• Światowy Dzień Przewodnika Turystycznego
     • Światowy Dzień Przewodnika Turystycznego

     • 21 lutego uroczyście obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Dzień ten został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych, która odbyła się w Nikozji na Cyprze. Myślą przewodnią Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych jest nieodpłatne oprowadzanie turystów i mieszkańców, w ich języku i po ich obszarze. Dzień ten ma również za zadanie zaprezentowanie lokalnej społeczności pracy przewodnika turystycznego oraz podkreślenie wartości tego zawodu w obsłudze turystów, jak i promocji miasta oraz regionu.

      22 lutego spotkały się z naszymi uczniami przedstawicielki koła PTTK „Baszta Kaszana”, panie Ewa Fudała i Aleksandra Gargała. Podczas spotkania Panie opowiedziały o swojej pasji; przybliżyły pracę przewodnika turystycznego w dzisiejszych czasach a także wspominały czasy, gdy nie było telefonów komórkowych. To było wyzwanie! Pięknie dziękujemy za przekazaną wiedzę i zabawne anegdoty.

      Zespół ds. Promocji

    • Sukces naszej uczennicy
     • Sukces naszej uczennicy

     • Uczennica naszej szkoły Amelia Prokulewicz rozwija swoją pasję taneczną. Uczestniczy w wielu turniejach, zdobywając wiele nagród. W miniony weekend uczestniczyła w turnieju UNITED DANCE ARENA w Mogilnie, gdzie zdobyła II miejsce w kategorii solo do lat 8 poziom zaawansowany.

      Serdecznie gratulujemy

      Anna Przeździecka

    • REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO Z JĘZYKÓW OBCYCH
     • REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO Z JĘZYKÓW OBCYCH

     • ORGANIZATOR KONKURSU:

      Nauczyciele języków obcych w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie.

      TERMIN:

      14 marca 2024r.

      CELE KONKURSU:

      1) Pogłębianie wiedzy o literaturze obcojęzycznej.

      2) Doskonalenie umiejętności recytatorskich.

      3) Szerzenie zainteresowania nauką języka angielskiego i języka niemieckiego wśród uczniów.

      4) Doskonalenie znajomości języka angielskiego i niemieckiego.

      5) Promocja i pomoc dzieciom utalentowanym językowo i artystycznie.

      6) Zachęcanie do nauki języka angielskiego i niemieckiego poprzez zabawę i przyjemność.

      REGULAMIN KONKURSU:

      1) Konkurs jest przeznaczony dla uczniów Szkoły Podstawowej w Mrzeżynie, w dwóch kategoriach wiekowych:

      - klasy I – III

      - klasy IV – VIII

      2) Nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego ogłaszają w klasach informacje o konkursie, zapisują chętnych do udziału w konkursie. Regulamin konkursu będzie zamieszczony na stronie internetowej szkoły.

      3) Każdy uczeń przygotowuje prezentację jednego nauczonego na pamięć wiersza w języku angielskim lub niemieckim.

      4) Podczas prezentacji dozwolone jest wykorzystanie środków artystycznych takich jak: mimika, gesty, ruch, strój czy inne rekwizyty.

      5) Prezentowany wiersz powinien być dostosowany do wieku uczestnika konkursu.

      6) Czas prezentacji nie może przekroczyć 3 minut.

      KRYTERIA OCENY:

      Przy ocenie pod uwagę brane są następujące aspekty:

      1) Stopień opanowania pamięciowego tekstu  - tekst ma być samodzielnie wyrecytowany z pamięci (0 – 5 punktów)

      2) interpretacja oraz wrażenia artystyczne (0 – 5 punktów)

      3) prawidłowa wymowa i intonacja (0 – 5 punktów)

      Uczeń maksymalnie może zdobyć 15 punktów. W każdej kategorii wiekowej przyznane zostaną dyplomy za pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

       

                                                                   Nauczyciele języków obcych

    • ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT
     • ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT

     • W naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt, znajdujących się w Gminnym Przytulisku w Trzebiatowie. Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Bardzo dziękujemy za udział w zbiórce. Karma została przekazana do Przytuliska.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • DZIEŃ DINOZAURA
     • DZIEŃ DINOZAURA

     • Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych świętowały Dzień Dinozaura. Wyruszyły w podróż do prehistorycznych czasów, aby poprzez zabawy i zadania edukacyjne poznać życie dinozaurów. Najbardziej zainteresowały nasze przedszkolaki wizyta prawdziwego Diniozaura.

