• Ciekawe doświadczenia chemiczne
     • Ciekawe doświadczenia chemiczne

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rewelacyjnej lekcji doświadczalnej. Celem tych zajęć było pokazanie zjawisk i procesów chemicznych i fizycznych, z którymi tak na naprawdę mamy do czynienia na co dzień. Często jednak nie zastanawiamy się nad tym, dlaczego i jak to się dzieje. Dzisiaj uczniowie mieli możliwość aktywnego uczestnictwa i asystowania w doświadczeniach. Było dużo dobrej zabawy. Nie każdy jednak okazał się odważny, były chwile strachu i zwątpienia. Oczywiście wszystkie doświadczenia były bezpieczne, więc tak naprawdę skończyło się na świetnej zabawie, czego dowodem są poniższe zdjęcia. Mam nadzieję, że dzisiejsze zajęcia udowodniły, że chemia i fizyka są naprawdę ciekawe.

                                                                                                                    Agata Sperczyńska

       

    • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

     • Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.

      Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.

      Dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać.  Do apelu o prawach dziecka, który odbył się 22 listopada nasi uczniowie przygotowywali się od dawna.  Zapraszamy do obejrzenia prezentacji pt.: Prawa dziecka oczami dzieci.

      https://docs.google.com/presentation/d/1MX2ODwkSHBBGx661AbYBs4pFx06NM-E6TYTH5qYE3eM/edit?usp=sharing

      D. Czyż, D. Filipowicz

    • Bezpieczeństwo najmłodszych
     • Bezpieczeństwo najmłodszych

     • W ramach lokalnej akcji „Bezpieczeństwo najmłodszych” przedstawiciele Policji i Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebiatowie odwiedzili nasze przedszkole.

      Nasi goście sprawili dzieciom ogromną niespodziankę obdarowując każdego kamizelką odblaskową oraz zawieszką do kurteczki. Radość i zadowolenie dzieci było ogromne! Panowie policjanci rozmawiali także z dziećmi o tym, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas spacerów, gdy robi się ciemno. Przypomnieli również podstawowe zasady poruszania się po drogach. Teraz będziemy bardzo widoczni oraz bezpieczni spacerując w pobliżu naszego przedszkola. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie. 

      J. Kamińska, D. Miętka, A. Borowa -Pasiecznik, A. Kamińska, O. Brewczak.

       

    • "Kasztanobranie 2021"
     • "Kasztanobranie 2021"

     • 24 listopada 2021 r. w oddziały przedszkolne zakończyły akcję "Kasztanobranie 2021". Celem akcji było promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, kształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody. Przedszkolaki wraz z rodzicami bardzo mocno zaangażowały się w wyżej wymienione przedsięwzięcie. Łącznie dzieci zebrały 603 kg kasztanów i 10 kg żołędzi, które przekazaliśmy Kołu Łowieckiemu "Łabędź" w Mrzeżynie z przeznaczeniem na pokarm dla zwierząt leśnych w okresie zimowym. Wszystkie dzieci, które dzielnie włączyły się do akcji otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

       Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie się i udział w akcji.

      (Danuta Miętka, Jolanta Kamińska, Anna Kamińska, Agata Borowa Pasiecznik, Oliwia Brewczak)

    • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
     • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • Maseczki zasłaniają uśmiech, a bezpieczna odległość nie ułatwia wymiany pozdrowień, życzliwych gestów i spontanicznych rozmów z kolegami, nauczycielami, czy osobami spotkanymi w sklepie. Na szczęście, gdy się uśmiechamy, widać to również w oczach.

      Uśmiechajmy się! Bądźmy życzliwi! Życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty, które świadczą o dobrych emocjach, jak choćby pamięć o przyjaciołach, troska o siebie i innych.

      Na terenie naszej szkoły uśmiech rozprzestrzenia się bez przeszkód - trwają konkursy na najbardziej życzliwego ucznia, życzliwą klasę. Dzieci przygotowują wesołe laurki, przekazują sobie karteczki z miłym słowem. Powstały plakaty z hasłem:

      Dobre słowo podaj dalej- tydzień dobrych uczynków, miłego słowa i pozytywnych emocji.

      Życzliwość się „opłaca".

      Uśmiechnięci są szczęśliwsi i żyją dłużej. Badania potwierdzają, że uśmiech trwający co najmniej 15 sekund przynosi takie korzyści zdrowotne jak intensywne ćwiczenia fizyczne.

      Śmiejmy się dla zdrowia i kondycji fizycznej.

