Nawigacja

 • Ankieta ws. żłobka

  Ankieta ws. żłobka

  Na prośbę Urzędu Miejskego w Trzebiatowie zamieszczamy link do ankiety online ws. żłobka oraz wzory ankiet do wydrukowania. Druk ankiety można też pobrać w sekretariacie szkoły. 

 • Rekrutacja do klasy pierwszej i oddziałów przedszkolnych

  Rekrutacja do klasy pierwszej i oddziałów przedszkolnych

  Zgodnie z zarządzeniem nr 214/2021 Burmistrza Trzebiatowa uruchamiamy rekrutację dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022. Wypełniony druk wniosku o przyjęcie należy składać w sekretariacie szkoły w dn. 22 lutego-26 marca 2021 r. w godzinach pracy szkoły.

  Zarządzenie i druki wniosków do pobrania tutaj:

   

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  Dzień Bezpiecznego Internetu

  9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest on organizowany od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Z okazji tego święta w klasach I-III przez cały tydzień odbywały się zajęcia, których celem było uświadomienie dzieciom zagrożeń płynących z korzystania z Internetu oraz poznanie zasad bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę w przygotowanych quizach i grach interaktywnych.
                                                                                                                                        Sandra Bemsz-Mickiewicz

 • BEZPIECZNE ZABAWY NA ŚNIEGU I LODZIE

  BEZPIECZNE ZABAWY NA ŚNIEGU I LODZIE

  Podczas zimowych zabaw na śniegu nie można zapominać o bezpieczeństwie. Śnieg to niesamowita frajda dla każdego dziecka, jednak zawsze należy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

  Oto kilka wskazówek:

  1. Rzucając się śnieżkami, nie wolno łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieniami. Nie rzucamy też nikomu kulkami w twarz.

  2. Nie należy rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody. Może to uszkodzić auto. Poza tym zaskoczony kierowca może stracić panowanie nad pojazdem i spowodować wypadek.

  3. Nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu jezdni, bo sanki mogą wjechać wprost pod samochód.

  4. Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach, czyli na zorganizowanych lodowiskach. Stawki, jeziora czy rzeki nie są bezpiecznym miejscem do zabawy.

  5. Jeśli widzimy zwisające z dachów sople, nie wolno ich strącać patykami czy kamykami. Grozi to urazem.

  6. Nie wolno organizować kuligów na terenie dróg publicznych i zaczepiać sanek do pojazdów mechanicznych.

  7. Należy pamiętać o tym, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność. Samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania. Dlatego nie przebiegamy przez ulicę i nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych.

                  ZESPÓŁ PROFILAKTYCZNY

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

   

  W październiku 2020 roku po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Przygotowanie scenariusza obchodów tego święta wzięła na siebie klasa II a SP pod kierunkiem pani Anny Przeździeckiej i Sandry Bemsz – Mickiewicz. Uczniowie przygotowali piękny film, który można było zobaczyć na stronie internetowej naszej szkoły. Celem projektu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF było: uświadomienie uczniom znaczenia praw dziecka i ich konsekwencji w codziennym życiu, przybliżenie zagadnień praw dziecka rodzicom i opiekunom dzieci oraz włączenie placówki w uroczyste obchody tego wydarzenia w dniu 20 listopada. Zwieńczeniem naszych działań jest otrzymanie od UNICEF dyplomu dla szkoły, a także zaświadczeń dla koordynatorów.

  Kamińska Mariola

 • Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022- kontynuacja

  Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022- kontynuacja

  Zgodnie z Zarządzeniem nr 214/2021 Burmistrza Trzebiatowa rozpoczynamy rekrutację do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022. Deklarację dot. kontynuacji wychowania przedszkolnego w SPzOI należy składać w sekretariacie szkoły w dn. 8-19 lutego br. (dotyczy wyłącznie dzieci aktualnie uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w szkole). Druk deklaracji do pobrania u wychowawcy.

