Nawigacja

Co słychać w szkole... Szkoła z pasją Tydzień Edukacji Globalnej Centrum Edukacji Obywatelskiej Klub szkół UNICEF Dostrzec innych VII ztot szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Humanitarna Mikołajki w cerkwi Sprawozdanie WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA VIII Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu BIWAK INTEGRACYJNY W REWALU Kampania edukacyjna WWF:KOMPENDIUM WIEDZY DLA NAUCZYCIELI Kampania edukacyjna WWF „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły” 1 Kampania edukacyjna WWF „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły” 2 USŁYSZEĆ AFRYKĘ Z wizytą w Warsztacie Terapii Zajęciowej Pasowanie na czytelnika 2013 „Dzień Dobrych Uczynków” w naszej szkole 2013 CERTYFIKAT SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ PLACÓWKI DZIEŃ ZMIAN RAPORT - DZIEŃ ZMIAN Baw się i bądź bezpieczny STOP DOPALACZOM II EDYCJA PROGRAMU "Baw się i badź bezpieczny" MALI uczniowie idą do szkoły – projekt edukacyjny UNICEF Szkoła bez przemocy Szkoła bez przemocy- mozliwe czy nie? Dzieciństwo bez przemocy CERTYFIKAT V edycja Szkoły bez przemocy Podsumowanie V edycji Szkoły bez przemocy Jesteśmy w VI edycji Szkoły bez przemocy AKCJA „KIBICUJĘ FAIR PLAY” NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PROJEKT NAIKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - informacje o programie NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - postanowienia ogólne NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA I SEMESTR W SZKOŁE PODSTAWOWEJ NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA I SEMESTR W GIMNAZJUM NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA II SEMESTR W SZKOLE PODSTAWOWEJ NAUKA KLUCZEM DO PRZEYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA II SEMESTR W GIMNAZJUM NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - zdjęcia z realizacji projektuu

Projekty i inne działania

DZIEŃ ZMIAN

   W dniu 27 czerwca 2013 r. Szkoła Podstawowa w Mrzeżynie uczestniczyć będzie w największej imprezie międzykulturowej dla szkół pn: „Dzień Zmian” w ramach przynależności do Klubu Szkół UNICEF.

Dzień Zmian to niesamowita okazja, aby przybliżyć naszym dzieciom inne kultury, poznać tradycje
i zwyczaje mieszkańców drugiej półkuli. Najważniejsze jednak, aby  zrozumieć dlaczego życie ludzi
w odległych zakątkach świata różni się od naszego. Mamy nadzieję, że impreza w naszej szkole przyczyni się do  kształtowania wśród dzieci i młodzieży postaw tolerancji i otwartości na inne kultury, zwiększy świadomość uczniów na temat sytuacji ich rówieśników z odległych krajów oraz przyczyni się do budowania integracji społeczności szkolnej i lokalnej.

Na  Dzień Zmian zaplanowaliśmy rozmowy nauczycieli z uczniami na temat danego kraju, jego  życia
 i kultury. Wspólnie stworzymy „łańcuch przyjaźni” z laleczek przedstawiających postaci dzieci z różnych stron świata oraz zaśpiewamy piosenkę „Obudźmy nadzieję”. Niech ten dzień, chociaż w sposób tak symboliczny, zapadnie głęboko w  naszej pamięci.

 

 

                                                                                                          M. Kamińska

Aktualności

Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
    ul. Tysiąclecia 32
    72-330 Mrzeżyno
  • (91)3866273
    fax (91)3866254

Galeria zdjęć