                                                                                                                                 D. Czyż, D. Filipowicz

    • Europejski Dzień Zdrowego Śniadania
     • Europejski Dzień Zdrowego Śniadania

     • 8 listopada to "Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania". Tego dnia nasze przedszkolaki obchodziły "Dzień Zdrowego Śniadania". Już od rana, po przeanalizowaniu wielu produktów i wybraniu tych zdrowych dzieci z zapałem przystąpiły do pracy. Miały one za zadanie układanie i komponowanie kanapek, tak aby śniadanie było nie tylko zdrowe, ale również smaczne i estetyczne. Samodzielnie zrobione śniadanie wszystkim bardzo smakowało. To było ciekawe doświadczenie i świetna zabawa dla dzieci, dzięki której najmłodsi nauczą się jak ważne jest w diecie każdego człowieka codzienne, zdrowe śniadanie. Jesteśmy bogatsi o kolejną dawkę wiedzy, realizując program "Szkoły Promującej Zdrowie".

      Jolanta Kamińska, Agata Borowa Pasiecznik, Danuta Miętka, Anna Kamińska, Oliwia Brewczak.

       

    • Szkoła i Oddziały Przedszkolne Promujące Zdrowie
     • Szkoła i Oddziały Przedszkolne Promujące Zdrowie

     • Projekt „Szkoły Promującej Zdrowie” realizujemy u nas już trzeci rok. W dniu 18 listopada 2021 roku w Goleniowie odbędzie się uroczyste wręczenie Wojewódzkich Certyfikatów SzPZ przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Wojewódzkiego Koordynatora Szkół Promujących Zdrowie. Nasza szkoła również otrzyma taki certyfikat. We wrześniu podęliśmy decyzję o kontynuacji realizacji zadań w ramach projektu na etapie krajowym, aby za trzy lata podjąć starania o przyznanie Krajowego Certyfikatu Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. W związku z tym w październiku rozpoczęliśmy w szkole cykl spotkań z dietetykiem. Odbyły się trzy spotkania dla uczniów klas VII – VIII, IV – VI oraz I – III. Nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi również uczestniczyli w zajęciach. Dla dorosłych przeprowadzono konsultacje indywidualne z dietetykiem oraz zajęcia grupowe. Ponadto uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców postanowili świętować w dniu 8 listopada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 2021. Dzieci przygotowywały smaczne sałatki warzywno – owocowe, przygotowały piękną wystawę „Jesiennych skarbów”.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

                                                                                                                                        Zespół Promocji Zdrowia

    • Święto Nieodległości
     • Święto Nieodległości

     •  

      Niepodległość to bezcenna wartość i powinniśmy o nią dbać. Takie przesłanie wybrzmiało na uroczystym apelu upamiętniającym 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Najważniejsze wydarzenia z historii naszej ojczyzny przypomnieli uczniowie klasy VIa. Zostały one zobrazowane tańcem zaprezentowanym przez uczniów klasy IIIa, zaś pieśni patriotyczne wykonali uczniowie koła muzycznego. Całość zyskał uznanie odbiorców i pozwoliła godnie uczcić Święto Odzyskania Niepodległości.

      Sandra Bemsz - Mickiewicz

    • WIKTOR WCIĄŻ W FORMIE
     • WIKTOR WCIĄŻ W FORMIE

     • Kolejne dobre informacje otrzymaliśmy od ucznia naszej szkoły. Kolejne zawody i kolejne zwycięstwa. Tym razem Wiktor uczestniczył w międzynarodowym turnieju karate olimpijskiego Bushi-Do Cup w Bydgoszczy, podczas którego zdobył złoty medal w kategorii kumite młodzików +50kg oraz dwa brązowe medale w wyższych kategoriach, gdzie rywalizował ze starszymi i większymi przeciwnikami.

      GRATULUJEMY!

    • BohaterOn w naszej szkole
     • BohaterOn w naszej szkole

     • BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca     na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

         Nasi uczniowie kolejny raz włączyli się w tę akcję promującą patriotyczne postawy i tożsamość narodową. Chcemy pamiętać o historii naszego kraju i bohaterach – Powstańcach Warszawskich. W  ramach akcji uczniowie naszej szkoły zapoznali się  z oficjalną stroną projektu „BohaterON”, poznali żyjących  uczestników Powstania Warszawskiego. Przeprowadziliśmy zajęcia przedstawiające losy uczestników Powstania Warszawskiego. Następnie uczniowie samodzielnie zredagowali kartki pocztowe do żyjących Powstańców Warszawskich.

      Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

    • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
     • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

     • 8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji zaprosiliśmy panią dietetyk - Iwonę Zasadę, która przeprowadziła dla uczniów klas I-III warsztaty na temat zdrowego odżywiania. Pani dietetyk omówiła piramidę zdrowego żywienia oraz zwróciła uwagę, aby dieta była zbilansowana i bogata we wszystkie składniki odżywcze niezbędne do utrzymania dobrej kondycji. Zaznaczyła, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie, które daje nam siłę na pierwsze godziny lekcyjne oraz omówiła najczęściej popełniane błędy żywieniowe. Następnie dzieci pod kierunkiem p. Iwony  samodzielnie komponowały zbilansowany posiłek z przyniesionych przez siebie produktów. Tak powstały kolorowe, pyszne i zdrowe sałatki owocowo- warzywne. Zapach warzyw i owoców jeszcze długo unosił się na szkolnym korytarzu, a uśmiechnięte buzie dzieci tylko potwierdzały, że był to świetny dzień.  

