Nawigacja

 • Prawa Dziecka

  Prawa Dziecka

  20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o Prawach Dziecka. Uczniowie klasy II do obchodów tego dnia przygotowywali się jeszcze w październiku. Dzięki temu powstał film, w którym przypominają wszystkim o najważniejszych prawach dziecka. Zachęcamy do obejrzenia naszego dzieła, a wszystkim dzieciom przesyłamy serdeczne pozdrowienia :)

  Anna Przeździecka, Sandra Bemsz-Mickiewicz

  https://www.youtube.com/watch?v=6jAwv6eyLg0&feature=share

 • My też śpiewaliśmy hymn

  My też śpiewaliśmy hymn

  Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do akcji wspólnego śpiewania hymnu. W tym roku łatwo nie było, bo przecież uczymy się zdalnie, ale udało się. Przedszkolaki śpiewały hymn w szkole, a starsi ucznioiwe na lekcjach online.

 • Wirtualna Godzina Wychowawcza – Dzień Niepodległości

  Wirtualna Godzina Wychowawcza – Dzień Niepodległości

  Jedna z mniej popularnych teorii spiskowych mówi, że koronawirus powstał po to, aby odwołać wszystkie święta w tym roku! Przeanalizujmy: Walentynki? – odwołane, Wielkanoc? – odwołana, Dzień Nauczyciela? – odwołany (częściowo)… Strach pomyśleć co z Bożym Narodzeniem i Sylwestrem!

  Na szczęście Polacy są walecznym narodem i żaden koronawirus nie zabroni nam świętować najważniejszego dnia w narodowym kalendarzu, czyli 11 listopada! Choć nie mamy możliwości wziąć udziału w apelu z tej okazji, klasy VI (wraz z wychowawcami) postanowiły nam nieco zrekompensować jego brak, przygotowując okolicznościową prezentację i montaż wideo. Zachęcamy do obejrzenia ich w ramach Wirtualnej Godziny Wychowawczej lub samodzielnie, a także zostawiania komentarzy pod filmikiem (jeżeli macie konta w serwisie YouTube). Prezentację można ściągnąć lub odtworzyć bezpośrednio z dysku Google (choć wtedy przegapicie wszystkie fajne przejścia i animacje).

  W imieniu klas VI życzymy Wam i sobie kolejnych stu dwóch (albo i więcej) lat wolności, suwerenności i niepodległości!

  W. Matiaszowska, A. Kamiński

  LINKDO PREZENTACJI:

  https://drive.google.com/file/d/1lCu3uDxtVal7zemR0rwdRYyrZg0CxENQ/view?usp=sharing
  LINK DO WIDEO:

  https://youtu.be/9WftrZN1fpA

 • Zostaliśmy Laureatami!

  Zostaliśmy Laureatami!

  Choć wszyscy wytrwale i pilnie pracujemy teraz przed komputerami, to nasze działania, podjęte jeszcze stacjonarnie, już zaczynają przynosić efekty.

  W konkursie wideo z okazji obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, w którym wzięła udział nasza szkoła, zajęliśmy… *werble* 4 miejsce!

  Do końca roku kalendarzowego do naszej szkoły zawita piękny dyplom (który będzie napawał nieproporcjonalną dumą pana Adama), a wraz z nim – pięć pachnących drukarnią, nowiutkich zestawów Kart Grabowskiego, które mamy nadzieję już niedługo będą pomagać Wam, drodzy uczniowie, w opanowywaniu sekretów tabliczki mnożenia!

  Film można obejrzeć po kliknięciu w poniższy link:
  https://youtu.be/eZNavI0uTn8

  A. Kamiński

 • SZKOŁA PAMIĘTA

   SZKOŁA PAMIĘTA

  Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

  Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Dlatego też, jak co roku, uczniowie naszej szkoły wspominali na zajęciach tych, którzy odeszli. Niestety w tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, tylko niewielka grupa uczniów odwiedziła i zapaliła znicze przy lokalnych pomnikach.

  Ewa Idzi

 • I międzynarodowa edycja „Przerwy na czytanie”

  I międzynarodowa edycja „Przerwy na czytanie”

  „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, to akcja realizowana w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i umiejętności dziecka. Uczy empatii oraz pozytywnych zachowań.

  Wspólne czytanie, opowiadanie pogłębia bliską relację nauczycieli z uczniami, rodziców z dziećmi, pozwala na wspólne spędzenie czasu, na budowanie bliskości, szacunku i zaufania.

  Dziecko, czytając z nauczycielem poznaje świat, czytając z rodzicami czuje się bezpieczne i kochane.

  W tym roku również nasza szkoła przyłączyła się do akcji.    Maluchy czytały w klasach pod opieką nauczycieli, a także na korytarzach szkolnych, w lesie, a nawet na plaży. Starsi uczniowie, realizując zdalne nauczanie czytali w domach, wciągając w lekturę młodsze rodzeństwo, rodziców, dziadków.

  https://docs.google.com/presentation/d/1r7WHva84dveauWyMcnevpr1X-0XQtDKcXnzRs5KWbG0/edit?usp=sharing

  D. Czyż, S. Bemsz-Mickiewicz, N. Obuchowicz

 • Zebrania z rodzicami

  Zebrania z rodzicami

  Informuję, że do odwołania zebrania z rodzicami będą odbywały się w formie kontaktów online przez e-dziennik Librus lub w formie kontaktów telefonicznych. Szczegóły ustalą z Państwem wychowawcy. Zachęcam do kontaktów przez Librusa ze wszystkimi nauczycielami.

  M. Skoneczna- dyrektor szkoły

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  14 października 1773 roku powstała Komisja Edukacji Narodowej – pierwszy w Polsce centralny organ władzy oświatowej. Dla uczczenia jej znaczenia oraz pracy nauczycieli i pracowników oświaty w dziejach naszej ojczyzny dzień ten obchodzimy co roku jako święto edukacji. To właśnie w tym dniu składamy szczególne podziękowania naszym drogim pedagogom i wszystkim pracownikom szkoły.

  Dziękujemy Wam, że jesteście z nami, za uśmiech, życzliwość, mądre słowa, troskę, cierpliwość, a nawet za wymagania, jakie przed nami stawiacie.

  Dla naszych Kochanych Nauczycieli oraz wszystkich Pracowników szkoły przygotowaliśmy krótkie muzyczne życzenia, które znajdują się pod poniższym linkiem.

  https://www.youtube.com/watch?v=iOaootYP_Wg&feature=youtu.be

  Uczniowie klasy VIIA

 • BohaterON – włącz historię!

  BohaterON – włącz historię!

  BohaterON – włącz historię!j to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma za zadanie edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

  Nasi uczniowie kolejny raz włączyli się w tę akcję, chcąc pamiętać o historii naszego kraju, o bohaterach- Powstańcach Warszawskich. Uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących Powstania Warszawskiego, podczas których zwracaliśmy szczególną uwagę na postawę Polaków podczas tak ważnych momentów w historii naszej Ojczyzny. Przygotowaliśmy laurki  z życzeniami dla uczestników walk o stolicę. Wszystkie zostaną wysłane do Fundacji Rosa i Sensoria we Wrocławiu i za ich pośrednictwem zostaną dostarczone adresatom. Przygotowanie kartek z życzeniami, rozmowy o tragicznych wydarzeniach, fragmenty filmów przedstawiające historię naszego kraju były lekcją żywej historii.

  Ewa Idzi.

 • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Znajomość tabliczki mnożenia to jedna z podstawowych umiejętności, które powinien opanować śmiałek walczący o przychylne oko „Królowej Nauk”. To umiejętność, którą można zdobyć na wiele sposobów. Można przecież dodawać wielokrotności danej liczby, obliczać na palcach, dzielić liczby na zbiory, stosować mnemotechniki (rysunki, rymowanki), korzystać z liczmanów, tabelek, ściągawek… albo zwyczajnie nauczyć się  jej na pamięć. Sposobów jest mnóstwo, a cel jeden – szybkie i sprawne liczenie.

  Andrzej Grabowski, matematyk ze Szczecinka (i twórca bardzo fajnych kart!) postanowił pochylić się nad problemem, że nie wszystkim nauka tabliczki mnożenia przychodzi łatwo. W tym celu przez wiele lat organizował „Mistrzostwa Polski w Tabliczce Mnożenia”, które z czasem przerodziły się w akcję edukacyjno-społeczną o zasięgu globalnym - w „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”, którego dziesiątą edycję obchodziliśmy 2 października.

