Nawigacja

 • „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”

  „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”

  Dnia 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel na pamiątkę 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano początki państwa polskiego oraz sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Wspomniano również o historii naszych rodaków podczas II wojny światowej, której 80. rocznicę obchodzimy w tym roku. Uczniowie klasy III i VI przedstawili wiersze i zaśpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. W ramach akcji „Szkoła do hymnu” społeczność naszej szkoły odśpiewała cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzień ten w naszej szkole stał się dla wielu lekcją historii.

  Filipowicz Dorota i Ewa  Idzi.

 • Józef Piłsudski i Roman Dmowski – dwie wizje Polski

  Józef Piłsudski i Roman Dmowski – dwie wizje Polski

  Przygotowując się do Święta Niepodległości uczniowie klas VII wzięli udział w warsztatach historycznych prowadzonych przez edukatora z Instytutu Pamięci Narodowej. Temat warsztatów był ściśle związany z działaniami Polaków zmierzającymi do odzyskania niepodległości – dotyczył Romana Dmowskiego oraz Józefa Piłsudskiego i ich różnych wizji walki i odrodzonego kraju.

  Ewa Idzi

 • Dzień otwartej szkoły

  Dzień otwartej szkoły

  Zapraszamy Rodziców na śródokresowe spotkania z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów w dn. 6 listopada 2019 r. w godz. 16.30-18.30. Na początku krókie spotkanie z dyrektorem.

 • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  Uczniowie klasy I w dniu 30.10.2019r. odwiedzili Trzebiatowski Ośrodek Kultury, gdzie uczestniczyli w Pasowaniu na Czytelnika.

  W obecności wychowawców, przybyłych gości oraz pań bibliotekarek z Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej dzieci wypowiedziały uroczyste przyrzeczenie dotyczące szanowania książek. Ceremonii pasowania dokonała pani dyr. Renata Teresa Korek, wręczając laureatom dyplomy i pamiątkowe książeczki. W tym momencie dzieci stały się czytelnikami i honorowymi przyjaciółmi książki. Uczniowie mieli też możliwość zwiedzenia muzeum  pałacowego ,,Od średniowiecza aż do PRL-u!”

  Uczniowie klasy I wraz z wychowawcą serdecznie dziękują za tak miłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę.

  Anna Przeździecka

 • „Zainspiruj nas!”

  „Zainspiruj nas!”

  Zadaniem szkoły jest przekazywać wiedzę o świecie kolejnym pokoleniom. Równie ważnym zadaniem jest pielęgnowanie wrodzonych umiejętności i talentów. Z nich bierze się bowiem pasja, a wszyscy wiemy, jak bardzo potrafi być ona zaraźliwa…

  Mając tę zaraźliwość na względzie, postanowiliśmy w świetlicy urządzić akcję „Zainspiruj nas!”, w której uczniowie naszej szkoły mieliby okazję zaprezentować swoje talenty, nauczyć nas czegoś i zachęcić do próbowania nowych rzeczy.

  W miniony piątek (25.10.) uczennice klasy VIIIa (i całkiem niezłe tancerki): Magda i Amelia, nauczyły nas kilku kroków shuffle dance. Choć wyglądały one dosyć prosto, to zaręczamy – tylko tak wyglądały. Nogi plączą się bardziej niż język podczas recytacji wiersza! Po 40 minutach byliśmy równie spoceni, co zainspirowani, ale też zadowoleni, bo podołaliśmy zadaniu. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że zajęcia były świetne i chcą powtórki (umiejętności trzeba przecież ćwiczyć!), więc za kilka tygodni dziewczyny obiecały sprawdzić, czy ćwiczyliśmy taniec-poplątaniec.

  A może wy (uczniowie i uczennice naszej szkoły) macie jakąś pasję lub talent, którymi chcielibyście się z nami podzielić? Dajcie nam znać -powiedzcie pani Wioletcie lub panu Adamowi. Zainspirujcie nas!

   

  A. Kamiński i Świetliki

 • Dzień dyrektorski

  Dzień dyrektorski

  W dniu 31 października br. przewidziano w szkole dzień dyrektorski. Z uwagi na to, że rodzice uczniów nie zgłosili potrzeby zapewnienia przez szkołę opieki nad dzieckiem w ww. dniu, informuję, że szkoła nie będzie prowadziła zajęć opiekuńczo-wychowawczych.

  Przedszkole pracuje wg zgłoszeń rodziców.

  Dyrektor szkoły

 • "Ratujemy i uczymy ratować"

  "Ratujemy i uczymy ratować"

  W dniach 24-25.10.2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas I-III  w ramach Programu Edukacyjnego „ Ratujemy i Uczymy Ratować ”. Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzili ratownicy medyczni oraz nauczyciele i wychowawcy-koordynatorzy akcji. Celem szkolenia  było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie poznawali techniki skutecznego ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Utrwalali numery alarmowe oraz zasady powiadamiania odpowiednich służb.