      Zorganizowano również konkurs plastyczny pt. "Niesamowity Dinozaur". W przygotowanie prac zaangażowało się wielu przedszkolaków, którzy z pomocą rodziców wykonali niesamowite prace, które zostały nagrodzone.  Powstała prawdziwa dinozaurowa wystawa.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • Wycieczka do Koszalina
     • Wycieczka do Koszalina

     • Poszerzanie wiedzy o regionie oraz rozwój zainteresowań są niezwykle istotne w życiu młodego człowieka. Dlatego też uczniowie klasy IV a i IV b wybrali się pod opieką swoich wychowawców na pełną wrażeń wycieczkę. Wydarzenie odbyło się w piątek 23.02.2024 r. Na początku odwiedziliśmy Zagrodę Jamneńską wzorowaną na gospodarstwie z XIX wieku i zostaliśmy zapoznani z elementami dawnej kultury jamneńskiej będącej rzadkością na Pomorzu. Wzięliśmy również udział w warsztatach plastycznych, podczas których ozdobiliśmy magnesy zgodnie z własną wyobraźnią, a także wzorem ludowym zaprezentowanym przez opiekunki wystawy.

      Następnie pojechaliśmy do centrum Koszalina i obejrzeliśmy w Multikinie adaptację lektury szkolnej: Akademia pana Kleksa w reżyserii Macieja Kawulskiego. Rozmowom po seansie na temat różnic między książką a filmem nie było końca.

      Ostatnim punktem wycieczki były dwie godziny ćwiczeń i zabaw w Play Park. Odbyliśmy rozgrzewkę pod fachowym okiem bardzo miłego pana instruktora. Zostaliśmy również zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania z trampolin. A potem już była tylko zabawa: skakanie, basen z gąbkami, skocznia do ślizgów na pontonie, skoki, małpi gaj lub ścianka wspinaczkowa.

      Zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do Mrzeżyna.

      Zdjęcia zostały wykonane przy użyciu sprzętu w ramach projektu Laboratoria przyszłości.

      A. Mączyńska, I. Onisk

    • Mamy miejsce w finale!
     • Mamy miejsce w finale!

     • Półfinał 4. Krajowego Konkursu Wiedzy o Morzu odbył się w Mielnie w dniu 23.02.2024r. Uczestnikami byli Antoni Krupa oraz Franciszek Krupa. Antoni został finalistą i zakwalifikował się do finału, który odbędzie się w Gdyni.

      Gratulujemy zwycięzcy i życzymy dalszych sukcesów.

      Natalia Obuchowicz, Aldona Mączyńska

    • Drodzy Rodzice!
     • Drodzy Rodzice!

     • Uczniowie klasy I zostali zakwalifikowani do programu „Higiena naszą tarczą ochronną”. Jego głównym celem jest osiągnięcie poprawy zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych. Dzieci uczestnicząc w tym programie wzbogacą swoją wiedzę z dziedziny zdrowia oraz przyswoją prawidłowe przyzwyczajenia i nawyki higieniczno - zdrowotne.

      Program otrzymał pozytywną opinię konsultantów Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Od kilku lat program realizowany jest w placówkach oświatowych na terenie całego województwa.

      Zespół profilaktyczny

    • Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025
     • Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

     • Informujemy, że od 12 lutego br. rusza nabór wniosków o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej w SPzOI w Mrzeżynie na rok szkolny 2024/2025. Wniosek można pobrać ze strony szkoły (zakładka Dokumenty szkolne) lub w sekretariacie szkoły.

      Wypełnione dokumenty (wraz z niezbędnymi załącznikami) należy składać najpóźniej do 23 lutego 2024 r. w sekretariacie w godzinach pracy szkoły.