      Sandra Bemsz-Mickiewicz

    • Taniec orłów
     • Taniec orłów

     • Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie Szkoły Podstawowej w Mrzeżynie uczcili je tańcem i piosenką. Klasa IIIa wykonała "Taniec orłów", a Paulina Wojarska, uczennica klasy VIIb, zagrała na pianinie nasz hymn.  Zapraszamy do obejrzenia filmików.

      https://liblink.pl/z0DmxGpgQ6

      Renata Jankowska, Sandra Bemsz- Mickiewicz

     • DZIEŃ PAPIESKI

     • Każdego roku w październiku przybliżamy sobie postać jednego z patronów naszej Szkoły, Kawalera Orderu Uśmiechu, a zarazem wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie młodszych klas przygotowali w szkolnej czytelni wystawę prac plastycznych – portretów polskiego Papieża.

      ks. Sławomir Lichodziejewski

    • II międzynarodowa edycja „Przerwy na czytanie”
     • II międzynarodowa edycja „Przerwy na czytanie”

     • W październiku uczniowie naszej szkoły po raz drugi przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska szkolnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. 

      Dlaczego warto czytać książki?

      Czytanie książek daje wiele korzyści. Relaksuje, poszerza wiedzę, daje poczucie dobrze wykorzystanego i mile spędzonego czasu. Czytanie poprawia pamięć, uwalania od stresu i uspokaja. Kształtuje charakter. Książki to kopalnie wiedzy i wszelakiej mądrości, dlatego warto z nimi obcować jak najczęściej. 

      https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vQb6ibWK1JMQ05ERswVA__AMS2WlxyzDV_WSql2KEWLAuEWAakhs2l--ykK0xm-Ke24Cv8goXsAJ4eD/pub?start=true&loop=false&delayms=3000

      D. Czyż, S. Bemsz-Mickiewicz, N. Obuchowicz, A. Socha

       

    • Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą
     • Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą

     • Wszystkich Świętych, to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.

      W przeddzień tej uroczystości w naszej szkole odbył się apel z przesłaniem ks. J. Twardowskiego  „śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”.  Uczniowie klas I-III wprowadzili obecnych w nastrój refleksji i zadumy nad przemijalnością ludzkiego życia. Wspominano nauczycieli, przyjaciół, którzy wpisali się w nasze szkolne środowisko, a którzy odeszli w ostatnich latach.

      Po apelu uczniowie, pod opieką swoich wychowawców udali się pod mrzeżyńskie pomniki, aby wspomnieć bliskich i otoczyć ich swoją pamięcią i modlitwą.

      D. Czyż, ks.. S. Lichodziejewski

    • SZKOŁA PAMIĘTA
     • SZKOŁA PAMIĘTA

     • Już po raz  kolejny  uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebą pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy związani są z historią naszego regionu.  Uczniowie klasy VIII a zapalili znicze pod Pomnikiem Zaślubin z Morzem oraz Pomnikiem upamiętniającym Tych, którzy nie powrócili z morza.

      Odwiedzanie miejsc Pamięci Narodowej jest stałym elementem wychowawczym w naszej szkole. W rozwijaniu i kształtowaniu postaw patriotyzmu ogromną rolę spełniają przeżycia i doświadczenia z okresu dzieciństwa, dlatego w tych dniach zawsze wspominamy zmarłych, zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy na stałe zapisali się na kartach naszej historii tej narodowej i tej lokalnej.

      Ewa Idzi

    • DZIEŃ W DRESIE
     • DZIEŃ W DRESIE

     • W natłoku klasówek, kartkówek i prac domowych łatwo zapomnieć, że szkoła to nie tylko miejsce wytężonej pracy, ale i wspólnej zabawy. W tym celu, w naszym planie działań uwzględniliśmy mnóstwo zabawnych „świąt”. Pierwszym z nich był „Dzień w dresie”, który przypadł na czwartek (28.10.). W ramach zabawy, nasze koleżanki oraz koledzy mieli za zadanie przyjść tego dnia do szkoły w długim, sportowym dresie, za co zostaną nagrodzeni punktami do rankingu na „Najlepszą klasę”.

      Najwyższą frekwencję w naszej zabawie osiągnęły klasy: 7b (67%), 4a (58%) oraz 5a (54%). Zwycięzcom gratulujemy, pozostałym życzymy powodzenia i wytrwałości przy kolejnej akcji (już w listopadzie!)

      Samorząd Uczniowski

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
    • (91)3866273 (91)3866254
    • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych