Nawigacja

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  Zapraszamy uczniów i rodziców na uroczysty apel rozpoczynający rok szkolny 2019/2020 w dn. 2 września br (poniedziałek) na godz. 9.00 do hali sportowej MCS. Po apelu spotkania z wychowawcami. 

  Kursy autobusów można znaleźć pod linkiem:

 • WAŻNE DLA RODZICÓW PRZEDSZKOLAKÓW

  WAŻNE DLA RODZICÓW PRZEDSZKOLAKÓW

  Przedszkole czynne od 2 września 2019 r. od godz. 6.45-do 16.15 

  Niezbędna wyprawka na dzień 02.09.2019 roku :

  5-6 latki:

  • kapcie na zmianę,
  • worek z odzieżą i bielizną na zmianę;
  • kubek, szczoteczka, pasta do zębów, ręcznik (podpisany);
  • chusteczki nawilżone, chusteczki do nosa w kartoniku;

  3-4 latki:

  • kapcie na zmianę,
  • worek z odzieżą i bielizną na zmianę;
  • kubek, szczoteczka, pasta do zębów, ręcznik (podpisany);
  • chusteczki nawilżone, chusteczki do nosa w kartoniku;
  • poduszka, kocyk;
 • BEZPIECZNYCH WAKACJI!

  BEZPIECZNYCH WAKACJI!

  Wakacje już się zaczęły, a wy nie zapominajcie o zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących nad wodą, w górach, na plaży i wszędzie tam, gdzie spędzicie czas wolny od szkoły. Dobrego odpoczynku, pięknej pogody i niezapomnianych wrażeń!

  Do zobaczenia we wrześniu!

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  Zakończenie roku szkolego 2018/2019 rozpocznie się w środę, 19 czerwca 2019 r, o godz. 9.00 w hali sportowej MCS. Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami. Dowóz drugim kursem. Odjazdy autobusów we wszystkich kierunkach po zakończeniu apelu i spotkań w wychowawcami ok. 11.00.

 • PODSUMOWANIE SPORTOWE roku szkolnego 2018/2019

  PODSUMOWANIE SPORTOWE roku szkolnego 2018/2019

  Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Za nami wiele ciekawych imprez sportowych, sporo emocji, wielu nowo poznanych ludzi.

  Celem udziału w zawodach jest popularyzowanie oraz upowszechnianie sportu. Kontynuacja celów i zadań wychowania fizycznego.

  Międzyszkolne zawody sportowe stanowią integralną część systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

  Zawody sportowe w roku szkolnym 2018/2019 przebiegały w dwóch kategoriach wiekowych:

  1. Igrzyska Dzieci (klasy I – VI SP)
  2. Igrzyska Młodzieży Szkolnej ( klasy VII – VIII SP i Gimnazjum)

  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie odnotowała następujące sukcesy w tej dziedzinie:

  IGRZYSKA DZIECI na szczeblu powiatu:

  Mistrzostwa Powiatu Gryfickiego Unihokej Dziewcząt – III miejsce

  Mistrzostwa Powiatu Gryfickiego Mini Piłka Siatkowa Dziewcząt- II miejsce

  Mistrzostwa Powiatu Gryfickiego Mini Piłka Ręczna Dziewcząt – IV miejsce

  Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych – Eryk Hlib z klasy VII b miejsce VI. Julia Filip, Maja Kasprowicz, Dawid Kołodziej, Kacper Kasprzak, Roxana Kasprowicz, Szymon Grzelakowski – wyróżnienie.

  IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ na szczeblu powiatu:

  Mistrzostwa Powiatu Gryfickiego Unihokej Dziewcząt – III miejsce

  Mistrzostwa Powiatu Gryfickiego  Piłka Siatkowa Dziewcząt- III miejsce

  Mistrzostwa Powiatu Gryfickiego Piłka Ręczna Dziewcząt – IV miejsce

  Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych – Klaudia Filip – wyróżnienie.

  Wszystkim uczniom i ich rodzicom gratuluję, życzę dobrego wypoczynku, uśmiechu na twarzy, prawdziwych przyjaciół i radosnego powrotu do szkoły we wrześniu.

  Mam nadzieję, że kolejny rok szkolny będzie równie ciekawy i pełny dobrych emocji.

