• Basen
     • Basen

     • Dnia 10 października 2022 r. uczniowie klasy II ai po raz pierwszy wybrali się na zajęcia rekreacyjne do Aquaparku Zalewski. 

      Po przypomnieniu zasad obowiązujących na basenie, pod bacznym okiem ratowników i nauczycieli, dzieci korzystały z wodnego placu zabaw, dzikiej rzeki, ciepłej fosy, toru przeszkód i jacuzzi. Chwila relaksu, pokonanie strachu przed wodą, sprawdzenie swoich umiejętności i świetna zabawa - tak można podsumować ten dzień. Do szkoły wszyscy wrócili w doskonałych nastrojach, z niecierpliwością oczekując kolejnych zajęć w aquaparku.    

      Dziękujemy Panu Januszowi Zalewskiemu za zapewnienie nam takich atrakcji.   

      Uczniowie klasy II ai, A.Graczyk, S.Bemsz-Mickiewicz

    • Klasa II ai na poligonie …
     • Klasa II ai na poligonie …

     •  Już po raz drugi, dzięki uprzejmości Państwa Ewy i Dariusza Zielińskich, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym naszej klasy, na terenie Poligonu Kajtur w Chełmie Gryfickim. 

      Zaopatrzeni w kurtki przeciwdeszczowe, zapał i dobre humory, stawiliśmy się na miejscu zbiórki. Strzał z działa był sygnałem do rozpoczęcia wspólnej przygody. Drużyny złożone z dzieci i rodziców, przystąpiły do wykonywania kolejnych zadań i zdobywania cennych punktów. Zawodnicy dzielnie czołgali się, wspinali, przechodzili po linie, szukali skarbów i pływali na tratwach. Na koniec spotkania zregenerowaliśmy siły pieczoną kiełbasą i ziemniakami oraz pysznymi babeczkami przygotowanymi przez rodziców. 

      Mimo mało sprzyjającej pogody bawiliśmy się wspaniale - bo najważniejsze to spędzać czas w miłym towarzystwie!

       Anna Graczyk, Sandra Bemsz-Mickiewicz

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • 14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Jest to to wyjątkowy dzień wszystkich pracowników oświaty: nauczycieli, psychologów, pielęgniarek szkolnych, osób sprzątających czy woźnych. To doskonała okazja, żeby podziękować im za wysiłek, który codziennie wkładają w swoją pracę. Z tej okazji w oddziałach przedszkolnych odbyła się uroczysta akademia. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych przygotowały program artystyczny wyrażając w ten sposób podziękowanie za gorące serce, zaangażowanie, siłę, uśmiech i cierpliwość, która na co dzień jest widoczna w ich pracy.

    • Spójrz inaczej
     • Spójrz inaczej

     • 7 października 2022 r. uczniowie klas IV, V i VI naszej szkoły wzięli udział w warsztatach profilaktycznych podczas których realizowany był program wychowawczo – profilaktyczny „Spójrz inaczej”. Celem Programu jest kształtowanie osobowości dzieci i rozwijanie ich umiejętności radzenia sobie z różnymi trudnymi sytuacjami i problemami, mogącymi w przyszłości powodować sięganie po alkohol, narkotyki i inne szkodliwe dla zdrowia substancje. Obejmuje on rozwijanie pozytywnego obrazu siebie, rozumienie i wyrażanie uczuć, umiejętności konstruktywnego funkcjonowania w grupie i kontaktowania się z innymi, podejmowania decyzji, w tym decyzji zdrowotnych i odpowiedzialności za własne zdrowie, radzenia sobie ze złością, odrzuceniem, wstydem, dokuczaniem. Program realizowany był dzięki wsparciu finansowemu z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

      Zespół profilaktyczno - wychowawczy

    • Filip Korzeniowski na Dolnym Śląsku
     • Filip Korzeniowski na Dolnym Śląsku

     • 24 i 25 września 2022r. Filip ponownie pokonał rywali w Mistrzostwach Polski Cross Country 2022.

      Runda IX i X tych Mistrzostw odbyła się tym razem w Ziębicach (miasteczko średniowieczne na Przedgórzu Sudeckim, k/Ząbkowic, bogate w atrakcje turystyczne). Miejsce zawodów pod względem uksztaltowania terenu – pagóry i górki – było bogate w liczne zakręty. Filip sobie z nimi poradził – mówi, że lubi taki teren.