  M. Skoneczna

 • WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH z Baśką Murmańską w tle

  WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH z Baśką Murmańską w tle

  Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie  kolejny raz zaprosiło uczniów szkół podstawowych klas II i III z województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części województwa lubuskiego do udziału w konkursie „Wokół symboli narodowych”. W tym roku obejmował on również zagadnienia z historii Baśki Murmańskiej. Konkurs ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja znajomości historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. W dotychczasowych pięciu edycjach wzięło udział ponad 10 000 uczestników.

  Kolejny raz, nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie:

  Klasa II:

  Laura Piętak – II miejsce

  Amber Spychalska – III miejsce

  Nadia Chorążewicz – IV miejsce

  Klasa III

  Kornel Hałuszko – I miejsce oraz wyróżnienie za 100% poprawnych odpowiedzi

  Filip Gałdyś – I miejsce

  Piotr Wiśniewski II miejsce

  Szczygieł Kacper IV miejsce

  Gratulujemy zwycięzcom!

  Ewa Idzi nauczyciel historii

 • WIELKI SUKCES NASZEGO UCZNIA

  WIELKI SUKCES NASZEGO UCZNIA

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń naszej szkoły, Wiktor Wojarski, otrzymał powołanie do reprezentacji Polski karate WKF! Wiktor jest zawodnikiem Sportowego Klubu Morote Głowaczewo i pod okiem swojego trenera odniósł już wiele sukcesów. Kolejne wyzwanie przed nim – życzymy spełnienia wszystkich sportowych marzeń!!!.

  Społeczność szkolna

 • DZIEN BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH

  DZIEN BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH

  Dzień 23 stycznia w Polsce obchodzony jest Dzień bez Opakowań Foliowych.

  Z tej okazji uczniowie klas I-III oraz ZET obejrzeli krótki film pt.: „Dlaczego plastik szkodzi Ziemi?”, dzięki któremu uzyskali najważniejsze informacje dotyczące produkcji torebek foliowych, tego co się z nimi dzieje, gdzie trafiają i rozwiązań, jak na dobre je zastąpić.  Następnie każdy uczeń wykonał samodzielnie torbę papierową, którą ozdobił według własnego pomysłu. Celem  akcji było uświadomienie dzieci, jak ważne jest w naszym dzisiejszym życiu  dbanie o środowisko oraz ograniczenie ilości plastiku, który trafia na składowisko odpadów. Przypomnieliśmy o ograniczeniu odpadów w codziennym życiu każdego z nas. To od naszej postawy i nawyków zależy przyszłość planety Ziemi.

   

  Sandra Bemsz-Mickiewicz

 • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

  SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

  W październiku i listopadzie 22 uczniów z klas I-III wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Synapsik MEN” organizowanym przez Wydawnictwo Synapsa. Konkurs polegał na rozwiązaniu w ciągu 45 minut testu obejmującego zakresem wiedzę przyrodniczą, polonistyczną i matematyczną.

  Najlepszy wynik (100%) i tytuł zwycięzcy w kategorii  klas pierwszych uzyskała Maja Nowak.

  Najlepszy wynik (100%) i tytuł zwycięzcy w kategorii klas drugich uzyskały dwie uczennice: Karina Kędroń i Amber Spychalska.

  Tytuł laureata i wynik powyżej 90% uzyskały Laura Piętak i Liliana Daniel.

  Wśród uczniów klas trzecich wynik powyżej 90% i tytuł laureata uzyskali : Szymon Ringert, Antoni Witkowski, Kacper Szczygieł i Nikola Kłak.

  Serdeczne gratulacje !

  Sandra Bemsz-Mickiewicz – szkolny koordynator konkursu

 • Informacja od Burmistrza Trzebiatowa

  Informacja od Burmistrza Trzebiatowa

  INFORMACJA

  Organ prowadzący dla szkół podstawowych w Gminie Trzebiatów zawiadamia rodziców uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Trzebiatowie oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie o zamiarze przekształcenia oddziałów przedszkolnych w tych szkołach w przedszkole - jest to pierwszy etap , a następnie od 1 września 2021r. zamierza utworzyć z nich Zespoły Szkolno – Przedszkolne.