      Uwaga! Zdjęcie do legitymacji dla pierwszoklasisty należy dostarczyć w wersji elektronicznej na adres: sekretariat@spzoimrzezyno.pl  (plik podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka)

      Rodzice dzieci już uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w SPzOI deklarację kontynuacji mogą składać w dniach 29 stycznia- 9 lutego br. w godzinach pracy szkoły. Deklaracja będzie do pobrania u wychowaców od 15 stycznia.

      Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji (w tym załączników do wniosku) znajdują się w Zarządzeniu Burmistrza Trzebiatowa, dostępnym pod linkiem:

    • Gruba akcja w Tłusty Czwartek
     • Gruba akcja w Tłusty Czwartek

     • Dzięki uprzejmości Rady Rodziców, Tłusty Czwartek (8.02.) był w tym roku wyjątkowo słodki. Zgodnie z ustalonym harmonogramem, rozdaliśmy tego dnia ponad 150 pączków wszystkim uczniom szkoły podstawowej oraz naszym najmłodszym kolegom i koleżankom z oddziałów przedszkolnych. Jak wynika z przeprowadzonej przez nas korytarzowej sondy – wszystkim bardzo smakowało. Szkoda tylko, że Tłusty Czwartek wypada raz w roku…

      Samorząd Uczniowski

      PS. Od poniedziałku rusza w szkole poczta walentynkowa. Wszystkich uczniów, których dosięgła strzała Amora prosimy o pozostawianie liścików i kartek walentynkowych w kopertach ze wskazanym adresatem w skrzyneczce wystawionej w holu szkoły (pod tablicą SU).

      W najbliższy wtorek (13.02.) natomiast, w godzinach 16:00-19:00, Samorząd Uczniowski organizuje dyskotekę walentynkową! Wstęp darmowy, za okazaniem zgody rodzica (przynosimy NAJPÓŹNIEJ w dniu dyskoteki przed wejściem). Rodzicom przypominamy o wskazaniu na zgodach numeru kontaktowego i/lub osoby upoważnionej do odbioru dziecka.

      Opiekunowie Samorządu

    • BAL KARNAWAŁOWY
     • BAL KARNAWAŁOWY

     • W piątek, 9 lutego odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3. Udekorowany korytarz, wspaniałe stroje, konkursy i tańce w rytmie muzycznych hitów zagwarantowały uczniom wspaniałą zabawę i niezapomniane wrażenia. Było super :)

      Zespół edukacji wczesnoszkolnej

       

    • Dzień szalonej fryzury
     • Dzień szalonej fryzury

     • Dotarliśmy do półmetka! Dosłownie, połowa szkolnych wyzwań już za nami! Wraz z kończącym się jednak pierwszym półroczem pomyśleliśmy, że w tym okresie podsumowań i my jedno przygotujemy.

      Ten rok szkolny obfitował w wyzwania i niespodzianki. Udało nam się przygotować kilka ciekawych atrakcji (dzień bez plecaka!), sklepik z pysznościami, dyskotekę andrzejkową… Zdecydowanie się nie obijaliśmy! W piątek poprzedzający rozpoczęcie ferii zimowych zorganizowaliśmy w ramach „rankingu klas” – dzień szalonej fryzury! Musimy przyznać, że wasze zwariowane pomysły przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Było kolorowo, zakręcono, groteskowo! Innymi słowy – zabawnie i o to w tym wszystkim chodzi.

      Na drugie półrocze również przewidzieliśmy garść ciekawych przedsięwzięć, rozpoczynając od zaległego wieczoru filmowego. Z tego powodu prosimy, aby zapisywać propozycje filmów, które chcielibyście obejrzeć na liście w wyznaczonym miejscu samorządowej tablicy ogłoszeń.

      Z innych wiadomości, pragniemy poinformować, że od II półrocza szkolny radiowęzeł wznowi swoją działalność! W jego składzie są wciąż wolne miejsca, więc potencjalnych zainteresowanych odsyłamy do p. Adama Kamińskiego.

      Do zobaczenia na korytarzach!

      Samorząd Uczniowski

    • Nie(zwykła) matematyka
     • Nie(zwykła) matematyka

     • Kończący się pierwszy semestr jest doskonałym momentem na podsumowanie prowadzonych od września działań w ramach ogólnopolskiego projektu „Nie(zwykła) matematyka”. Uczniowie klas 4-8 pod okiem p. Beaty Świątek i p. Adama Kamińskiego, brali udział w wielu aktywnościach i zadaniach, mających na celu ukazanie wszechobecności królowej nauk w otaczającym nas świecie oraz przełamanie stereotypów, w których matematyka kojarzy się wyłącznie ze żmudnym liczeniem w zeszycie (choć to też ważna umiejętność!). Nasza młodzież zatem liczyła: rozwiązując stacje zadaniowe, wykorzystując aplikacje multimedialne, grając w gry logiczne i planszowe, rozwiązując rebusy i łamigłówki, a także pracując manualnie – przygotowując ogromną „pajęczynę” zdobiącą korytarz między klasami do matematyki, a tuż przed feriami przygotowując fantastyczne „geometryczne piłki”.

      My, matematycy wyczekujemy już pierwszych oznak wiosny, aby pójść krok dalej i szukać śladów królowej nauk również poza szkolnymi murami! Przy okazji doskonaląc warsztat fotograficzny chociażby. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt uczniom i mamy nadzieję, że w kolejnym półroczu równie chętnie będziecie brać udział w różnorodnych i ciekawych zadaniach projektu.

       

      Beata Świątek, Adam Kamiński
      nauczyciele matematyki

    • Bezpieczne ferie zimowe
     • Bezpieczne ferie zimowe

     • W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, dnia 12 stycznia 2024 r. odbył się apel profilaktyczny pt. “Bezpieczne ferie zimowe ”, podczas którego panowie Piotr Prętki i Tomasz Odebralski z Komisariatu Policji w Trzebiatowie oraz pan Aleksander Banaszak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie przedstawili uczniom wskazówki dotyczące bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych spędzanych zarówno w domu, na świeżym powietrzu jak i podczas zorganizowanych zimowisk czy rodzinnych wyjazdów. Panowie bardzo obrazowo zaprezentowali dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z uroków zimy. Poruszono również temat zagrożeń wynikających z nadużywania Internetu oraz nagabywania dzieci przez osoby obce. Powtórzono numery alarmowe oraz sytuacje wymagające interwencji.

      W drugiej części apelu wręczono nagrody uczestnikom konkursu plastycznego w kategorii klas I-III pt.: BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE. Dzieci wykazały się ogromną wyobraźnią, pomysłowością, zastosowały różnorodne techniki i materiały plastyczne. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem najlepszych prac, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki.  Gratulujemy zwycięzcom!

      I miejsce- Laskus Aleksandra, Górska Nina, Mączyńska Amelia

      II miejsce - Afelt Julia, Wojtkiewicz Milena, Bujalski Filip, Zielińska Antona, Zielińska Wiktoria

      III miejsce - Reszkowska Julia, Górska Klara

      Dziękujemy panom Piotrowi Prętkiemu i Tomaszowi Odebralskiemu z Komisariatu Policji w Trzebiatowie oraz panu Aleksandrowi Banaszak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie za poświęcony czas i przekazane przestrogi .

       Baw się i bądź bezpieczny!

                                                                                                                                                       Zespół profilaktyczny

    • Konkurs Wiedzy o Morzu
     • Konkurs Wiedzy o Morzu

     • Etap szkolny 4. Krajowego Konkursu Wiedzy o Morzu zorganizowanego przez ZMiGM oraz Fundację Pozytywne Pomorze odbył się 12 stycznia. W etapie szkolnym wzięli udział Antoni Krupa, Julia Kramarz, Lena Weremczuk, Amelia Mączyńska i Franciszek Krupa.  Do półfinałów, które odbędą się w Mielnie zakwalifikowali się Franciszek Krupa, Amelia Mączyńska, Antoni Krupa. Pomysłodawcą konkursu oraz autorem pytań jest dr Jarosław Kłodziński, radny miasta Gdyni.