      Filip – gratulujemy!

      Wychowawca, W. Matiaszowska

    • UWAGA! AKCJA CZYTELNICZA „PRZERWA NA CZYTANIE”
     • UWAGA! AKCJA CZYTELNICZA „PRZERWA NA CZYTANIE”

     • „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Idąc za słowami Wisławy Szymborskiej po raz kolejny zgłosiliśmy szkołę do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

      Akcja polega na zaangażowaniu jak największej liczby uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi, którzy 28 października chwycą wybraną przez siebie książkę i oddadzą się czytaniu. Zapraszamy również rodziców i rodzeństwo naszych uczniów do wspólnego czytania.

      Zaangażowane  klasy, pracowników oraz czytające rodziny prosimy o udokumentowanie wydarzenia zdjęciami i krótkim opisem (zdjęcia przesyłamy do wychowawcy lub koordynatora).

      Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Udowodnijmy, że czytać można zawsze i wszędzie.

      Do zobaczenia z książką 28 października.

                         Dorota Czyż- koordynator akcji

    • 14 października
     • 14 października

     • Informuję, że dnia 14.10.2022 r. (piątek) jest dniem dyrektorskim. 

      Małgorzata Skoneczna- dyrektor szkoły

    • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE
     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

     • Od wielu już lat, na początku października, uczniowie naszej szkoły szczególnie mocno zajmują się utrwalaniem tabliczki mnożenia. Nie bez powodu – to właśnie wtedy obchodzony jest na świecie Dzień Tabliczki Mnożenia. Co roku wygląda on nieco inaczej. Tym razem uczniowie utrwalali trudniejsze działania za pomocą humorystycznych wierszyków, łamali szyfry dotyczące tabliczki mnożenia na lekcjach matematyki, a na końcu stanęli do rozgrywek miedzyklasowych. Były konkursy w tabliczce mnożenia na czas, tabliczce mnożenia na skakance, oraz wyścigi z układaniu prawidłowych wyników z wykorzystaniem kart Grabowskiego. Najlepsza okazała się klasa VI a. GratulujemyJ

      Beata Świątek

    • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY – spotkanie profilaktyczne
     • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY – spotkanie profilaktyczne

     • 4 października 2022 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie profilaktyczne uczniów klas I-VIII z Panią Agnieszką Podgórską z KPP w Gryficach. Rozmawiano o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Młodsze dzieci przypomniały sobie zasady obowiązujące w ruchu drogowym, odpowiadały na pytania dotyczących bezpieczeństwa na drodze, w szkole i podczas zabaw. Funkcjonariuszka podkreśliła ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać, przekazała informacje o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia oraz jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi.

      Starsi uczniowie zostali zapoznani ze zmianami w przepisach ruchu drogowego dotyczących korzystania z rowerów i hulajnóg elektrycznych, poznali pojęcie demoralizacji oraz rodzaje środków wychowawczych stosowanych wobec nieletnich. Oprócz tego poruszona została tematyka dotycząca cyberprzemocy oraz uzależnień. Przedstawicielka policji stanowczo przestrzegła młodzież przed używaniem środków odurzających.

      To była bardzo pouczająca wizyta. Dziękujemy Pani Agnieszce Podgórskiej z KPP w Gryficach za poświęcony nam czas i zaangażowanie.

      Zespół profilaktyczny

    • DZIEŃ JABŁKA W PRZEDSZKOLU
     • DZIEŃ JABŁKA W PRZEDSZKOLU

     • Dnia 28.09.2022r. Dzieci z oddziałów przedszkolnych w Naszej szkole świętowały Dzień Jabłka. Podczas wspólnej zabawy przedszkolaki zdobywały wiadomości o różnych potrawach, przetworach z jabłek oraz poszerzały wiedzę na temat ich walorów zdrowotnych i odżywczych. Celem naszych zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin.