  Opiekun sportowców

  Agata Bacic

 • Teatr Współczesny z Krakowa

  Teatr Współczesny z Krakowa

  Co by się stało, gdyby można było spełnić wszystkie nasze życzenia? Na te pytania próbowali odpowiedzieć bohaterowie przedstawienia pt. „Opowieść o zwykłej rodzinie", wystawianego w Gryfickim Domu Kultury.

  Spektakl poruszał kwestie potrzeby bliskości, odpowiedzialności za własne czyny, braku czasu dla dzieci, koncentrowaniu się tylko na kwestiach materialnych. Tośka, Kuki i Filip, a także nasi uczniowie, przekonali się, że spełnianie absolutnie każdego życzenia, niesie za sobą konsekwencje.

  Ciekawe kreacje bohaterów, aktualna problematyka utworu, oprawa muzyczna, efekty świetlne sprawiły, że spektakl wszystkim się spodobał, a taka forma prezentacji literatury niewątpliwie zachęci młodych widzów do zapoznania się z innymi utworami tego autora.

  Dorota Skrzypińska- Rzońca

 • Konkurs „Patroni szkół w gminie Trzebiatów”

  Konkurs „Patroni szkół w gminie Trzebiatów”

  W naszej gminie jest ok. 1685 uczniów. Każdy z nich traktuje szkołę jako miejsce mu dobrze znane, bezpieczne. Uczniowie naszej szkoły wyszli poza te ramy i spróbowali swoich sił w konkursie pt. „Patroni szkól w gminie Trzebiatów”. Celem konkursu było uświadomienie uczniom, jak ważna jest postać Patrona szkoły. Przygotowując się do zmagań, zapoznawali się z historią postaci, działaniami, szukali pozytywnych wzorców – a o takowe nie było trudno. Do zmagań stanęło troje uczniów z naszej szkoły: Bartosz Kalisz, Wiktor Wojarski i Oliwia Fesio.

  Anna Prętka

 • V POWIATOWE ZAWODY W WĘDKARSTWIESPŁAWIKOWYM OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

  V POWIATOWE ZAWODY W WĘDKARSTWIESPŁAWIKOWYM OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

  Przy pięknej pogodzie i dobrych humorach uczestniczyliśmy 7 czerwca w zawodach wędkarskich we Włodarce, organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Trzebiatowa. Przedstawiciele naszej szkoły Darek, Filip, Stasiu, Mateusz i Julka byli najmłodszą grupą wśród wszystkich zawodników. Nasi uczniowie byli przygotowani do konkurencji w sposób profesjonalny. Podczas zawodów ryby były bardzo przychylne i chętnie kusiły się na wszystkie przynęty i zanęty. Nasze trofea ważyły ok. 1 kg. Po skończonych konkurencjach wszyscy uczestniczyliśmy w integracyjnym grillowaniu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się wyłowić więcej ryb i zając wyższe lokaty wśród grup uczestniczących. Jeszcze raz dziękujemy PSONI za zaproszenie na wspaniałą imprezę.

                                                                                                                                  M. Kamińska, L. Gryglas

 • ZAWODY NA ORIENTACJĘ – „WIOSNA 2019”

  ZAWODY NA ORIENTACJĘ – „WIOSNA 2019”

  „Wiosną 2019” zamknęliśmy w tym roku szkolnym serię „Cztery pory roku” zawodów na orientację. W strugach deszczu próbowaliśmy swoich sił szukając punktów kontrolnych w Trzebiatowie. Wcześniej zmierzyliśmy się z zestawem testów dotyczących znajomości głównie województwa zachodniopomorskiego. Tematyka była różna: od przyrodniczej, przez turystyczną do religijnej. Wciąż wiele tematów stanowi dla nas niewiadomą. Drużyny: „Grabarze”, „Wspaniałe Trio” oraz „Trójka Niezastąpionych” czekają na werdykt przewodnika Koła PTTK „Nad Regą”. Czy dali radę?

  Opiekun – W. Matiaszowska

   

 • Wizyta uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego z Gryfic

  Wizyta uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego z Gryfic

  Już po raz drugi mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole uczniów liceum z klasy o profilu psychologicznym. Przyjechali do nas aby obserwować, jak pracują klasy integracyjne, jak odbywają się zajęcia specjalistyczne. Goście obejrzeli szkołę. Uczestniczyli w zajęciach otwartych  w oddziale „0” z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, w zajęciach logopedycznych oraz w zajęciach  ciastoterapii. Spotkanie przebiegało
  w bardzo miłej atmosferze. Wszystko wskazuje na to, że nasza współpraca będzie się rozwijać w przyszłości.