  Dziękujemy panom Piotrowi Worwie i Grzegorzowi Sieczko za poświęcony czas i profesjonalną naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

  D. Czyż, A. Przeździecka, D. Filipowicz

 • Jak co roku, w okolicach 1 listopada, uczniowie naszej szkoły odwiedzili miejscowe pomniki, aby upamiętnić postacie i wydarzenia z nimi związane.

  W tym roku wybraliśmy dzień 25 października,  tym samym włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

  W ramach tej akcji na zajęciach historii i wiedzy o społeczeństwie wspominaliśmy tych, którzy zapisali się w historii – tej lokalnej jak i ogólnonarodowej. Aby wyrazić szacunek dla ich życia i dokonań uczniowie klas VIII a i VIII b oraz VII c posprzątali mrzeżyńskie pomniki i zapalili na nich znicze.

  Ewa Idzi

 • Lekcje inne niż zwykle

  Lekcje inne niż zwykle

  W ramach projektu „Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej” w naszej szkole w dniu 22 października odbyły się spotkania uczniów z grupą weteranów misji zagranicznych. W ramach spotkań uczniowie klas młodszych wysłuchali opowiadań opartych o książeczkę „Piesek z Karbali”, opowiadającą o zadaniach żołnierzy na misji w Iraku. Uczniowie w klasach starszych obejrzeli prezentacje, zdjęcia z przebytych misji oraz wzięli udział we wspólnych zajęciach ruchowych.

                                                                                                                                 Anna Przeździecka i Ewa Idzi.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  W miniony poniedziałek (14 października) odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej w trakcie którego  uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie.

           Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Czternaścioro pierwszoklasistów ubranych w stroje galowe niecierpliwie oczekiwało na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny i złożyć uroczystą przysięgę. Pani Dyrektor  nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci dużym ołówkiem z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły. Miłą niespodziankę dla pierwszaków przygotowała firma Gaz- System w postaci szkolnych zestawów, które wręczył dzieciom wiceburmistrz Trzebiatowa wraz z Dyrektor szkoły Panią Małgorzatą Skoneczną.

           W tym dniu nie mogło również zabraknąć występu uczniów klas starszych. Uczniowie klas siódmych wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu ich święta przygotowali dla swoich pedagogów artystyczną ucztę, zabarwioną dużą dawką humoru. Odtworzyli - słowem, gestem, tańcem i piosenką – klimat szkolnego życia. Uśmiechom i oklaskom nie było końca.

  Anna Przeździecka

  Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

 • Warsztaty malowania ceramiki

  Warsztaty malowania ceramiki

  Uczniowie klasy IIa 14 października 2019 roku wzięli udział w warsztatach malowania ceramiki, które przeprowadziła pani Kinga Ringert. Zajęcia odbyły się w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski.

   Dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstają naczynia z gliny, jak przebiega proces ich wypalania oraz  jak można je malować. Po krótkich objaśnieniach uczniowie zabrali się do samodzielnego ozdabiania glinianych naczyń, przy użyciu specjalnych farb. Wyobraźnia zaczęła działać... Dzieci w dużym skupieniu malowały fantazyjne wzory, podziwiały poczynania swoich kolegów i koleżanek, planując komu podarują gotową miseczkę. Pomalowane naczynia zostaną po szkliwione przez panią Kingę, wypalone w piecu ceramicznym w temperaturze ponad 1000ºC i wrócą do nas za kilkanaście dni. Gotowe miseczki zapewne będą miłą pamiątką i oryginalnym prezentem.  

  Dziękujemy pani Kindze Ringert za fantastyczne zajęcia i zapraszamy ponownie do naszej klasy.  

  Anna Graczyk, wychowawca klasy IIa  

 • XVII FESTIWAL PIOSENKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH O „ZŁOTY KLUCZ”

  XVII FESTIWAL PIOSENKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH O „ZŁOTY KLUCZ”

  W Hali Widowiskowo-Sportowej w Mrzeżynie odbyła się XVII edycja Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych o „Złoty klucz”. Festiwal cieszy się dużą popularnością. Organizatorem imprezy było Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Trzebiatowa. Po raz kolejny na scenie zaprezentowali się soliści i zespoły z całego województwa. Wśród nich znalazły się uczennice z naszej szkoły: Julia, Maria, Martyna, Wiktoria, Gabrysia, Ola i Jagoda wystąpiły jako debiutantki z utworem „W zielonym gaju…”. Występy podkreślała piękna jesienna scena i wspaniała zabawa.

  M. Kamińska

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Początek jesieni to nie tylko kolorowe liście i spadające kasztany.