      Wspólnie określaliśmy kształt, kolor jabłek a także mogliśmy spróbować soku jabłkowego, chipsów jabłkowych, świeżych jabłek i musu jabłkowego. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości. Dzieci ćwiczyły również sprawność manualną, wykonując ciekawe prace plastyczne. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach wszyscy otrzymali dyplomy oraz jabłka. Mamy nadzieję, że taki „Jabłkowy dzień” w przedszkolu: zabawy, zajęcia, pogadanki, zachęcą dzieci do sięgania po owoce i posłużą promocji zdrowego stylu życia.

      Marlena Ścisłowicz, Danuta Miętka, Anna Głębikowska, Agata Borowa - Pasiecznik, Oliwia Brewczak.

     • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

     • W dniu 4 października 2022roku odbyło się spotkanie z Panią Policjant z Komisariatu Policji w Gryficach dla dzieci z Oddziałów Przedszkolnych oraz klasy pierwszej. Podczas pogadanki dzieci poznały i utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przechodzenia przez jezdnię z wykorzystaniem sygnalizacji lub samych pasów. Pani Policjant zwróciła dzieciom uwagę na konieczność noszenia odblasków, a także na obowiązek jeżdżenia przez nich w specjalnych fotelikach oraz obowiązkowym zapinaniu pasów w samochodzie. 

      Dziękujemy za wspaniałe spotkanie, które wzbudziło w dzieciach zaufanie do osoby Policjanta.
       

      Agata Borowa- Pasiecznik, Danuta Miętka, Marlena Ścisłowicz, Oliwia Brewczak, Anna Przeździecka

     • Wizyta w 36.Dywizjonie Rakietowym OP w Mrzeżynie

     • Dnia 30 września 2022 r. grupa SOWY (6-latki) oraz grupa PSZCZÓŁKI (5-latki) z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej z OI uczestniczyła w uroczystych obchodach 11. rocznicy powstania 36 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Mrzeżynie.

      Na placu apelowym dzieci z grupy SOWY zaprezentowały wiersz "Gdy żołnierze idą" Marii Terlikowskiej oraz wiersz „Polski żołnierz” Hanny Ożogowskiej.

      W trakcie wizyty przedszkolaki miały okazję odwiedzić namiot przygotowany przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Nałęcz z Trzebiatowa, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

      Miłym punktem wizyty był poczęstunek - grochówka wojskowa z żołnierskiego kotła.  

      Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Będziemy mile wspominać ten pobyt, a niektórzy już zadeklarowali, że zostaną żołnierzami.

      Danuta Miętka, Anna Głębikowska, Marlena Ścisłowicz

    • Nasi uczniowie nagrodzeni!
     • Nasi uczniowie nagrodzeni!

     • ROZSTRZYGNIĘCIE

      KONKURSU
      NA REPORTAŻ FILMOWY

      „REPORTERSKA PRZYGODA MOJEJ KLASY OKIEM KAMERY”

      Celem konkursu było minimalizowanie zaburzeń związanych z uzależnieniami behawioralnymi. Uczestnikami byli uczniowie klas II-IV szkół podstawowych, wychowawcy i nauczyciele.     

      Powołana Komisja Konkursowa w składzie :
      Iwona Frączekm – Kierownik OPS,
      Magdalena Michniewicz – Pełnomocnik Burmistrz ds. Profilaktyki 
      Urszula Obertaniec – przedstawiciel GKRPA
      Stanisława Wierzbicka – przedstawiciel Zespołu Interdyscyplinarnego
      Piotr Prętki – przedstawiciel Policji
      wyłoniła zwycięzców konkursu :

      • Pierwsze miejsce ex aequo zajęli uczniowie :
       - klasy IIIa ze SP NR 1 Z Oddziałami Integracyjnymi w Trzebiatowie
       za film „Szkolne życie” , wychowawca Katarzyna Sańda
       - klasa IIa ze SP z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie 
         za film „Migawki z życia klasy IIa”, wychowawca Anna Graczyk
      • Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy III ze SP z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie
       za film „W poszukiwaniu Mandragory”, wychowawca Dorota Filipowicz.

      Zwycięscy konkursu otrzymają nagrodę w formie wspólnej wycieczki do :

      Uczniowie, którzy zajęli drugie miejsce otrzymają bon na wspólne, integracyjne  wyjście  do pizzerii.