                                                                                                                        Zespół nauczycieli ds. integracji

 • WYNIKI REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLASY PIERWSZEJ

  WYNIKI REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLASY PIERWSZEJ

  Pod poniższymi linkami znajdują się listy dzieci przyjętych w rekrutacji uzupełniajcedo oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej. Proszę rodziców o potwierdzenie gotowości posłania dziecka od 1 września do szkoły w Mrzeżynie. Termin potwierdzenia:  11.06. - 17.06.2019 r.

  M. Skoneczna- dyrektor szkoły

 • Bal Absolwentów

  Bal Absolwentów

  Tegoroczny Bal Absolwentów był wyjątkowy, bowiem bawili się na nim uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej oraz III gimnazjalnych. Uroczystość odbyła się w sali Ośrodka Wypoczynkowego „Wiktoria” w Rogowie dnia 23 maja.

  Rodzice, uczniowie i nauczyciele spotkali się o godz. 17.00. Bal tradycyjnie rozpoczął się polonezem, w którym zaprezentowało się 26 par. W przygotowaniu układu tanecznego ogromną pomocą służyły Pani Aleksandra Klonowska oraz Pani Renata Jankowska.
  Po pięknym tańcu uczniowie podziękowali wymienionym powyżej Paniom, Pani Dyrektor, Małgorzacie Skonecznej, Rodzicom oraz Wychowawcom za wspólną szkolną drogę. Następnie zaprezentowali wszystkim zgromadzonym przygotowane wcześniej scenki, obrazujące w zabawny sposób chwile spędzane w szkole.

  Rodzice życzyli młodzieży dobrej zabawy. Była też okazja do wspólnych zdjęć. Wszyscy absolwenci wyglądali tego wieczoru wyjątkowo, bawili się doskonale i z dużym trudem przyszło im się pożegnać o godzinie 22.30. Z pewnością ten pierwszy prawdziwy bal pozostanie w ich pamięci na długie lata.

  Wychowawcy absolwentów

   

 • Mandragora – magiczny korzeń czarownic, ale czy na pewno…? I co robią konie w stadninie „Fuzja” ?

  Mandragora – magiczny korzeń czarownic, ale czy na pewno…? I co robią konie w stadninie „Fuzja” ?

  Grupa socjoterapeutyczna wspólnie z opiekunami wyruszyła na poszukiwanie przygód. Dotarliśmy w niesamowite miejsce, do Parku Edukacji i Rekreacji „Mandragora”. Jest to kompleks edukacyjno-rekreacyjny w oparciu o aspekty historyczne, mitologiczne, użytkowe i terapeutyczne. I choć Mandragora to roślina o wątpliwej reputacji, naszych uczniów wcale to nie zraziło. Przygoda i niespodzianka kryły się w tym miejscu za każdym drzewem, kamieniem, kwiatem. Przywitało nas mówiące drzewo, które zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Byliśmy gośćmi w chacie czarownicy, medytowaliśmy w piramidzie, przeszliśmy przez ścieżkę sensoryczną, wsłuchaliśmy się w ciekawe historie mitologii celtyckiej. Doświadczaliśmy, poznawaliśmy, podziwialiśmy a przede wszystkim odpoczywaliśmy. Czas spędzony w „Mandragorze” był dla nas czasem relaksu i nauki.

  Drugim etapem naszej wycieczki były odwiedziny w Stadninie Koni „Fuzja”. Tu mogliśmy dowiedzieć się wszystkiego o hodowli, opiece i pracy z końmi. Pani Kasia cierpliwie tłumaczyła nam, jakie prace należy wykonać przy koniach. Podpowiedziała, jakie smakołyki lubią te piękne zwierzęta, a także jakie są ich zwyczaje. Odważni – a byli to wszyscy uczestnicy wycieczki – zdecydowali się na przejażdżkę konną.

  Ognisko i pieczone kiełbaski były zwieńczeniem naszego wyjazdu.

  Cały dzień wycieczki dostarczył nam dużo pozytywnej energii. Ogrody „Mandragora” i Stajnia „Fuzja” w Gąbinie to miejsca godne polecenia. Wybierzcie się tam całymi rodzinami. Dobra zabawa gwarantowana!

  M. Kamińska, A. Prętka

 • Dbam o Zdrowie – finał V edycji konkursu powiatowego

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach już po raz piąty był organizatorem Powiatowego Konkursu Wiedzy pt. „Dbam o zdrowie”, który realizowano w ramach ogólnopolskiego programu „Trzymaj Formę”. W konkursie brali udział uczniowie klas V i VI szkół podstawowych z terenu powiatu gryfickiego. Do konkursu zgłosiło się 15 szkół podstawowych  oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rewalu.

  Głównym celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat zdrowego trybu życia oraz kształtowanie prozdrowotnych postaw i zachowań wśród uczniów szkół podstawowych. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Po etapie szkolnym odbył się etap powiatowy, do którego awansowało po dwóch uczniów z każdej szkoły. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy szóstej: Magda Kabata i Julia Filip.

  Finał etapu powiatowego miał miejsce w dniu 29 maja 2019r. w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział Zamiejscowy w Gryficach przy ul. Koszarowej 12.

  Uczennice naszej szkoły Magda Kabata i Julia Filip otrzymały wyróżnienie. Serdeczne gratulacje dla dziewcząt.

  Opiekun- Agata Bacic

 • II Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny „O Pióro Burmistrza Trzebiatowa”

  II Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny „O Pióro Burmistrza Trzebiatowa”

  W marcu w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do II Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego „O Pióro Burmistrza Trzebiatowa”.  Na etapie szkolnym w konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas I-VIII  oraz  5 z III klasy gimnazjalnej. Głównym celem konkursu było upowszechnienie wśród uczniów sztuki pięknego pisania, czyli kaligrafii. Uczniowie mieli za zadanie przepisać tekst wiersza i stworzyć ozdobny inicjał.

  23 maja 2019 r. o godzinie 10.00   w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Trzebiatowie odbył się etap międzyszkolny, na którym nasza uczennica Dominika Wnukiewicz z klasy VII b zajęła I miejsce w kategorii VII - VIII.

  Gratuluję i zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji.

                                                                                     Małgorzata Konio

  r

 • MISTRZ MATEMATYKI

  MISTRZ MATEMATYKI

  Dnia 23 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie odbył się kolejny finał Gminnego Konkursu Matematycznego "Mistrz Matematyki". Przystąpili do niego najlepsi matematycy ze szkół podstawowych należących do naszej gminy. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Trzebiatowa – Pan Józef Domański. Jest nam niezwykle miło poinformować, iż najlepszym matematykiem w gminie, już po raz drugi z rzędu, został uczeń naszej szkoły – Dominik Szymanowicz, otrzymując tytuł „Mistrza matematyki”. Trzecie miejsce w swojej kategorii zajęła Hanna Soroka. Gratulujemy!

  Beata Świątek

   

 • Spotkanie z uczniami z Wandlitz

  Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechali na coroczną polsko-niemiecką wymianę do Wandlitz. Po dojeździe na miejsce wspólnie z uczniami z Niemiec rozpoczęliśmy dzień smacznym śniadaniem, na którym odświeżyliśmy kontakty,  poznaliśmy nowych kolegów i wręczyliśmy sobie własnoręcznie wykonane upominki. 

  Następnie pracowaliśmy w mniejszych grupach, rozwiązując bardzo pomysłowe zadania.  Zrobiliśmy między innymi swoją własną opaskę indiańską z kolorowymi piórkami, wymyśliliśmy nowe imiona dla siebie i indiańską nazwę grupy, ponieważ tematem przewodnim byli właśnie Indianie.  

  Po wykonaniu pierwszych zadań każda grupa zaprezentowała swoje prace. Nadawaliśmy informacje w języku migowym i  zdobywaliśmy wiedzę o czekoladzie poprzez prace z tekstem. Przed obiadem zdążyliśmy jeszcze zaśpiewać kilka piosenek. Potem wspólnie udaliśmy się na obiad i krótki odpoczynek.

  Podczas spaceru po Wandlitz wyszukiwaliśmy internacjonalizmów w napisach w mieście. Zobaczyliśmy wiele pięknych miejsc, a najbardziej zjawiskowym było jezioro, obok którego przechodziliśmy. Poznaliśmy walory przyrodnicze i ciekawe miejsca w Wandlitz. Odpowiadaliśmy na pytania dotyczące miejscowości.