  Szanowni Państwo, dla uczniów tych szkół oraz ich rodziców nic się nie zmieni poza nazwą szkoły, tzn. Szkoła Podstawowa stanie się Zespołem Szkolno- Przedszkolnym. Uczeń nadal będzie uczęszczał na te same zajęcia do tej samej szkoły, z tymi samymi nauczycielami i wychowawcami.

  Zmiany chcemy dokonać ze względu na możliwość otrzymania nieco większej subwencji oświatowej na kolejne lata.

   

                                     Burmistrz Trzebiatowa

                                   Józef Domański

 • Klasy I-III wracają do nauki stacjonarnej

  Klasy I-III wracają do nauki stacjonarnej

  Po długiej przerwie wracamy do pracy. Na razie od 18 stycznia 2021 r. do nauki stacjonarnej wracają uczniowie klas I-III SP, a kl. IV-VIII będą miały lekcje zdalnie.

  Szczegóły związane z powrotem do szkoły w e-dzienniku Librus. Proszę się z nimi zapoznać.

  M. Skoneczna

 • KARTKI ŚWIĄTECZNE

  Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. I bardzo dobrze, bo nie ma nic cenniejszego niż pokazanie drugiej osobie, że się o niej pamięta. Najpiękniejsze kartki to te, które wykonane są własnoręcznie, z życzeniami płynącymi prosto z serca. I takimi właśnie kartkami uczniowie klas I-III i ZET obdarowali nauczycieli, pracowników szkoły oraz osoby i instytucje współpracujące ze szkołą.

  Bemsz-Miskiewicz Sandra

 • Wesołych świąt!

  Wesołych świąt!

  Najserdeczniejsze życzenia świateczne, dużo radości z przebywania z bliskimi oraz zdrowia i spokoju na nadchodzący czas. Niech Dzieciątko błogosławi Wam i Waszym rodzinom, a ten trudny dla nas okres niech szybko odejdzie w zapomnienie. Niech Nowy Rok przyniesie to, czego wszyscy najbradziej pragniemy. Niech spełnią się marzenia i plany. 

  Spokojnych świąt!

 • BLASKI WOLONTARIATU

  BLASKI WOLONTARIATU

  W ramach akcji: „BLASKI WOLONTARIATU” organizowanej przez Stowarzyszenie POLITES w Szczecinie grupa naszych wolontariuszy odwiedziła najmłodszych uczniów szkoły i przekazała informacje nt bezpieczeństwa na drodze.

  Okres jesienno-zimowy to czas najbardziej niebezpieczny dla kierowców i innych użytkowników drogi.

  Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno-zimowym są piesi. Ciemna odzież, kaptury, parasole utrudniają ich widoczność. Nawet w ciągu dnia, podczas złych warunków atmosferycznych, pieszy jest słabo widoczny i często zlewa się z otoczeniem.

  W nocy lub przy złej pogodzie, kierowca widzi pieszego ubranego w ciemny strój z odległości 20-30 metrów. W takich warunkach droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża - kierowca nie jest w stanie szybko zareagować i na drodze często dochodzi do potracenia. Jeśli pieszy ma na sobie jasne ubranie, widoczny jest z odległości około 50 metrów. Gdy ma kamizelkę odblaskową lub inny odblaskowy element jego widoczność sięga od 150 nawet do 300 metrów - pieszy ma większą szansę na przeżycie.

  Należy pamiętać, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

  Nasi wolontariusze rozpoczęli edukację od najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Na podstawie bajki przedstawili zasady poruszania się po drogach. Na koniec spotkania rozdali dzieciom odblaski przypominając o konieczności ich noszenia.

  Dziękujemy organizatorom akcji za przekazania odblasków.

  SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

 • Przerwa świąteczna i ferie

  Przerwa świąteczna i ferie

  Po ciężkiej pracy zdalnej przyszedł czas na odpoczynek. Od 23 grudnia uczniowie mają zimową przerwę świąteczną, która w tym roku szkolnym została połączona z feriami zimowymi. Dopiero 18 stycznia 2021 r. wrócimy do nauki i pracy. Czy to będzie praca stacjonarna, czas pokaże. Apeluję o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na stronie internetowej oraz w Librusie będą zamieszczane informacje związane z powrotem do szkoły. Proszę je śledzić. Dużo zdrowia!