             Organizatorzy konkursu : Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebiatowie dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i przesłanie swoich prac.
              Koszt nagród konkursowych pokrywany jest ze środków finansowych z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
       

       

    • Dzień w piżamie
     • Dzień w piżamie

     • Pandemia pokazała nam różne oblicza i wyzwania, z jakimi muszą mierzyć się uczniowie polskich szkół. Obniżony nastrój, niższa motywacja, trudności z koncentracją – to tylko niektóre spośród skutków długotrwałej izolacji. Nauczeni tymi doświadczeniami postanowiliśmy połączyć siły z fundacją „Gdy Liczy Się Czas” i zorganizować w naszej szkole „Dzień w piżamie”. Ten nietypowy dzień okolicznościowy, który przypadł na piątek (23.09.), miał zwrócić naszą uwagę na trudności i warunki, z którymi mierzą się młodzi pacjenci oddziałów onkologicznych. Dzieci i młodzież, która na co dzień doświadcza tego, co my przez krótki okres ubiegłorocznej kwarantanny.

      Akcja miała dwa cele. Po pierwsze – zabawa. W imieniu Oddziałów Przedszkolnych oraz Samorządu Uczniowskiego zachęcaliśmy uczniów, aby tego dnia przynosili ze sobą lub przychodzili w piżamach, a także brali w nich udział w szkolnych aktywnościach (pracy na lekcji, spędzali w nich przerwy). Po drugie – zbiórka charytatywna. Wyznaczeni przez nas wolontariusze przez cały dzień poruszali się wraz ze zbiórkowymi puszkami po szkole, zachęcając do dokonywania wpłat. Dzięki temu, naszej szkole udało się zebrać niemałą sumę 856 zł 36 gr (491,28 przez oddziały przedszkolne, 365,08 przez szkołę podstawową), która została przelana na konto fundacji!

      Wszystkim biorącym udział w akcji oraz dokonującym wpłat serdecznie dziękujemy!

       

      Koordynatorzy Akcji: Agata Borowa-Pasiecznik, Adam Kamiński

    • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY ,,Z KULTURĄ MI DO TWARZY”
     • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY ,,Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

     • Uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami przystąpili do III edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. "Z kulturą mi do twarzy".

      Projekt ten jest realizowany w oparciu o aktualną podstawę programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023.

      Głównym celem zadań będzie wprowadzenie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, patriotyzmu, szacunku do tradycji, wskazywanie wzorów postępowania i budowanie relacji społecznych sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia. Wspólnie będziemy dążyć do formowania poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.

      Koordynator: Sandra Bemsz- Mickiewicz

    • Dzień Jabłka
     • Dzień Jabłka

     • W ramach realizacji programu Szkoły Promującej Zdrowie, 28 września świętowaliśmy Światowy Dzień Jabłka. Tego dnia, w holu szkoły ustawione zostały kosze i skrzynki wypełnione smacznymi i dorodnymi jabłkami, którymi wszyscy mogli się częstować. W czasie zajęć odbyły się: pogadanki na temat wartości odżywczych jabłek, zabawy sensoryczne angażujące zmysły czyli rozpoznawanie kształtu, zapachu i smaku tych owoców, opis jabłka, rozwiązywanie zagadek oraz krzyżówek. Ponadto, uczniowie klasy drugiej przygotowali zdrowe surówki z jabłek, a trzecioklasiści przepyszne racuchy, których zapach długo unosił się po całej szkole. Akcja miała na celu zachęcanie uczniów do spożywania jabłek jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.

      To był naprawdę ,,smaczny” dzień :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

      Zespół ds. Promocji Zdrowia

    • Wybory do Samorządu Uczniowskiego
     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • Z uwagi na podjęte w ubiegłym roku szkolnym długoterminowe działania opiekunowie SU podjęli decyzję o zorganizowaniu wyborów uzupełniających do Samorządu. W piątek (16 września) uczniowie klas 4-8 i nauczyciele przystąpili do głosowania na przedstawicieli, którzy ich zdaniem najlepiej będą reprezentować ich interesy oraz wspomogą dotychczasową przewodniczącą SU – Maję Kowalską w dalszej realizacji zadań. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała szkolna komisja wyborcza złożona z uczennic klas ósmych, przygotowana do tego zadania przez p. Ewę Idzi.

