DZIEŃ ZMIAN

W dniu 27 czerwca 2013 r. Szkoła Podstawowa w Mrzeżynie uczestniczyć będzie w największej imprezie międzykulturowej dla szkół pn: „Dzień Zmian” w ramach przynależności do Klubu Szkół UNICEF.

Dzień Zmian to niesamowita okazja, aby przybliżyć naszym dzieciom inne kultury, poznać tradycje
i zwyczaje mieszkańców drugiej półkuli. Najważniejsze jednak, aby  zrozumieć dlaczego życie ludzi
w odległych zakątkach świata różni się od naszego. Mamy nadzieję, że impreza w naszej szkole przyczyni się do  kształtowania wśród dzieci i młodzieży postaw tolerancji i otwartości na inne kultury, zwiększy świadomość uczniów na temat sytuacji ich rówieśników z odległych krajów oraz przyczyni się do budowania integracji społeczności szkolnej i lokalnej.

Na  Dzień Zmian zaplanowaliśmy rozmowy nauczycieli z uczniami na temat danego kraju, jego  życia
 i kultury. Wspólnie stworzymy „łańcuch przyjaźni” z laleczek przedstawiających postaci dzieci z różnych stron świata oraz zaśpiewamy piosenkę „Obudźmy nadzieję”. Niech ten dzień, chociaż w sposób tak symboliczny, zapadnie głęboko w  naszej pamięci.

M. Kamińska