  Małgorzata Skoneczna- dyrektor szkoły

 • HYBRYDOWE CZYTANIE NA PRZERWIE – podsumowanie I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”

  HYBRYDOWE CZYTANIE NA PRZERWIE – podsumowanie I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”


  W październiku 2020 r. odbyło się wielkie międzynarodowe święto czytelnicze, do którego dołączyła również nasza szkoła. Realizacja tegorocznej  edycji  przypadła na czas pandemii. Jednak mimo różnych przeciwności nie poddaliśmy się. Rekord został pobity!

  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły. Jesteście wspaniali!


  D. Czyż, N. Obuchowicz, S. Bemsz-Mickiewicz

 • RAZEM NA ŚWIĘTA

  RAZEM NA ŚWIĘTA

  Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i radosny dla wielu z nas. Niestety, nie dla wszystkich. Dookoła nas są bowiem ludzie starsi, zmagający się z depresją oraz osamotnieni, dla których świąteczna atmosfera jest jedynie uwypukleniem tej samotności. Stąd, by nieść w tym szczególnym czasie iskierkę pamięci i radości, nasi najmłodsi wolontariusze z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w akcji MEN „Razem na Święta”. W ostatnich dniach, odważnie i z uśmiechem na ustach, roznosili (pod opieką rodziców) ręcznie robione kartki z życzeniami świątecznymi do domów swoich starszych sąsiadów oraz osób samotnych.

  To jednak nie wszystko. Przez ostatni miesiąc dzieci z oddziałów przedszkolnych i ich rodzice przynosili do szkoły karmę dla zwierząt, która jest szczególnie potrzebna schroniskom w czasie zimy. Wspierali w ten sposób akcję „Karmy paka dla zwierzaka”, a pokaźną ilość puszek i worków rozdysponowano (wraz z kilkoma kocami) do schroniska „Reks” w Kołobrzegu oraz Zarządu Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej w Trzebiatowie, który realizuje zadania schroniska na terenie naszej gminy.

  Niemiecki myśliciel, Erich Fromm, powiedział kiedyś: „Ktokolwiek potrafi dawać z siebie, jest bogaty”. Mamy nadzieję, że działania naszych najmłodszych wolontariuszy zachęcą, aby pomimo koronawirusa i konieczności izolacji, być „milionerem” i dawać od siebie jak najwięcej – nie tylko od święta.

  Życzymy zdrowych i wesołych świąt!

  Dzieci z oddziałów przedszkolnych
  wraz z nauczycielami

   

 • Jasełka w przedszkolu

  Jasełka w przedszkolu

  W piątkowe przedpołudnie 18.12.2020 r. dzieci z grup przedszkolnych w pięknych kostiumach i przy scenografii nawiązującej do betlejemskiej szopki wprowadziły nas w nastrojowy klimat Bożego Narodzenia. A wszystko to za sprawą przedstawionej przez nie historii narodzin Dzieciątka Jezus, uświetnionej wspaniałymi kolędami i pastorałkami. W związku z tym, że Święta Bożego Narodzenia są świętami rodzinnymi, a przedszkole propaguje tradycyjne, polskie wartości i stara się mimo pandemii wychodzić z ciekawą ofertą zajęć nie tylko do dzieci, ale także i ich rodziców, Jasełka miały w tym roku niecodzienną oprawę.

  Mali aktorzy zaprezentowali swoje talenty przed kamerą i pomimo faktu, iż Jasełka odbyły się bez udziału rodziców, dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię wydarzeń mających miejsce pewnej nocy w Betlejem.

  Danuta Miętka- wychowawca grupy „Sowy”

 • Pomoc dla rodzin rolniczych

  Pomoc dla rodzin rolniczych

  Szanowni Rodzice,

  rodziny rolnicze mogą uzyskać pomoc finansową na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci uczących się. Wnioski można składać tylko do 30 grudnia. Więcej szczegółów pod linkiem:

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Aleja Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  (91)3866254

Galeria zdjęć