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu.

       Zdjęcia zostały wykonane przy pomocy sprzętu z projektu Laboratoria Przyszłości.

                                                     Aldona Mączyńska

    • Sukcesy Wiktora – Teakwondo
     • Sukcesy Wiktora – Teakwondo

     • Uczeń klasy VII a Wiktor Walentynowicz również w tym roku rozwija swoją pasję – teakwondo.  Trenuje w klubie TKD w Dźwirzynie i osiąga sukcesy. 21 października 2023 roku  na zawodach w Szwecji w Goeteborgu zdobył złoty medal w walkach i brąz w układach formalnych. 9 grudnia 2023 zdobył pierwsze miejsce (złoty medal) w Nałęczowie na VII Mistrzostwach Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF.

      Życzymy dalszych sukcesów i czekamy na kolejne wyniki

      M. Konior

    • Podsumowanie IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”
     • Podsumowanie IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”

     • W październiku 2023 r. już po raz ósmy w Polsce i czwarty na świecie odbyło się wielkie międzynarodowe święto czytelnicze Przerwa na czytanie– bicie rekordu w czytaniu na przerwie, do którego podobnie jak w latach ubiegłych dołączyła również nasza szkoła.

      W tym roku do akcji zgłosiły się 2982 placówki - 2815 z Polski i 27 z innych państw, m.in. z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Litwy. Do akcji zgłosiły się też szkoły z Francji, Czech, Grecji, Niemiec i Włoch, z Maroka, Turcji i Norwegii.  Poza tym w akcji brały udział szkoły polskie z Danii, Belgii, Cypru, Szwajcarii, Ukrainy, Rosji, Holandii, Gruzji, Szwecji, Australii, Austrii, Hiszpanii, Kazachstanu, a nawet z Kanady.

      Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ chętni korzystali z książek nie tylko w formie papierowej, ale dzięki Legimi także w formie ebooków i synchrobooków. Powstawały kąciki tematyczne, odbywały się konkursy, zabawy, a strefy czytania nabrały swojego niepowtarzalnego charakteru dzięki np. dekoracji.

      Oficjalnie ogłaszamy, że w IV Międzynarodowej edycji Przerwy na czytanie w 2023 r. czytało 563 800 osób z Polski i świata! We wszystkich zaś 8 edycjach akcji wzięło udział prawie 2 MILIONY OSÓB, a dokładnie 1 826 384 osoby.

      Dziękujemy, że byliście częścią tego wydarzenia.

      Zespół ds. integracji

    • Detektywi w naszej szkole
     • Detektywi w naszej szkole

     • Od października do grudnia uczniowie klas I – III uczestniczyli w programie Szkolny Detektyw. W czasie spotkań ciężko pracowali nad zdobywaniem nowych umiejętności: poszukiwania, rozpoznawania i nazywania emocji. Nauczyli się jak reagować na złość swoją i innych, co zrobić kiedy przyjaciel jest smutny i jak cieszyć się z drobnych rzeczy. Wiedzą już, że szczery uśmiech pomaga w rozwiązywaniu trudności, a okazywanie emocji pozwala ten uśmiech wyzwolić i zadać o siebie.

      Wszyscy zdobyli licencję Szkolnego Detektywa. Jeśli jest Ci smutno albo wręcz przeciwnie – chcesz podzielić się wesołą przygodą – mów śmiało, zawsze znajdą czas i zrozumienie dla Ciebie.

      Anna Prętka

    • Złoty medal
     • Złoty medal

     • Maria Bandrowska uczęszcza do szkoły TAEKWON-DO HWARANG. Podczas Mistrzostw Ogólnopolskich Organizacji Taekwon-do ITF wywalczyła złoty medal w technikach specjalnych.  

      Gratulujemy osiągniętego zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.  

                                                                                        Aldona Mączyńska 

     • Ferie zimowe 2024

     • Zgody na udział w wycieczkach organizowanych w ramach ferii zimowych 2024 są do pobrania w sekretariacie szkoły. Zapraszamy!

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   • (91)3866273 (91)3866254
   • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych