, w którym wzięli udział uczniowie klasy oraz ich rodzice. Zarówno dzieci jak i dorośli wykonali wspaniałe kartki świąteczne. Prace wykonywane były różnymi technikami, przyozdobione na różne sposoby według indywidualnych gustów uczestników warsztatów. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością, a dobiegające z głośników kolędy wprowadziły wszystkich w niepowtarzalny, pełen ciepła i radości nastrój świąteczny.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność.

  Zajęcia przygotowały p.Sandra Bemsz-Mickiewicz i p.Anna Przeździecka

 • Dzień otwartej szkoły

  Dzień otwartej szkoły

  Zapraszamy rodziców naszych uczniów w dn. 16 grudnia br. w godz. 16.30-18.30 na spotkania z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów. O 16.30 w holu szkoły rozpocznie się krótkie spotkanie z psychologiem, p. Jackiem Pawłowskim.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  fax (91)3866254

Galeria zdjęć