  W naszej szkole, już piąty rok z rzędu, uczniowie doskonalą w tym czasie swoją znajomość tabliczki mnożenia. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM), bo taką nazwę ma ta międzynarodowa akcja, odbył się w tym roku dnia 4 października. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania –uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób oraz była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

  Tego dnia cztery komisje egzaminacyjne, w których skład wchodzili uczniowie klasy 7a, 7b, 8a i 8b, sprawdzały stopień znajomości przykładów z tabliczki mnożenia. Młodzież przepytywała swoich kolegów ze szkoły oraz nauczycieli. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymywał nagrodę – legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia. Chętnych do sprawdzenia swojej pamięci było bardzo wielu, więc kolejki do komisji były długie.

  Oprócz testów uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki za pomocą gier interaktywnych oraz zespołowych. W zadaniach zostały wykorzystane Karty Grabowskiego. Koordynatorami akcji byli nauczyciele matematyki:

  Beata Świątek i Krzysztof Matiaszowski.

 • NIEZWYKŁE SPOTKANIE

  NIEZWYKŁE SPOTKANIE

  Kipsing to niewielka miejscowość w Hrabstwie Isiolo w Kenii. Znajduje się tam dość duża misja prowadzona przez misjonarzy. Wśród nich są też Polacy. W Kenni są trzy klasy społeczne: bardzo bogatych, średnio zamożnych i bardzo ubogich ludzi. Najbiedniejsi Kenijczycy prowadzą głównie koczowniczy tryb życia. Mieszkają w szałasach, bez dostępu wody i jakichkolwiek wygód. Najbiedniejsi cierpią głód i są spragnieni wody. Nie posiadają żadnych pieniędzy. Prowadzą handel wymienny. Najtrudniejszy jest los dzieci. Dziewczynki w wieku 12 – 13 lat są już wydawane za mąż. Najbiedniejsi rodzice nie są w stanie zapewnić swoim dzieciom edukacji, gdyż nauka kosztuje.

  Misjonarze i wolontariusze z naszego województwa są bardzo zaangażowani w pomoc dla misji w Kipsing. Wiele szkół uczestniczy w akcji „Adopcji na odległość”. Takie informacje i wiele innych ciekawostek z życia kenijskich dzieci przywiozła do nas misjonarka z Kipsing, siostra Grace, która przyjechała do Szczecina i będzie tutaj gościć przez rok. Wolontariusze z naszej szkoły: Ola, Julka, Natasza, Julia, Natalia i Wiktor mieli dzisiaj okazję poznać siostrę osobiście i porozmawiać z nią w języku angielskim. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie.

  Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy poznać misjonarkę z tak dalekiego kraju. Jesteśmy dumni, że my również mamy swój wkład w edukację kenijskiego dziecka. Bo jeśli chodzi o pomaganie najuboższym dzieciom świat staje się malutki i nie ma żadnych granic.

  Szkolny Klub Wolontariatu

 • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  W ostatni dzień września 2019 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci na apelu szkolnym poprzedzającym wybory przedstawili swoje pomysły, propozycje i konkretne działania.

  W wyborach udział wzięli uczniowie klas IV – VIII. Głosowanie było tajne. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów przez komisję wyborczą wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

  Magdalenę Kostuś z klasy VIII a,

  Amelię Świątek z klasy VIII a,

  Mateusza Banasiaka z klasy VII b.

  Opiekunami SU zostali:

  Agata Bacic,

  Adam Kamiński,

  Natalia Obuchowicz.

  Wszystkim kandydatom dziękuję za udział. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratuluję i życzę owocnej pracy na rzecz szkoły i jej społeczności.

  Agata Bacic

 • POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

  POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

  We wrześniu odbył się powiatowy konkurs Plastyczny pt. ,,Mamo, Tato - chodź do lasu, nie marnuj przed telewizorem czasu”.

  Konkurs zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Gryficach.

  W ramach konkursu do siedziby PSSE Gryfice wpłynęło 363 prace plastyczne. Głównym celem organizowanego przedsięwzięcia była promocja aktywności fizycznej w okresie jesiennym, która może być połączona z grzybobraniem tak popularnym o tej porze roku.

           Wśród nagrodzonych w kategorii wiekowej 10 – 12 lat znalazła się uczennica naszej szkoły Maria Gałdyś.

  Gratuluję i życzę sukcesów w przyszłości

  Agata Bacic – koordynator konkursu na terenie szkoły.

 • Wyborcze posłowie

  Wyborcze posłowie

  Okolicznościowe wydarzenia zawsze są dobrym powodem, aby pochylić się nad sprawami,
  o których nie myślimy na co dzień. Szczególnie w świetlicy, gdzie zawsze szukamy nowych, inspirujących tematów do przemyśleń.