      Po burzliwych wyborach i dosłownej walki o każdy cenny głos ogłasza się, że przedstawicielkami Samorządu Uczniowskiego w roku 2022/2023 zostały: Natasza Borowik (6a) oraz Laura Piętak (4a)!

      W miniony piątek natomiast (23 września) nastąpiło oficjalne rozpoczęcie pracy przez nowe członkinie Rady Samorządu Uczniowskiego. Dziewczęta wspólnie z opiekunami opracowały plan pracy na kolejny (bieżący) rok szkolny, zakładający kontynuację podjętych wcześniej działań, nowe propozycje oraz podjęły pierwsze decyzje dotyczące opinii o dniach wolnych czy ponowieniu konkursu na „Najlepszą klasę…”. Plan pracy Samorządu (zakładający przewidziane przez nas atrakcje) powinien być już dostępny w zakładce „Samorząd Uczniowski” – zachęcamy do przejrzenia go. Być może wy, drodzy uczniowie, również będziecie mieć ciekawe pomysły, jak uatrakcyjnić wszystkim czas spędzony w szkole? Wszak wszyscy uczniowie tworzą Samorząd. Zachęcamy do zgłaszania waszych pomysłów poprzez wasze przedstawicielki.

      Dalsze ogłoszenia wkrótce. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyborów.
       

      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

    • Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu
     • Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu

     • 21 września to w naszej szkole radosny dzień. Obchodzony jest wtedy Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu. Każdego roku uczniowie z nauczycielami ubrani na żółto i niebiesko wychodzili na pochód ulicami Mrzeżyna z balonami, transparentami i plakatami  przedstawiającymi Order Uśmiechu. W tym roku uczczono ten dzień nieco inaczej. W salach zagościły cytryny , które dzieci masowały i wyciskały aby uzyskać pyszny i zdrowy sok. Sok cytrynowy bowiem piją Kawalerowie Orderu Uśmiechu. „Każdy chce być Kawalerem i orderem okryć pierś, sławić imię naszej szkoły zanieść w świat radosną wieść” (…) Takie słowa zawiera hymn naszej szkoły więc każde dziecko tego dnia wypiło trochę soku z cytryny i musiało tak jak Kawalerowie uśmiechnąć się do zdjęcia. Zapraszamy do galerii.

      Zespół do spraw promocji

    • Dni dyrektorskie 2022/2023
     • Dni dyrektorskie 2022/2023

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie informuje, że dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023 będą:

      1. 14 października 2022 r.- piątek, DEN
      2. 31 października 2022 r.- poniedziałek przez świętem Wszystkich Świętych
      3. 2 maja 2023 r.- wtorek przed świętem 3 Maja
      4. 23, 24, 25 maja 2023 r. – wtorek, środa i czwartek- dni egzaminu ósmoklasisty (z wyłączeniem uczniów klas VIII)
      5. 9 czerwca 2023 r.- piątek po święcie Bożego Ciała.

      W wyżej wymienione dni będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na prośbę rodziców.

    • Ogólnopolski DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA w oddziałach przedszkolnych
     • Ogólnopolski DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA w oddziałach przedszkolnych

     • 20 września - to ważna data dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem zgodnie z uchwałą przyjętą przez Sejm RP, ten dzień został ustanowiony Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz popularyzować wychowanie przedszkolne.

      Z okazji swojego święta przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych w Naszej Szkole wzięły udział w Ogólnopolskiej akcji organizowanej przed Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie pt. "DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA TO WAŻNE ŚWIĘTO, UCZCIJMY JE RAZEM TAŃCEM I PIOSENKĄ". Akcja polegała na odśpiewaniu piosenki oraz wykonanie układu tanecznego zaproponowanego przez organizatora.  W tym dniu nie zabrakło również zabaw i słodkiego poczęstunku. Uroczystości tego dnia zakończono rozdaniem drobnych upominków i pamiątkowych dyplomów.

      Danuta Miętka, Anna Kamińska, Agata Borowa-Pasiecznik, Oliwia Brewczak, Marlena Ścisłowicz

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   • (91)3866273 (91)3866254
   • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych