Podsumowanie V edycji Szkoły bez przemocy

Po V  -„ Rodzice są z nami”.

Takie właśnie hasło towarzyszy V edycji „Szkoły bez Przemocy”. Jego zadaniem jest aktywizowanie dorosłych w prace z młodzieżą i dla młodzieży. Rodzicom, nauczycielom i wszystkim zaangażowanym dorosłym  hasło to  bardzo się spodobało i spowodowało lawinę pomysłów, z których nasza młodzież chętnie korzysta.
6 czerwca obchodziliśmy Dzień Szkoły bez Przemocy. Uczniowie naszej szkoły chętnie w nim uczestniczyli, gdyż mają większą możliwość pokazania swojego zaangażowania w minimalizowanie agresji i jej skutków. Wspólnie przeszliśmy w wesołym korowodzie ulicami naszego małego miasteczka, wręczając przechodniom, kuracjuszom, uczestnikom „zielonych szkół” i osobom wspierającym prace szkoły symboliczną „ gałązkę oliwną”. Chcieliśmy w ten sposób zasygnalizować jak ważna jest dla nas przyjaźń i pozytywne nastawienie do świata i jak jesteśmy zaangażowani w budowanie właściwych relacji z drugim człowiekiem.
W przyszłym roku również będziemy obchodzić to święto.

Zobaczcie kilka zdjęć  z tego miłego dnia w Albumie fotograficznym.

Samych Serdeczności
 Anna Prętka