  Po powrocie ze spaceru rozpoczęły się różne gry i zabawy z uczniami z Wandlitz. Spotkanie zakończył grill i wiele pysznych przekąsek przygotowanych przez gospodarzy. Niestety, późnym popołudniem musieliśmy już wracać do domu. Byliśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi, bo odwiedziliśmy dawnych i  poznaliśmy wielu nowych przyjaciół,  z którymi utrzymujemy kontakt. Będziemy bardzo długo i dobrze wspominać to spotkanie i zobaczymy się za rok w naszej szkole.

   Hanna Soroka, uczennica klasy VII b

   

  Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu POLSKO-NIEMIECKIEJ WSPÓŁPRACY MŁODZIEŻY Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania. Wsparcia udzielił nam też Urząd Miejski w Trzebiatowie.

 • „CZWARTAKI” NA WYCIECZCE – NIECHORZE, REWAL, TRZĘSACZ, POGORZELICA

  „CZWARTAKI” NA WYCIECZCE – NIECHORZE, REWAL, TRZĘSACZ, POGORZELICA

                   Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się na wycieczkę wzdłuż linii brzegowej Bałtyku, od Niechorza przez  Rewal  do Trzęsacza. Wycieczka miała charakter edukacyjno-poznawczy i, oczywiście, rekreacyjny. Udało nam się zdobyć wiele certyfikatów: poznaliśmy wiadomości o poławianiu bursztynów (Muzeum Rybołówstwa Morskiego), nabyliśmy wiedzę o motylach (Motylarnia), byliśmy w miejscu, gdzie przez Polskę przechodzi 15 stopień południka ziemskiego  (Muzeum na Klifie).  W trakcie spaceru plażą zobaczyliśmy skutki abrazji morza – klify, a z Latarni Morskiej mieliśmy panoramę na całe Wybrzeże Rewalskie aż po Trzebiatów. Bawiliśmy się także w Bajkowej Chacie – przypomnieliśmy sobie wiele bajek dla dzieci. Ostatni etap pokonaliśmy Ciuchcią Retro – z Trzęsacza do Pogorzelicy.  Nie zabrakło oczywiście pizzy, lodów i … czasu na zakup pamiątek.   Dziesięć godzin spędzonych razem! – i tylko na nudę nie było czasu J.  

                                                                                                       Wychowawcy klas: W. Matiaszowska, K. Matiaszowski

 • MISTRZ PIEKNEGO CZYTANIA

  MISTRZ PIEKNEGO CZYTANIA

  We wtorek, 28 maja, uczniowie klas I-III zmierzyli się z tekstem wybranej książki podczas szkolnego konkursu pięknego czytania. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: klasowym i szkolnym. Do etapu szkolnego zakwalifikowało się jedenaścioro uczniów: K. Szczygieł, N. Kłak, O. Smalec, Z. Graczyk, A. Kramarz, A. Krupa, J. Stępczyk, N. Kruszyńska, A. Łapa, F. Bandarowicz, K. Królikowski.

  Dzieci zaprezentowały wybrane przez siebie teksty, uwzględniając tempo czytania, stosowanie znaków interpunkcyjnych oraz własną interpretację.

  Celem konkursu było promowanie czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

  Poziom czytania był bardzo wysoki.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali książki, dyplomy i tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA.

  D. Czyż

   

 • DZIEŃ DZIECKA

  DZIEŃ DZIECKA

  W tym roku Dzień Dziecka w klasach 1-3 obchodzony był zupełnie inaczej niż zwykle. Nasi najmłodsi uczniowie mogli tego dnia wcielić się w rolę dorosłych oraz pobawić się w wykonywane przez nich zawody. Tak więc na korytarzu szkolnym mogliśmy spotkać m.in. fryzjerów, lekarzy, policjantów, sportowców, kosmetyczkę i strażaków. Najpierw uczniowie rozwiązywali na tablicy multimedialnej rozmaite zadania dotyczące zawodów. Następnie odbył się turniej wiedzy o zawodach. W ramach integracji w drużynach znaleźli się losowo wybrani  uczniowie każdej klasy. Wszystkie zespoły  dzielnie poradziły sobie z przygotowanymi konkurencjami. Za świetną zabawę każda klasa otrzymała dyplom oraz nagrody. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. 

  Anna Graczyk, Sandra Bemsz-Mickiewicz

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  fax (91)3866254

Galeria zdjęć