  Na ten dzień nasi nauczyciele matematyki przygotowali kilka wyjątkowych atrakcji zarówno dla uczniów i pozostałych nauczycieli. W wybranych punktach szkoły, a także na patio, ulokowały się tajemnicze ławki, za którymi siedzieli wyrwani z podręczników do historii m.in. Pitagoras i Tales z Miletu. Korytarze zostały oklejone humorystycznymi rymowankami z tabliczką mnożenia w tle, zaś w pobliżu pracowni matematycznych pojawiły się dekoracje nawiązujące do tego święta.

  Na uczniów, gotowych podjąć rękawicę i stanąć w szranki z obliczeniami, czekały tego dnia różnorodne konkurencje w ramach lekcji matematyki: egzamin na „eksperta ds. tabliczki mnożenia”, rajd matematyczny oraz creme de la creme… Mistrzostwa Szkoły w Tabliczce Mnożenia, podczas których uczniowie musieli w ciągu dwóch minut rozwiązać jak najwięcej działań. Dość powiedzieć, że aby wyłonić zwycięzcę turnieju potrzebna była dogrywka, a i ona nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Jak się bowiem okazuje, tabliczka mnożenia (i najwyraźniej dzielenia) nie mają tajemnic przed Wiktorem Wojarskim (7a) oraz Dawidem Jędrzejczykiem (8b), którzy dwukrotnie okazali się bezbłędni w obliczeniach. Najszybsze trampki i najczulsze oko ma natomiast Liwia Świerczek (8b), która zdążyła rozszyfrować swoje zagadki nieco powyżej dwóch minut, co jest absolutnym rekordem wszechświata w tej konkurencji!

  Podczas oficjalnego podsumowania akcji (14 października br.) laureaci poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni drobnymi matematycznymi i słodkimi upominkami.

  B. Świątek i A. Kamiński

  PS. Indywidualne wyniki w poszczególnych konkurencjach dostępne są dla uczniów na tablicy przy sali 123.

 • Ratujmy Ziemię!

  Ratujmy Ziemię!

  To hasło przewodnie dla wydarzeń związanych z kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody wśród uczniów klas I-III. Mali ekolodzy, którzy akcje rozpoczęli od sprzątania świata zwrócili  uwagę na współczesne zagrożenia dla istnienia Ziemi. Zaapelowali do wszystkich dzieci o ekologiczny rachunek sumienia. Podczas krótkich spotkań profilaktycznych uczniowie omawiali przygotowane plansze, dzielili się spostrzeżeniami na temat segregacji odpadów. Układali wierszyki dotyczące ekologii. Kolejnym etapem edukacji ekologicznej będzie samodzielne tworzenie prac plastycznych do hasła: Co zagraża ludziom i przyrodzie?

                                                                                                                   D. Czyż, S. Bemsz-Mickiewicz

 • Wiktor znów na podium!

      Wiktor znów na podium!

  ,Kolejne zawody i kolejne sukcesy naszego ucznia, Wiktora Wojarskiego. Tym razem karatecy z klubu sportowego Morote Głowaczewo wzięli udział w IX Ogólnopolskim Turnieju Karate w Świeciu. Wiktor był niepokonany. Wygrał wszystkie walki w kategorii młodzików U13, zdobywając tym samym złoty medal. Walczył również w kategorii U15, zdobywając brąz.

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  Ewa Idzi

 • Konkursy i olimpiady

  Konkursy i olimpiady

  Zachęcamy uczniów do udziału w konkursach przedmiotwych ZKO oraz w olimpiadach i turniejach przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych. Szczegóły dotyczące m.in. warunków udziału, zakresu wiedzy i terminów pod linkami:

 • Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

  Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

  Dnia 21 września obchodzimy Światowy Dzień Orderu Uśmiechu, czyli jedynego odznaczenia przyznawanego przez dzieci od ponad 50 lat.

  Order Uśmiechu jest to odznaka, którą dzieci przyznają dorosłym za okazywaną im pomoc, troskę, zainteresowanie. Dlatego jest taka szczególna i wyjątkowa.

  Uczniowie naszej szkoły noszącej imię Kawalerów Orderu Uśmiechu w różny sposób obchodzili to święto. Przedszkolaki wspólnie ze swoimi Paniami wyklejały i malowały symbol naszego patrona. Najmłodsze klasy obejrzały film związany z historią odznaki. Dowiedziały się kto może otrzymać taki order oraz w jaki sposób odbywa się ceremonia dekoracji wręczenia Orderu Uśmiechu. Następnie na boisku szkolnym rysowały kredą uśmiechnięte słoneczka i ordery uśmiechu. Niektórym udało się przerobić nawet logo szkoły. Starsi uczniowie również włączyli się do obchodów i narysowali ogromne słońce na szkolnym patio. Wszyscy miło spędzili czas.

  Dorota Filipowicz

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

  SPRZĄTANIE ŚWIATA

  Sprzątanie świata w czasie pandemii? Możliwe? Ciągle jeszcze konieczne. 21 września uczniowie klas ósmych „uzbrojeni” w rękawiczki i worki przeczesali las wzdłuż plaży po zachodniej stronie Regi w poszukiwaniu śmieci, pozostawionych przez niefrasobliwych „miłośników przyrody”. Smutne jest to, że pomimo wzrastającej świadomości na temat zagrożeń dla naszej planety wciąż       w lesie rosną „śmieciowe kwiatki”, karmione głupotą i brakiem wrażliwości.  Mimo wszystko sprzątanie było przyjemne, humory dopisywały a lekcje … przemijały. Po pracy czekała nagroda- ognisko i pyszne kiełbaski, które własnoręcznie upieczone smakowały wyśmienicie. Dziękujemy                p. Pawłowi Poluszyńskiemu za gościnę, poczęstunek i upominki.

                                                                                           Dorota Skrzypińska- Rzońca i Natalia Obuchowicz

 • AKCJA „JESTEM WIDOCZNY, JESTEM BEZPIECZNY”- ŚWIECIMY PRZYKŁADEM

  AKCJA „JESTEM WIDOCZNY, JESTEM BEZPIECZNY”- ŚWIECIMY PRZYKŁADEM

  Używanie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie. Dlatego też noszenie odblasków przez pieszych powinno stać się nawykiem. 

  W tym roku o bezpieczeństwie rozmawialiśmy 22 września od godziny 10” uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji „JESTEM WIDOCZNY, JESTEM BEZPIECZNYrozszerzonej o część online. Scenariusz emitowanego na żywo programu powstał w oparciu o wielośrodowiskową współpracę. W projekcie uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych i sanitarnych, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz instytucji kultury i sportu.

  Uczniowie przypomnieli sobie zasady ruchu drogowego, pochwalili się elementami odblaskowymi, a na zakończenia wyruszyli na ulice Mrzeżyna, aby utrwalić bezpieczne poruszanie się po drogach.

  D. Czyż

 • Dodatkowe dni wolne w r. szk. 2020/2021

  Dodatkowe dni wolne w r. szk. 2020/2021

  Dyrektor SPzOI w Mrzeżynie informuje, że w bieżącym roku szkolnym dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (na podstawie § 5 rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 oraz z 2019 r. poz. 318 i 1093)) będą nastepujące dni:

  1. 12 i 13 listopada 2020 r.- czwartek i piątek po Święcie Niepodległości
  2. 4 i 5 stycznia 2021 r.- poniedziałek i wtorek przed świętem Trzech Króli
  3. 25, 26, 27 maja 2021 r. – wtorek, środa i czwartek- dni egzaminu ósmoklasisty (z wyłączeniem uczniów klas VIII)
  4. 4 czerwca 2021 r.- piątek po święcie  Bożego Ciała 

  Małgorzata Skoneczna- dyrektor szkoły

   

 • KOLEJNY SPORTOWY SUKCES NASZEGO UCZNIA

  KOLEJNY SPORTOWY SUKCES NASZEGO UCZNIA

  Kolejne zwycięstwo naszego ucznia Wiktora Wojarskiego. Tym razem był on uczestnikiem 15 INTERNATIONAL BANZAI CUP OPEN BERLIN 2020.

  W zawodach tych zajął III miejsce w kategorii kumie chłopców, zdobywając brązowy medal.

  GRATULACJE!

  https://superportal24.pl/sukces-mlodego-sportowca-z-mrzezyna-2337

   

 • Kalendarz roku szkolnego 2020/2021

  Kalendarz roku szkolnego 2020/2021

  Pod poniższym linkiem znajdziecie informacje dotyczące przerw świątecznych, ferii i innych przerw w nauce:

 • Procedury COVID-19

  Procedury COVID-19

  W zakładce Dokumenty szkolne znajdują się dwa zarządzenia dotyczące procedur obowiązujących od 1 września 2020 r. w szkole i oddziałach przedszkolnych w związku z COVID-19. Proszę się z nimi zapoznać.

  Małgorzata Skoneczna- dyrektor szkoły

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  fax (91)3866254

Galeria zdjęć