  Trwająca w najlepsze kampania wyborcza sprawiła, że my także daliśmy się jej ponieść. Nasi najmłodsi uczniowie przebyli trudną drogę ku zrozumieniu „o co tyle hałasu?”, między innymi oglądając prezentację poświęconą prawodawstwu w Polsce, z której dowiedzieli się: czym jest parlament, kim są i czym zajmują się politycy (posłowie i senatorowie), a także za co odpowiedzialni są premier i ministrowie. Kulminacyjnym punktem zajęć była symulacja posiedzenia świetlicowej Rady Ministrów, gdzie na własnej skórze mogli poczuć ciężar władzy i odpowiedzialności, rozwiązując postawione przed nimi problemy.

  W kolejnych dniach poznali również podział geopolityczny Polski, a także odszukali na mapie miasta wojewódzkie. Odkryli, że pieniądze nie biorą się znikąd i należy nimi odpowiednio gospodarować w ramach ćwiczeń z przedsiębiorczości. Rozwijali również kompetencje cyfrowe, dzielnie pracując w różnych programach komputerowych (m.in. MS Paint i MS Word) nad stworzeniem własnego plakatu wyborczego!

  A . Kamiński

 • GODZINY WYCHOWAWCZE ZE ŚWIATEM

  GODZINY WYCHOWAWCZE ZE ŚWIATEM

  „Możesz nigdy się nie dowiedzieć, jakie rezultaty przyniosły Twoje działania, ale jeśli nic nie zrobisz, nie będzie żadnego rezultatu”.
  Mahatma Ghandi

  Wolontariusze SKW pragną poinformować społeczność szkolną o włączeniu szkoły do programu edukacyjnego Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny wychowawcze ze światem”. Jest to całoroczny cykl zajęć, które stanowią zaproszenie do zgłębiania wyzwań współczesnego świata. Podstawę edukacji globalnej stanowi kwestia sprawiedliwości i solidarności zarówno w lokalnym, jak i globalnym wymiarze.

  Program realizowany będzie w klasach I – IV SP oraz VII – VIII SP. Zajęcia będą prowadzone w ramach godzin wychowawczych, zajęć opiekuńczych, świetlicowych oraz podczas apeli.

  Tematy poruszane w programie dla klas VII – VIII to:
  1. Wprowadzenie w temat kryzysu klimatycznego.
  2. Solidarność – kogo dotykają konsekwencje zmian klimatu?
  3. Działanie w obliczu kryzysu – przyszłość w naszych rękach.
  4. Mapy a nasze postrzeganie świata?
  5. Co odkrył Kolumb? Kto odkrył Polskę?
  6. Język, który wyobcowuje.
  7. Czym jest postęp?
  8. Jaką drogę przebyła nasza czekolada?
  9. Odpowiedzialna turystyka.
  10. Zasoby naturalne a elektronika
  11. Wirtualna woda w naszych ubraniach
  Tematyka dla klas I – IV:
  1. Różne perspektywy w patrzeniu na świat.
  2. Gdzie na świecie mieszka najwięcej ludzi?
  3. Moi rówieśnicy w innych krajach.
  . „Dlaczego wszyscy ludzie na świecie powinni współpracować?”
  5. Wojna i pokój.
  6. Uchodźstwo i powody ucieczki z kraju.
  7. Katastrofy naturalne a pomoc humanitarna.
  8. Do czego potrzebna ludziom woda?
  9. Co się dzieje jak się nie je?
  10. Komu płacimy za czekoladę?
  11. Zasoby naturalne a sprzęt elektroniczny.
  12. Zanieczyszczenie oceanów.
  13. Nadmiar plastiku, a produkty wielokrotnego użycia.

  Koordynatorem programu w szkole jest Szkolny Klub Wolontariatu, ale zapraszamy również wychowawców
  i wszystkie chętne osoby.

                                                                                                                                                                                Koordynatorzy SKW

 • CHARYTATYWNA LOTERIA FANTOWA

  CHARYTATYWNA LOTERIA FANTOWA

  Ogromną popularnością w naszej szkole, zwłaszcza wśród najmłodszych uczniów, cieszą się loterie fantowe. W dniu 8 października br. odbyła się kolejna taka loteria przygotowana przez wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu. Celem jej było pozyskanie środków na coroczną akcję „Adopcja na Odległość”. Dzięki temu już po raz trzeci będziemy mogli wesprzeć edukację naszego podopiecznego kolegi z misji w Kipsing (Kenia). Dochód z loterii zostanie przekazany do biura misji w Kurii Szczecińsko – Kamieńskiej w Szczecinie.

                                                                                                          Szkolny Klub Wolontariatu

 • Ważna informacja GIS i MEN

  Ważna informacja GIS i MEN

  W poniższym linku znajduje się ważna informacja GIS i MEN dla nauczycieli, uczniów i rodziców:

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  fax (91)3866254

Galeria zdjęć